نکاتی که برای خرید نرم افزار حسابداری باید دقت نماییدReviewed by کاربر 148 on Jan 7Rating: 4.5راهنمای خرید نرم افزار حسابداری و نکاتی که باید دقت نماییداما سوال اصلی در اینجا این است که یک نرم افزار حسابداری مناسب دارای چه امکاناتی می باشد ؟ همه به دنبال این هستند که یک نرم افزار مالی خوب مناسب با ایده ال های خود خریداری کنند که این ایده ال ها می تواند قیمت مناسب ، امکانات حرفه ای ، راحتی کار ، خدمات پس از فروش و غیره باشد . 

خرید نرم افزار حسابداری

خرید نرم افزار حسابداری - نکاتی که برای خرید نرم افزار حسابداری باید دقت نمایید

خرید نرم افزار حسابداری

 

 

 

 

  •    عملیات حسابداری در گذشته همه صورت دستی و کاغذی بوده است که این کار علاوه بر صرف وقت زیاد عاری از اشتباهات نیز نبود . امروزه نرم افزار های حسابداری متعددی به کمک حسابداران و مدیران کسب و کارها امده است اما انتخاب یک نرم افزار حسابداری مناسب با کسب و کار بسیار اهمیت دارد . هر شرکت با توجه به نوع کار خود که می تواند تولیدی ، تجاری یا خدماتی و غیره باشد نرم افزار مناسب با آن را خریداری کند .
  • در حال حاضر نرم افزار هایی وارد بازار شده اند که حتی یک شخص عادی که اطلاعاتی از حسابداری ندارد می تواند با ان کار کند و حسابداری یک مجموعه کوچک را  بر عهده بگیرد .
  • اما سوال اصلی در اینجا این است که یک نرم افزار حسابداری مناسب دارای چه امکاناتی می باشد ؟ همه به دنبال این هستند که یک نرم افزار مالی خوب مناسب با ایده ال های خود خریداری کنند که این ایده ال ها می تواند قیمت مناسب ، امکانات حرفه ای ، راحتی کار ، خدمات پس از فروش و غیره باشد .
  • ما در اینجا به چند نکته مهم برای خرید نرم افزار اشاره می کنیم :
1- نرم افزار های حسابدرای دارای یک سری امکانات و همچنین زیر سیستم می باشد . این زیر سیستم ها شامل انبارداری ، خرید و فروش ، چک و بانک و خزانه داری ، حقوق و دستمزد ، مدیریت ارتباط با مشتری ، دبیرخانه و اتوماسیون اداری و …. می باشد . برای انتخاب نرم افزار حسابداری شما باید بدانید که چه زیرسیستم هایی نیاز دارید مثلا حسابداری مالی برای ثبت سند حسابداری و گزارش تراز مالی و دفترنویسی مالیاتی، نرم افزار انبار و خرید و فروش جهت ثبت رسید و حواله ورود و خروج کالا از انبار و محاسبه قیمت تمام شده و ثبت فاکتور خرید و فروش، نرم افزار حقوق و دستمزد جهت ثبت کارکرد پرسنل و قرارداد و مشخصات ایشان و صدور فیش حقوقی و نرم افزار خزانه داری برای ثبت چک ها و ورود و خروج پول به صندوق مورد استفاده قرار می‌گیرد. حال متوجه می شوید که شناخت کامل نیازهای خود اهمیت بسیاری در انتخاب یک نرم افزار دارد .
2- برای صنف های مختلف نرم افزار های مختلفی ارائه شده است که دانستن زیرسیستم های مورد نیاز بسیار مهم است زیرا شرکت های تولید نرم افزار برای هر صنف نرم افزار مورد نیازشان را طراحی میکنند به عنوان مثال برای صنف رستوران نرم افزار حسابداری خاص و یا برای تعمیرگاه های خودرو و دفترهای پیمانکاری و هر شغل دیگری نرم افزاری منحصر به فرد برای ان طراحی شده است پس شما هم اگر کاری منحصر به فرد دارید باید نرم افزار تخصصی صنف خود را پیدا کنید و خریداری نمایید .
3- قبل از خرید نرم افزار حسابداری با هم صنفی های خود مشورت کنید و از تجربه انها استفاده کنید . رضایت هم صنفی های خودتان را از نرم افزار هایی که استفاده کردند بپرسید و لیستی از شرکت هایی که نرم افزار مورد نیاز شما را دارند تهیه کنید و با انها صحبت کنید و درخواست نسخه آزمایشی نمایید . تمرکز شما باید بر روی این باشد که نرم افزاری که انتخاب میکنید همگام و سازگار با کسب و کار شما باشد به دنبال خرید نرم افزار حسابداری بی عیب و نقص همگانی نگردید .
4- برای این که دقیقا بدانید برای خرید نرم افزار حسابداری چه چیزی نیاز دارید از پرسنل خود بخش های مختلف مثل فروش و حسابداری نیاز سنجی دقیقی انجام دهید زیرا اگر بهترین نرم افزار موجود در بازار را هم خریداری کنید اما با سلیقه و تفکر فروشندگان و حسابدار شما همخوانی نداشته باشد نتیجه مطلوبی نخواهد داشت .
5- از شرکت سازنده نرم افزار حتما مطمئن شوید که به روزرسانی های مداوم و به موقع دارد و نرم افزار قابلیت ارتقا و افزودن امکانات جدید را دارا باشد و همچنین شخصی سازی بعضی از بخش های نرم افزار را برای شما انجام دهند . با توجه به پیشرفت کسب و کار ها و همچنین اضافه شدن قوانین مالیاتی جدید یک نرم افزار مالی مناسب باید امکانات جدید برای پیاده سازی این روش ها و قوانین خود بیافزاید .

لیست نرم افزار های حسابداری تخصصی مشاغل 

ارسال دیدگاه

})