0
  • سبد خرید شما خالی است.

تعریف حسابداری به زبان ساده

نکاتی که برای خرید نرم افزار حسابداری باید دقت نمایید

حسابداری چیست

برای حسابداری تعریف های متعددی ارائه شده است اما کاربردی ترین تعریف همان است که حسابداری را فن شناسایی، ثبت، طبقه بندی و تلخیص رویدادهای مالی و تفسیر نتایج حاصله برمبنای واحد پولی کشور جهت استفاده کنندگان بیان نمود بر مبنای این تعریف متوجه می شویم که کارهای حسابداران فراتر از ثبت و صدور اسناد و تهیه و تنظیم دفاتر و نهایتا تهیه صورت حساب مالی می باشد، آن ها باید نتایج بدست آمده را تفسیر کنند و این بخشی از چرخه حسابداری می باشد .

حسابدار ، برای استفاده کنندگان صورتهای مالی را تحلیل و تفسیر می کنند و از انجایی که استفاده کنندگان به دو گروه درون سازمانی و برون سازمانی تقسیم می شوند از این رو تفسیر و تحلیل اطلاعات قابل ارائه برای گروه برون سازمانی بر عهده حسابدار مالی می باشد و تحلیل و تفسیر اطلاعات برای گروه درون سازمانی بر عهده مدیریت یا حسابدار مدیر می باشد.

بدین صورت تهیه صورت های مالی ، تنظیم اظهارنامه مالیاتی و سایر گزارشات برون سازمانی توسط حسابدار مالی تنظیم شده است به همین منظور در حسابداری مالی، تهیه صورت های مالی قابل اتکا و اطمینان در رعایت دستور العمل ها و استاندارد های حسابداری توسط واحدها مورد تاکید می باشد .

به دلیل استفاده از صورت های مالی اساسی به عنوان ورودی برای فرآیند تجزیه و تحلیل گزارشات مدیریتی توسط حسابدار مدیر اهمیت کار حسابدار مالی دو چندان می شود . با تعریفی که در اینجا مطرح شده است حسابداران مالی باید کنترل موثر بر تراز و اطمینان از انطباق تراز واحد یا واحدها بر اساس استاندارد های حسابداری از یکسو و تهیه صورتهای مالی بر اساس تراز های کنترل شده از سوی دیگر می باشند .

برای انجام کارهای حسابداری استفاده از یک نرم افزار حسابداری حرفه ای و قابل اطمینان بسیار مهم و حیاتی است

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *