0
  • سبد خرید شما خالی است.

تعریف حسابداری به زبان ساده

نکاتی که برای خرید نرم افزار حسابداری باید دقت نمایید

حسابداری چیست

  •  برای حسابداری تعریف های متعددی ارائه شده است اما کاربردی ترین تعریف همان است که حسابداری را فن شناسایی، ثبت، طبقه بندی و تلخیص رویدادهای مالی و تفسیر نتایج حاصله برمبنای واحد پولی کشور جهت استفاده کنندگان بیان نمود بر مبنای این تعریف متوجه می شویم که کارهای حسابداران فراتر از ثبت و صدور اسناد و تهیه و تنظیم دفاتر و نهایتا تهیه صورت حساب مالی می باشد، آن ها باید نتایج بدست آمده را تفسیر کنند و این بخشی از چرخه حسابداری می باشد .
  • حسابدار ، برای استفاده کنندگان صورتهای مالی را تحلیل و تفسیر می کنند و از انجایی که استفاده کنندگان به دو گروه درون سازمانی و برون سازمانی تقسیم می شوند از این رو تفسیر و تحلیل اطلاعات قابل ارائه برای گروه برون سازمانی بر عهده حسابدار مالی می باشد و تحلیل و تفسیر اطلاعات برای گروه درون سازمانی بر عهده مدیریت یا حسابدار مدیر می باشد.
  • بدین صورت تهیه صورت های مالی ، تنظیم اظهارنامه مالیاتی و سایر گزارشات برون سازمانی توسط حسابدار مالی تنظیم شده است به همین منظور در حسابداری مالی، تهیه صورت های مالی قابل اتکا و اطمینان در رعایت دستور العمل ها و استاندارد های حسابداری توسط واحدها مورد تاکید می باشد .
  • به دلیل استفاده از صورت های مالی اساسی به عنوان ورودی برای فرآیند تجزیه و تحلیل گزارشات مدیریتی توسط حسابدار مدیر اهمیت کار حسابدار مالی دو چندان می شود . با تعریفی که در اینجا مطرح شده است حسابداران مالی باید کنترل موثر بر تراز و اطمینان از انطباق تراز واحد یا واحدها بر اساس استاندارد های حسابداری از یکسو و تهیه صورتهای مالی بر اساس تراز های کنترل شده از سوی دیگر می باشند .
  • برای انجام کارهای حسابداری استفاده از یک نرم افزار حسابداری حرفه ای و قابل اطمینان بسیار مهم می باشد شما می توانید با مراجعه به لینک زیر نرم افزار های تخصصی مشاغل را ببینید . 

لینک نرم افزار های حسابداری تخصصی مشاغل 

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *