بارگذاری
در حال بارگذاری لطفا منتظر بمانید!
0
  • سبد خرید شما خالی است.

همه چیز را درباره بیت کوین بدانید و از مزایای آن بهره ببرید

بیت کوین

[pullquote align=”right”]

بیت کوین چیست ؟؟
[/pullquote]

بیت کوین

  • بیت کوین یک شبکه ارز جدید است که تراکنش های این شبکه به صورت همتا به همتا و بدون نیاز به واسطه انجام می شود یعنی این که برای انجام تراکنش ها نیاز به یک نهاد متمرکز مانند بانک و یا موسسات نیست .
  • تفاوت اصلی بیت کوین با دیگر ارز های سنتی در غیر متمرکز بودن است . بیت کوین بر روی یک پایگاه داده غیر متمرکز به اسم بلاک چین( chain block ) فعالیت میکند .
  • حال باید بگوییم که بلاک چین چیست ؟  به زبان ساده در جهان امروز بیش از ۸۰ درصد امور روزمره ما از طریق شرکت ها و سازمان های واسطه انجام می گیرد . زمانی که شما در بانکی حساب باز می کنید یا وارد ایمیل شخصی خود می شوید ، همه اینها از طریق شرکت واسطه ای انجام میگیرد . این بدان معنی است که شرکت های واسطه بر تمام اطلاعات شما کنترل دارند به عنوان مثال زمانی که شما برای دوست خود در تلگرام پیامی ارسال میکنید ابتدا برای پایگاه داده تلگرام ارسال می شود و سپس برای دوست شما ارسال می شود .
  • پایگاه داده بلاک چین طوری طراحی شده است که داده های آن بر روی میلیون ها کامپیوتر توزیع شده است و کسی قادر به کنترل این داده ها نیست و اگر هم کسی قصد هک کردن این شبکه را داشته باشد باید بیش از ۵۱ درصد از کامپیوتر های این شبکه را که با رمز نگاری پیشرفته حفاظت شده اند را هک کند که این کار تقریبا غیر ممکن می باشد . به عنوان مثال اگر توییتر بر روی بلاک چین پیاده سازی شود دیگر هیچ کس بغیر از شما قادر به حذف کردن توییت های شما نیست حتی مدیران توییتر.از بلاک چین می توان در صنایع و مشاغل مختلفی استفاده کرد مانند رای گیری ، پرداخت ، سیستم های اداری ، ذخیره قرارداد ها و …
  • اگر که رای گیری در ایران با فناوری بلاک چین انجام شود نتیجه ارا تنها پس از یک ساعت اماده شده و نیاز به هیچ گونه نیرو انسانی ندارد و همچنین جلو هر گونه تقلب یا خطا گرفته خواهد شد .
  • با توجه به توضیحات داده شده متوجه می شوید که چرا بیت کوین به این سرعت پیشرفت کرده است . بیت کوین بدون نیاز به ثبت نام یا شرکت واسطه می تواند تراکنش ها را خیلی سریع و راحت انجام داد .
  • ارزش این ارز دیجیتال در ایران هنوز کاملا درک نشده است ولی با این حال خرید بیت کوین در ایران هم انجام می شود . بیت کوین خریدن در ایران کمی مشکل است و هزینه کارمزد ان بالاست .
  • در مقاله بعدی اطلاعاتی در رابطه با بیت کوین ماینر و بیت کوین ماینینگ برای شما مخاطبان قرار خواهیم داد .
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *