0
  • سبد خرید شما خالی است.

مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری رستورانی

نرم افزار حسابداری رستورانی

نرم افزار حسابداری رستورانی معین یکی از چندین نرم افزار حسابداری تولید شرکت معین می باشد که به صورت اختصاصی برای کسب و کار رستوران ، فست فود و فودکورت تولید و عرضه می شود.

اگر شما صاحب یک رستوران هستید و در مدیریت رستوران مهارت دارید خیلی خوب می دانید که برای مدیریت بهتر و همه جانبه در رستوران یک نرم افزار که به صورت اختصاصی برای شغل شما تولید شده باشد مدیریت شما را بسیار راحت تر می کند و از اضافه کاری ها و حساب و کتاب دفتری رهایی پیدا می کنید.

چرا باید از نرم افزار حسابداری رستوران استفاده کنیم؟

فعالیت رستوران ها در هر ابعادی که باشند نیاز به یک حسابگر دقیق و بی خطا دارند. منظور از محصول یا کالا تمام اقلام منوی رستوران می باشد که قیمت آن و موجودی ها توسط مدیریت کنترل می گردد.

نرم افزار حسابداری رستورانیمدیریت و کنترل محصولات و منوی رستوران

هر نوع فعالیت مالی در رستوران ها باید ثبت شوند و قیمت فروش بر اساس قیمت خرید به طور خودکار محاسبه شوند. روی کالاها تخفیف های مورد نظر اعمال شود و حتی پورسانت ویزیتور ها نیز به طور خودکار محاسبه شود.

بدلیل حجم بالای کار در رستوران موجودی کالاها باید روزانه چک شوند و حد سفارش تعریف شود. اتیکت روی محصولات چاپ شود و واحد اصلی و فرعی برای گروه بندی های مختلف چاپ شود و اطلاعات کالا به دستگاه های پرینتر ارسال شود. تولید کالاها به چه مقدار و موجودی انبار پس از فروش به صورت خودکار باید چک شود.به جز مواردی که گفته شد کارهای دیگری نیز در حسابداری رستوران باید انجام گیرد که به صورت دستی بسیار وقت گیر خواهد بود و امکان پیشامد خطا بالا می رود.

مدیریت مشتریان رستوران

مشتری ها نیز اطلاعاتی دارند که رستوران باید آنها را ثبت و ضبط کند تا به محض نیاز به آنها دسترسی سریع داشته باشد. ثبت داده های مربوط به مشتریان به منظور برقراری تعامل با ایشان به یک سیستم حرفه ای نیازمند است. عملیاتی از قبیل ثبت اطلاعات و ویرایش آنها، ایجاد اشتراک مشتریان، ایجاد گروه بندی، مشخص کردن اعتبار حداکثری برای مشتری، تعیین درصد بازاریابی به مشتری ، اختصاص کارت باشگاه مشتریان به مشتری و… از جمله کارهایی است که در نرم افزار حسابداری رستورانی قابل انجام است.

مدیریت فروش در رستوران

فروش نیز یکی از عملیاتی است که موجب افزایش نقدینگی و نیازمند به حسابداری می باشد. در عملیات فروش دقت و سرعت از اولویت بالایی برخوردار است. نرم افزار حسابداری رستورانی معین طوری طراحی شده تا به آسانی این مرحله را ثبت کنید.

در مدیریت فروش عملیاتی از قبیل ثبت فاکتور فروش ، ثبت بارکد محصولات ، ثبت فاکتورهای همزمان ، ارسال پیامکی برای مشتری پس از ثبت فاکتور ، تعیین بازاریاب و اختصاص درصد به آنها ، تعیین مالیات و هزینه ارسال بصورت اتوماتیک قابل انجام است.

اشتباهات رایج در حسابداری رستوران

از اصلی ترین دلایلی که در حسابداری رستوران احساس نیاز به نرم افزار حسابداری رستورانی را ایجاد می نماید خطاهای بسیار زیادی است که توسط حسابدار به وجود می آورد.

تعدادی از این اشتباهات عبارتند از :

  • خطاهایی که هنگام ثبت اطلاعات و داده های اشتباه ممکن است رخ دهد.
  • در پرداختی ها مشکلاتی وجود خواهد داشت.
  • جمع شدن فاکتور ها و به تعویق افتادن فاکتورهای فروشنده 
  • باید مغایرت بین حساب ها مشخص شود و این مساله توسط حسابدار فراموش می شود یا به موقع انجام نمی شود.
  • بین دوره های حسابداری فاصله می افتد و اگر این فاصله طولانی شود برای حسابدار مشکل به وجود می آید.
  • فراموش کردن بکاپ گرفتن از داده ها توسط حسابدار

نرم افزار رستوران

مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری رستورانی

کاربری آسان

آموزش نرم افزار حسابداری رستورانی زمان زیادی از شما نمی گیرد و همین دلیل بزرگی بر کاربری آسان این نرم افزار می باشد. همین امر موجب افزایش بازده کار در رستوران می شود.

دقت بالا

نرم افزار حسابداری رستورانی به دلیل رابط کاربری آسان و سهولت در استفاده تمام اطلاعاتی که نیاز دارید را در اختیار شما قرار می دهد. به روز بودن نرم افزار باعث افزایش دقت شما در کار می شود و به کاهش خطاها کمک می‌کند.

افزایش کارایی

با استفاده از نرم افزار رستورانی و به روز بودن اطلاعات دریافتی خیلی سریع به داده های مورد نظر دسترسی پیدا می کنید و با وارد کردن اطلاعات فروش و همچنین تعداد فروش در سیستم گزارش دقیق و بدون خطا به شما ارائه می دهد. همین امر باعث افزایش کارایی شما می باشد.

جلوگیری از سو‌ استفاده های احتمالی توسط افراد مجموعه

در اینگونه مشاغل گاها سو استفاده کارکنان رخ می دهد. برای جلوگیری از این مسائل می‌توانید تعداد فروش و نقدینگی را با هم تطابق دهید. در این مورد امکان دستکاری در اطلاعات وجود ندارد پس بهترین گزینه برای شماست.

مدیریت و کنترل موجودی 

یکی از مزایای این نرم افزار قابلیت مدیریت موجودی هاست و اطلاعات موجودی بروز را به شما نمایش می دهد. زمانیکه یک کالا به فروش می رسد بصورت اتوماتیک مقدار موجودی انبار را به اندازه تعداد فروش رفته کاهش می دهد.

گزارش گیری آسان

به کمک نرم افزار حسابداری رستورانی با چند کلیک می توانید هر گزارشی که می خواهید بگیرید.در مقایسه با روش های قدیمی، حسابداری مجموعه شما را بسیار بی خطا برایتان نمایش می دهد. 

سهولت در فرآیند حسابداری رستوران

به طور کلی استفاده از نرم افزار حسابداری رستورانی به ساده سازی فرآیند حسابداری کمک می کند. این نرم افزار با داده هایی که ارائه می کنند باعث میشود صاحبان کسب و کار فعالیت خود را راحت تر انجام دهند.

جهت مشاهده امکانات یا خرید آنلاین نرم افزار حسابداری رستورانی کلیک کنید.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *