ویژگی های بهترین نرم افزار حسابداری چیست؟

بهترین نرم افزار حسابداری

شاید در نگاه اول، خرید و استفاده از یک نرم افزار حسابداری برای کسب و کار یا شرکت خود کار ساده ای بنظر برسد. اما پس از کمی آگاهی از نرم افزار های حسابداری و کار با آنها، با وجود یکی بودن کارکرد کلی متوجه تصور غلط خود خواهید شد. به همین دلیل شناخت و انتخاب بهترین نرم افزار حسابداری اهمیت بالایی دارد.

کارهای اجرایی تمام نرم افزار های حسابداری بصورت جامع شامل ثبت و ذخیره حسابهای دریافتی، حسابهای پرداختی، صورت حسابها، ترازنامه ها و مواردی از این دسته است. اگر نرم افزاری یکی ازین قابلیت ها را نداشته باشد، نرم افزار ناقصی است و نباید به دنبال خرید آن بود.

اما جدا از وظایف کلی نرم افزار های حسابداری، ویژگی های خاصی وجود دارند که تعدادی از نرم افزار ها را از بقیه متمایز می کنند. در این مقاله قصد داریم به ویژگی های بهترین نرم افزار حسابداری و وجه تمایز آن با سایر موارد مشابه بپردازیم.

ویژگی های بهترین نرم افزار های حسابداری

در این بخش ویژگی های مهمی که یک نرم افزار حسابداری برای بهترین بودن باید داشته باشد را بررسی می کنیم.

  • امنیت 

از مهمترین ویژگی هایی که بهترین نرم افزار حسابداری باید داشته باشد، امنیت قوی و حفظ اطلاعات است. در علم حسابداری هیچ گونه اطلاعات ثبت شده ای نباید از بین بروند یا دچار تغییرات و دستکاری شوند. امنیت ویژگی مهمی است که تمام شرکت های ارائه دهنده خدمات حسابداری باید آن را به مشتریان خود ارائه دهند.

شکسته شدن امنیت اطلاعات باعث ایجاد ضررات مالی جبران ناپذیری به شرکت می شوند. فایروال ها، آنتی ویروس ها و افزونه هایی مانند ضد باج افزار، باعث تامین امنیت اطلاعات حسابداری شما می شوند.

بهترین نرم افزار حسابداری

  • قابلیت توسعه

بهترین نرم افزار حسابداری باید دست شما را در امور حسابداری باز بگذارد. نرم افزار حسابداری باید افزونه ها یا قابلیت هایی داشته باشد که حسابدار بتواند ویژگی های محصولات را افزایش دهد. قابلیت هایی مانند معرفی انبار ها و صندوق ها بصورت نامحدود، افزودن کاربران زیاد و استفاده از قابلیت آنلاین یا حسابداری تحت شبکه بدون محدودیت مسافت از ویژگی های بهترین نرم افزار حسابداری است.

تمام قابلیت های توسعه حسابداری در نرم افزار حسابداری فروشگاهی، نرم افزار حسابداری شرکتی، تولیدی و سایر نرم افزار های شرکت معین موجود است.

  • تطبیق پذیری

یک نرم افزار حسابداری خوب، باید قابلیت تطبیق خود با بزرگ شدن تجارت یا کسب و کار را داشته باشد. گاهی رونق کسب و کار شما بصورت صعودی افزایش پیدا می کند؛ در این زمان نرم افزار حسابداری شما باید به راحتی ارتقا پیدا کند، بصورت خودکار داده هایی با حجم زیاد را دسته بندی کند، ظرفیت افزایش تراکنش های مالی را داشته باشد و قابلیت پذیرایی از جمعیت زیاد کاربر را دارا باشد.

  • همگام سازی با سایر بخش ها

از ویژگی های بهترین نرم افزار حسابداری، قابلیت همگام سازی با سایر بخش های شرکت است. اطلاعات نرم افزار حسابداری باید توسط بخش های دیگر مانند بخش فروش، بخش حمل و نقل و منابع انسانی مورد استفاده قرار بگیرد و از اطلاعات و داده های این بخش ها نیز پشتیبانی کند. 

معمولا در شرکت ها یا سازمان های بزرگ، علاوه بر نرم افزار حسابداری، نرم افزار های زیاد دیگری مورد استفاده قرار می گیرند که باید تمام آنها با هم هماهنگ باشد و از داده های هم استفاده کنند.

