نماد سایت مقالات حسابداری معین

معرفی پیمانکاری ساختمان

معرفی پیمانکاری ساختمان

پیمانکار ساختمان بر ساخت و ساز و بازسازی فروشگاه ها، مراکز خرید، هتل ها و سایر پروژه های تجاری و مسکونی نظارت می کند. اکثر پیمانکاران ساختمانی صاحب شرکت های خود هستند و برای مدیریت مسائل مالی شرکت به نرم افزار حسابداری نیاز دارند. ما در این بخش به معرفی شغل پیمانکاری پرداخته و امکانات نرم افزار حسابداری پیمانکاری ساختمان و مدیریت پروژه را برای شما معرفی خواهیم کرد.

بسیاری از پیمانکاران ساختمانی صاحب شرکت پیمانکاری هستند یا قبل از تبدیل شدن به پیمانکار در صنعت ساخت و ساز کار می کردند. ساخت خانه فرآیند پیچیده ای دارد که شامل دانش طراحی معماری، قوانین ساختمان، مقررات منطقه بندی و اصول اصلی ساخت و ساز می باشد. پیمانکار ساختمان مسکونی بر ساخت خانه های فردی و پروژه های مسکن چند واحدی نظارت می کند.

سازنده خانه که به آن پیمانکار ساختمانی نیز می گویند خانه های جدید می سازد و کارهای اصلی بازسازی را انجام می دهد. سازنده خانه معمولاً مالک یک شرکت ساخت و ساز مسکونی است. تقاضای مسکن در هر جامعه تعیین کننده تعداد شرکت های ساخت و ساز در آن جامعه می باشد. اگر از ساخت و ساز خانه لذت می برید ممکن است شغل مناسبی برای شما باشد.

معرفی پیمانکاری ساختمان

هدایت و نظارت بر ساخت و ساز

 

پیمانکار ساختمانی همه پیمانکاران فرعی که برای تکمیل پروژه ضروری است را پیدا کرده و به آنها پیشنهاد همکاری می دهد. صاحب خانه با پیمانکار ساختمانی و پیمانکار ساختمانی با تامین کنندگان و پیمانکاران فرعی قرارداد می بندد. به عنوان مثال در نظر بگیرید که شما قصد دارید تا آپارتمانی را پیش خرید کنید. در ابتدا با شرکت ساختمانی قراردادی تنظیم می کنید و پیش پرداخت را به حساب شرکت واریز می نمایید. شرکت ساختمانی نیز موظف است تا شما را درجریان مراحل پیشرفت آپارتمان قرار دهد. شرکت پیمانکاری شما در هر مرحله با پیمانکاران فرعی قراردادهایی را تنظیم می کند.

با پیمانکاران ساخت و ساز، پیمانکاران MDF جهت ساخت کابینت و کمدهای آپارتمان، با تولید کننده یا پیمانکاران کاشی کار و دیگر پیمانکارانی که برای تکیمل شدن آپارتمان شما نیاز به همکاری دارند. شرکت های پیمانکاری با توجه به کارهایی که انجام می دهند ممکن است متفاوت باشند. پیمانکار ساختمانی در یک شهر کوچک می تواند با تعداد انگشت شماری نیرو فعالیت داشته باشد یا یک شرکت بزرگ با هیئت مدیره، سرپرستان، مدیران پروژه و کارکنان دفتر درحال فعالیت باشد که با پیمانکاران تخصصی سایر خدمات ساختمانی مانند گودبرداری، برق و کف سازی قرارداد فرعی ببندد.

استاندارد سازمانی مشخصی برای شرکت های پیمانکاری وجود ندارد. اندازه و دامنه تجارت یک پیمانکار اغلب با نیاز به مسکن یا توسعه تجاری آن جامعه مرتبط است.

 

کسب مجوزهای لازم برای ساخت و ساز

 

پیمانکاران ساختمانی قبل از راه اندازی شرکت پیمانکاری خود چیزهایی در مورد ساخت و ساز می دانند. به طور معمول این دانش شامل چندین سال کار برای یک پیمانکار ساختمانی است. در برخی جوامع تجربه قبلی یک الزام است. این شرکت ها تمامی مدارک مورد نیاز ساخت و ساز را از ارگان های مربوطه دریافت می کنند. یکی از مجوزهایی که باید برای ساخت و ساز دریافت کنند پروانه یا جواز ساختمان از شهرداری است که به مالک یا پیمانکار اجازه می‌دهد تا پروژه ساخت و ساز یا بازسازی را طبق چهارچوبی مشخص شروع کند.

دریافت مجوز به دلیل اطمینان از ساخت و سازی قانونی مطابق با مشخصات فنی و رعایت اصول شهرسازی مطابق با آیین‌نامه‌ها و ضوابط طرح جامع شهری است و انجام هرگونه عملیات ساخت و ساز بدون صدور پروانه ساختمان غیرقانونی بوده و توسط مراجع نظارت بر ساختمان متوقف خواهد شد. از دیگر مواردی که شرکت های پیمانکاری ساخت و ساز را ملزم به دریافت مجوز می کند بهرمندی از تسهیلات بانکی، بیمه شدن ساختمان و افراد مشغول کار در ساختمان و استفاده از تجارب فنی و مهندسی در ساخت بنا می باشد.

