آموزش ثبت چک های دریافتی اول دوره در نرم افزار حسابداری معین

ثبت چک های دریافتی اول دوره در نرم افزار حسابداری

اگر به تازگی اقدام به خرید نرم افزار حسابداری کرده باشید، احتمالا با مشکل ثبت چک هایی که هنوز وصول نشده اند مواجه شده اید. به این گونه چک ها، چک های دریافتی اول دوره می گونید.
به صورت دقیق تر، به چک هایی که طی معاملات قبلی خود قبل از خرید نرم افزار حسابداری، از مشتریان خود دریافت نموده اید و هنوز وصول نشده اند یا تاریخ آنها هنوز نرسیده است، چک های دریافتی اول دوره می گویند.

قابلیت ثبت چک های دریافتی اول دوره در نرم افزار حسابداری، ویژگی کاربردی و مناسبی است که باید کار با آن را آموخته باشید. به این شکل می توانید مدیریت خوبی روی چک های دریافتی خود داشته باشید و در محاسبات امور مالی کسب و کار خود دچار اشتباه نشوید.

در این مقاله به آموزش ثبت چک های دریافتی اول دوره در نرم افزار حسابداری معین می پردازیم. با ما تا انتهای این مقاله آموزشی همراه باشید.

آموزش ثبت چک های دریافتی اول دوره در نرم افزار حسابداری معین

اگر شما نیز مانند بسیاری از مدیران مشاغل و کسب و کارهای مختلف دیگر از نرم افزار حسابداری معین استفاده می کنید و به تازگی آن را خریداری نموده اید، نیاز است با نحوه ثبت چک های دریافتی اول دوره در نرم افزار حسابداری آشنایی کامل داشته باشید. ثبت این چک ها و مدیریت آنها، تاثیر زیادی در کاهش خطاهای محاسباتی شما خواهد داشت.

ویژگی ها و امکانات زیاد این بخش از نرم افزار باعث می شود که بتوانید اطلاعات کاملی از چک های دریافتی اول دوره را در سیستم خود به سادگی هرچه تمام تر ثبت و آنها را مدیریت نمایید.

 1. برای ثبت چک های دریافتی اول دوره در نرم افزار حسابداری، ابتدا از منوی معرفی اطلاعات، گزینه چک های دریافتی اول دوره را انتخاب نمایید.

  ثبت چک های دریافتی اول دوره در نرم افزار حسابداری

 2. با انتخاب گزینه چک های دریافتی اول دوره، پنجره ای باز خواهد شد که دارای بخش های مختلفی است. در سمت راست این پنجره وضعیت و گروه چک ها به نمایش در آمده است و در سمت چپ آن نیز، چک ها را می توان مشاهده نمود.
  برای ادامه، از انتهای این پنجره روی دکمه جدید کلیک نمایید.

  ثبت چک های دریافتی اول دوره در نرم افزار حسابداری

 3. با انتخاب این دکمه، پنجره ای باز خواهد شد که در آن می توانید مشخصات چک دریافتی را وارد نمایید. این اطلاعات شامل تاریخ چک، نام بانک، مبلغ چک، شخص پرداخت کننده، محل نگهداری، شماره چک، شماره حساب، تاریخ دریافت و بخش توضیحاتی برای چک که به چه بابتی دریافت شده است می باشد.
  در این بخش ابتدا تاریخ و سپس مبلغ چک را وارد نمایید. چون این چک، چک اول دوره می باشد، باید تاریخ دریافت، تاریخ ابتدای دوره مالی شما در نظر گرفته شود. 
  سپس پرداخت کننده یا همان صاحب چک را از لیست انتخاب نمایید. برای این کار کافی است کنار دکمه “+” کنار پرداخت کننده کلیک کنید یا اینکه می توانید نام شخص را در این قسمت بنویسید.

  ثبت چک های دریافتی اول دوره در نرم افزار حسابداری

 4. در انتها نیز برای ذخیره این چک، روی دکمه ثبت کلیک نمایید. به این ترتیب ثبت چک های دریافتی اول دوره در نرم افزار حسابداری با موفقیت انجام خواهد شد.

  ثبت چک های دریافتی اول دوره در نرم افزار حسابداری

همانطور که مشاهده نمودید، امکانات مناسب و کاربردی مختلفی مانند ثبت تاریخ چک، نام بانک، شماره چک، توضیحات لازم در مورد چک و … در بخش ثبت چک های دریافتی اول دوره در نرم افزار حسابداری معین وجود دارد که باعث می شود مدیریت خوبی روی چک های دریافتی اول دوره کسب و کار خود داشته باشید. کار با این بخش بسیار ساده است و تمام افراد، حتی بدون نیاز به دانش حسابداری و تنها با مشاهده این آموزش، می توانند با آن کار کنند و از این نرم افزار حسابداری استفاده نمایند.

در صورتی که نیاز به آموزش بیشتری در این بخش دارید، می توانید با ورود به صفحه آموزش، نحوه ثبت چک های دریافتی اول دوره در نرم افزار حسابداری معین را بصورت ویدیویی مشاهده نمایید.

جمع بندی

اگر شما نیز مانند بسیاری از افراد دیگر، طی معاملات قبلی خود قبل از خرید نرم افزار حسابداری، چک هایی از مشتریان خود دریافت نموده اید و آن چک ها هنوز وصول نشده اند یا تاریخ آنها هنوز نرسیده است، باید آنها را در نرم افزار حسابداری خود به ثبت رسانید. به این چک ها، چک های دریافتی اول دوره می گویند.
قابلیت ثبت چک های دریافتی اول دوره در نرم افزار حسابداری خریداری شده شما باید وجود داشته باشد تا بتوانید مدیریت آن را به همراه سایر چک های دیگر کنترل نمایید.

ثبت این نوع چک ها باید به سادگی در نرم افزار حسابداری انجام شود و امکانات زیادی نیز در مورد ثبت اطلاعات چک در اختیار شما قرار دهد.

در این مقاله آموزشی، نحوه ثبت چک های دریافتی اول دوره در نرم افزار حسابداری معین را بررسی کردیم. نرم افزار حسابداری معین با ارائه امکانات زیاد و کاربردی در تمام بخش ها، می تواند مدیریت شما را در امور حسابداری تقویت کند. کار با این نرم افزار بسیار ساده است و حتی کسانی که هیچ گونه دانشی از حسابداری ندارند، تنها با پشتیبانی رایگان یک ساله ما و فیلم های آموزشی، می توانند با تمام بخش های آن به راحتی کار کنند.

در صورتی که هنوز از نرم افزار حسابداری معین استفاده نمی کنید و قصد خرید آن را دارید، می توانید با دانلود دموی رایگان نرم افزار، به مدت یک ماه تمامی امکانات نرم افزار حسابداری و عملکرد پشتیبانی را مورد ارزیابی قرار دهید و در صورت رضایت اقدام به پرداخت وجه و خرید نرم افزار حسابداری مد نظر خود کنید و از یک سال پشتیبانی رایگان نیز بهره مند شوید.

اگر نیاز به راهنمایی بیشتری در این زمینه دارید می توانید با همکاران پشتیبانی نرم افزار حسابداری معین در ارتباط باشید.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *