نرم افزار حسابداری آسان چه خصوصیاتی دارد

نرم افزار حسابداری آسان

نرم افزار حسابداری آسان به نرم افزاری گفته می شود که تمامی امکانات و اصول حسابداری را به صورت کاملا استاندارد در پس زمینه نرم افزار محاسبه کند و اپراتور یا کاربر را درگیر اصول سخت و پیچیده و زمانبر حسابداری مالی نکند.

در واقع نرم افزار حسابداری آسان به نرم افزاری گفته می شود که تمامی اصول حسابداری را برای کاربر ساده می کند و کاربر کارهای روزمره عادی حسابداری از جمله ثبت فاکتورها، هزینه ها، مبالغ دریافتی و پرداختی را انجام می دهد و نرم افزار حسابداری محاسبات مالی سخت و پیچیده را انجام می دهد و گزارشات نهایی را به زبان ساده به کاربر نمایش می دهد که این برای افراد عادی که تخصص حسابداری ندارند واقعا شگفت انگیز است.

نرم افزار حسابداری آسان نباید دارای عناوین پیچیده باشد

در اصول حسابداری کلمات و عناوین تخصصی و غیر عامیانه زیادی وجود دارد از جمله حساب های تفضیلی، دفتر کل، تراز آزمایشی، حساب های انتظامی که بیشتر آنها برای عموم کاربران نا آشناست و کار را برای کاربران سخت و پیچیده می کند. در نرم افزار حسابداری آسان نباید از اینگونه عناوین استفاده شود و اینگونه کلمات با عناوین ساده تر جایگزین شود.

به این دلیل که اغلب افرادی که از نرم افزار حسابداری آسان استفاده می کنند از دانش حسابداری برخوردار نیستند، باید استفاده از از به راحتی صورت گیرد و نیاز به فرآیند های پیچیده نداشته باشد.

یکسان بودن چارچوب فرم های نرم افزار

فرم های نرم افزار حسابداری آسان باید از یک چارچوب و استایل یکسان و استاندارد برخوردار باشند به عنوان مثال تمامی لیست های موجود در نرم افزار دارای بخش گروه ها در سمت راست و جستجو در بالای فرم و دکمه های عملیاتی در پایین فرم تعبیه شده باشند و فرم لیست اشخاص و لیست کالاها و غیره، همین چارچوب را رعایت کنند ولی اطلاعات مرتبط با بخش خود را نمایش دهند. این استاندارد باید برای تمامی بخش ها با کاربری مشابه یکسان طراحی شود. 

نرم افزار حسابداری آسان

دارای جستجوی هوشمند و سریع

در نرم افزار حسابداری آسان تمامی لیست های نرم افزار باید دارای بخش جستجوی هوشمند باشند به عنوان مثال اگر بخشی از ابتدا یا انتهای نام مورد نظر جستجو شد سیستم به راحتی و با سرعت بالا تشخیص دهد و نزدیکترین نتایج به کلمات جستجو شده را به کاربر نمایش دهد. هم چنین دارا بودن فیلتر های مختلف جستجو به منظور سهولت در پیدا کردن اطلاعات مورد نظر، یکی از نکات کلیدی است که هنگام انتخاب نرم افزار حسابداری آسان باید به آن دقت شود. 

امکان معرفی گروه و زیر گروه به تعداد نامحدود

یکی از مهمترین خصوصیات نرم افزار حسابداری آسان قابلیت معرفی گروه و زیر گروه برای تمامی آیتم هایی اطلاعاتی از جمله لیست اشخاص و کالاها می باشد به عنوان مثال نرم افزار حسابداری آسان باید این قابلیت را داشته باشد تا کاربر بتواند دسته های مشتریان، همکاران، شرکت ها را معرفی کند و برای نظم بیشتر زیر گروه های متعدد هم برای این سر دسته ها معرفی کند به عنوان مثال برای دسته مشتریان زیر دسته مشتریان شهرستان، مشتریان کلی، مشتریان خوش حساب، مشتریان خارجی و غیره معرفی کند و اشخاص را در این دسته ها معرفی و مدیریت نماید. مرتب سازی اطلاعات و دسته بندی آنها یک ویژگی مهم در هر نرم افزار حسابداری است.