  • سفارشی سازی

نکته مهمی که در انتخاب بهترین نرم افزار حسابداری، گاها نادیده گرفته می شود قابلیت سفارش سازی آن است. یک حسابدار یا مدیر شرکت، در تمام زمان کاری با نرم افزار حسابداری سر و کار دارد. میزان سایز نوشته ها، رنگ صفحات و بطور کلی تجربه کاربری نرم افزار، نقش مهمی در میزان خستگی حسابدار دارد. نرم افزار حسابداری باید قابلیت های زیادی برای تغییر ظاهر و سفارشی کردن انواع فرم ها، گزارشات و بیانیه ها را داشته باشد.

  • انجام عملیات های خودکار

اتوماسیون سازی عملیات ها، جزو ویژگی های بهترین نرم افزار حسابداری است. نرم افزار حسابداری باید قابلیت انجام خودکار کلیه عملیات ها مانند حقوق و دستمزد، برگه های زمانی، هزینه ها یا بودجه را داشته باشد.

  • نمودار های بصری

اکثر نرم افزار های حسابداری روی اعداد متمرکر هستند اما گاهی اعداد نمی توانند منظور را به راحتی منتقل نمایند؛ این در حالی است که نموادارها و اشکال بصری دیگر، نقش مهمی در درک عملیات ها دارند. بهترین نرم افزار حسابداری باید دارای ابزار هایی قدرتمند برای رسم نمودار ها و کار های گرافیکی این چنینی باشد.

بهترین نرم افزار حسابداری

بهترین نرم افزار حسابداری، علاوه بر دارا بودن بهترین ویژگی های نرم افزاری، باید بهترین خدمات پس از فروش را نیز دارا باشد. در این بخش چند مورد از این ویژگی ها را برای انتخاب بهترین نرم افزار حسابداری را نام میبریم.

خدمات پس از فروش در بهترین نرم افزار حسابداری

  • آموزش

نرم افزار های حسابداری که از شرکت های معتبر خریداری می شوند عموما دارای آموزش های رایگان هستند. هرچند نرم افزاری کاربری ساده و راحتی داشته باشد اما در ابتدای کار، نیاز به آموزش احساس می شود. برای انتخاب بهترین نرم افزار حسابداری باید به آموزش های پس از خرید محصول توجه زیادی داشته باشید.

  • پشتیبانی

نحوه پشتیبانی و پاسخگو بودن شرکت ارائه دهنده خدمات، بخش مهمی از تصمیم گیری برای انتخاب بهترین نرم افزار حسابداری را تشکیل می دهد. پشتیبانی و حل مشکلات کاربران با هزینه ای معقولانه و پاسخگویی مناسب در ساعات کاری، امتیاز مثبتی برای نرم افزار حسابداری محصوب می شود.

بهترین نرم افزار حسابداری

  • نسخه های آزمایشی

استفاده از نسخه های دمو یا آزمایشی هر نرم افزار حسابداری آن هم بصورت رایگان، دید مناسبی از طریقه کارکرد و کاربرد های نرم افزار به شما می دهد. شرکت های نرم افزاری با سابقه ای خوب، معمولا برای اثبات کارایی نرم افزار های خود، نسخه ای آزمایشی از محصول خود را به مدت محدود در اختیار کاربران قرار می دهند تا جذب مشتری خود را افزایش دهند. این نرم افزار های حسابداری رایگان به شما کمک زیادی در انتخاب بهترین نرم افزار حسابداری می کنند.

نرم افزار حسابداری معین با ارائه نسخه دمو رایگان، این امکان را در اختیار شما قرار می دهد تا قبل از خرید نرم افزار حسابداری خود، تمامی بخش های آن را مورد ارزیابی قرار دهید. شما می توانید با دانلود دموی رایگان نرم افزار حسابداری معین، به مدت یک ماه تمامی امکانات نرم افزار و عملکرد پشتیبانی را به صورت کاملا رایگان مورد ارزیابی قرار دهید و در صورت رضایت اقدام به پرداخت و خرید نرم افزار حسابداری مورد نظر خود کنید و از یک سال پشتیبانی رایگان نیز بهره مند شوید.

اگر نیاز به راهنمایی بیشتری در این زمینه دارید می توانید با همکاران پشتیبانی نرم افزار حسابداری معین در ارتباط باشید.

جمع بندی

در این مقاله سعی شد به جای نام بردن اسامی بهترین نرم افزار های حسابداری، ویژگی های آن را بررسی کنیم تا با آگاهی بیشتری سراغ انتخاب آن بروید. به یاد داشته باشید که بهترین نرم افزار حسابداری برای شما نرم افزاری است که متناسب با شغل و حرفه شما طراحی شده باشید.

در صورت هرگونه سوال یا پیشنهاد در این زمینه می توانید با گروه حسابداری معین در ارتباط باشید. مشاورین ما در اسرع وقت پاسخگوی شما هستند.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×