معرفی پیمانکاری ساختمان

ساخت و ساز مبتنی بر پروژه:

 

هر پروژه ساخت و ساز منحصر به فرد است و الزامات تکمیل آن بر اساس مشخصات مشتری، شرایط سایت و سایر متغیرهای منحصر به فرد متفاوت است. از آنجایی که این متغیرها کمتر قابل پیش بینی هستند مدیران ساخت و ساز باید بتوانند هزینه ها و درآمدهای هر پروژه را محاسبه کنند تا اطمینان حاصل کنند که موفق بوده و به سودآوری دارند.

 

ساخت و ساز غیر متمرکز:

 

به جای اینکه در یک دفتر مرکزی مشغول باشند ساخت و ساز در محل های کار اتفاق می افتد. این بدان معناست که منابع شرکت مانند تجهیزات و نیروی کار اغلب بسته به نیاز پروژه جابجا می شوند. در نتیجه شرکت‌های ساخت‌وساز باید به دقت پیگیری کنند که کدام منابع، به چه مقدار و در کدام مکان مورد استفاده قرار می‌گیرند. این امر به ویژه برای نیروی کار مهم است که ممکن است در مناطق مختلف تابع نرخ دستمزد و مقررات متفاوتی باشد.

 

ساخت و ساز متکی بر قراردادهای بلندمدت:

 

پروژه های ساختمانی ممکن است ماه ها یا سال ها طول بکشد تا تکمیل شوند. درآمد ورودی بر اساس موارد خاص یا مقدار کار تکمیل شده متفاوت است و هزینه ها بسته به فاز پروژه می تواند افزایش یا کاهش یابد. در شرایط نامناسب این می تواند مشکلات جریان نقدی را برای شرکت ساخت و ساز ایجاد کند. بنابراین مهم است که در بلندمدت هزینه ها و درآمدهای مرتبط با هر پروژه را مدیریت کنید.

 

امکانات نرم افزار حسابداری پیمانکاری معین

 

امکان گروه بندی پروژه ها به صورت دلخواه، امکان معرفی و مدیریت بی نهایت پروژه به صورت همزمان، قابلیت ثبت قرارداد پروژه با جزئیات کامل، طبقه بندی پروژه ها از امکانات نرم افزار حسابداری پیمانکاری می باشد. نرم افزار حسابداری پیمانکاری امکان دریافت گزارش حساب کارفرما و گزارش هزینه ها نسبت به هر پروژه را نیز در اختیار پیمانکار قرار دهد.

 

معرفی پیمانکاری ساختمان

کلام پایانی

 

پیمانکاران تجاری که طرح ها و مشخصات ساختمان های تجاری مانند کارخانه ها، مراکز خرده فروشی و هتل ها را آماده می کنند و پیمانکاران ساختمانی که به ساخت خانه ها و آپارتمان های مسکونی اقدام می نمایند باید بتوانند مسائل مالی و سود و زیان پروژه های خود را مدیریت کنند پس استفاده از نرم افزار حسابداری برای هر کسب و کاری لازم و ضروری است.

برای اینکه بتوانید نرم افزار حسابداری مناسبی را به کار بگیرید نیاز است تا نرم افزارهای متفاوتی را انتخاب و امکانات نرم افزار حسابداری پیمانکاری را باهم مقایسه کنید. نرم افزار حسابدرای معین امکانی را برای کابران فراهم کرده تا با دانلود دموی نرم افزار حسابداری پیمانکاری به مدت یک ماه تمامی امکانات نرم افزار و عملکرد پشتیبانی را به صورت کاملا رایگان مورد ارزیابی قرار دهید و در صورت رضایت اقدام به خرید کنید و از یک سال پشتیبانی رایگان نیز بهره مند شوید.

اگر نیاز به راهنمایی بیشتری در این زمینه دارید می توانید با همکاران پشتیبانی نرم افزار حسابداری معین در ارتباط باشید.

منبع: مقاله What Does a Building Contractor Do

 

مقالات مرتبط

 

پیشنهاد میکنیم مقالات مرتبط به این مقاله را هم مطالعه کنید.

 

صندوق فروشگاهی چیست؟

مقایسه نرم افزارهای حسابداری

نرم افزار حسابداری برای کامپیوتر

برنامه حسابداری اندروید چیست؟

قوانین مالیات بر املاک و مستغلات

برنامه حسابداری شرکتی چیست؟

14 ویژگی نرم افزار حسابداری آسان

چرا نباید از نرم افزار فاکتور رایگان استفاده کنیم؟

عوارض و مالیات چیست و چگونه محاسبه می شود؟

 

خروج از نسخه موبایل