امکان تغییر سایز و نوع فونت جداول پر استفاده

امکان شخصی سازی فونت ها در نرم افزار حسابداری آسان از اهمیت بالایی برخوردار است و کاربر باید بتواند نسب به نیاز خود فونت و سایز مناسب چشم خود را انتخاب نماید چون در صورت ریز یا درشت بودن بیش از حد فونت ها در دراز مدت و استفاده زیاد باعث خستگی چشم و امکان بروز اشتباه توسط کاربران شود. به دلیل کاربرد زیاد نرم افزار حسابداری در طول روز و استفاده مداوم از آن، انتخاب رنگ های مناسب، جداول پر کاربرد، فونت های مناسب با خوانایی بالا و به طور کلی تمام مواردی که باعث تجربه کاربری مناسب در هنگام استفاده از نرم افزار را می شوند، اهمیت زیادی دارد. 

امکان معرفی اطلاعات جدید در هنگام ثبت عملیات

همیشه این احتمال وجود دارد که در هنگام ثبت فاکتور متوجه شوید نام مشتری مورد نظر در نرم افزار حسابداری معرفی نشده است یا کالای جدیدی به فروشگاه اضافه شده باشد که ثبت آن فراموش شده باشد. در نرم افزار حسابداری آسان این قابلیت باید وجود داشته باشد تا شما بدون خارج شدن از فاکتور بتوانید با سرعت بالا مشتریان و کالاهای جدید را معرفی و ثبت فاکتور جاری را به پایان برسانید و در هزینه و زمان خود صرفه جویی کنید. ویرایش سریع و نمایش اطلاعات کاربردی از ویژگی های یک نرم افزار حسابداری مناسب و آسان است.

نرم افزار حسابداری آسان

 

امکان ثبت چندین عملیات به صورت همزمان

بارها پیش آمده است که در هنگام ثبت یک فاکتور با تعداد اقلام زیاد مدیر مجموعه یا یکی از مشتریان شما گزارش مانده حساب خود را بخواهد. در نرم افزار حسابداری آسان اپراتو باید بتواند به راحتی بدون بستن فاکتور جاری گزارش مورد نظر را تهیه و مجدد ثبت فاکتور قبلی را ادامه دهد. 

دارای گزارشات متنوع با قابلیت ساختن گزارش

شما اگر گرانترین نرم افزار موجود در بازار را خریداری کنید ولی نتوانید گزارشات متنوعی از جمله لیست بدهکاران و بستانکاران، مشتریان پر سود، کالاهای پر سود به ترتیب سود دهی و صدها گزارش دیگر را تهیه نمایید عملا وقت و پول خود را دور ریخته اید در نرم افزار حسابداری آسان در ساده ترین حالت ممکن کاربر باید بتواند متنوع ترین گزارشات را برای مدیر مجموعه تهیه نماید.

جمع بندی

انتخاب یک نرم افزار حسابداری ساده و آسان، باعث می شود افرادی که صاحب کسب و کار خوشان هستند، نیازی به استخدام حسابدار نداشته باشند و بتوانند نیاز های خود را برطرف نمایند. در این مقاله نکاتی که در انتخاب یک نرم افزار حسابداری ساده و آسان مهم است، گفته شد.

در صورتی که هنوز از نرم افزار حسابداری معین استفاده نمی کنید و قصد خرید آن را دارید، می توانید با دانلود دموی رایگان نرم افزار، به مدت یک ماه تمامی امکانات نرم افزار و عملکرد پشتیبانی را به صورت کاملا رایگان مورد ارزیابی قرار دهید و در صورت رضایت اقدام به پرداخت و خرید نرم افزار حسابداری مورد نظر خود کنید و از یک سال پشتیبانی رایگان نیز بهره مند شوید.

اگر نیاز به راهنمایی بیشتری در این زمینه دارید می توانید با همکاران پشتیبانی نرم افزار حسابداری معین در ارتباط باشید.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×