نماد سایت مقالات حسابداری معین

راه اندازی فروشگاه تعمیرات موبایل

راه اندازی فروشگاه تعمیرات موبایل

با توجه به گرانی‌های اخیر و نرخ بالای تورم در کشور اکثر افراد جامعه به سمت کارهای پر درآمد مانند راه اندازی فروشگاه تعمیرات موبایل و یا فروش تلفن همراه روی آورده‌اند. همان طور که می ‌دانید شغل‌های پر درآمد کشور، شغل‌هایی هستند که افراد به صورت آزاد و مستقل به مدیریت آن‌ها می پردازند. اگر شما هم به دنبال یک شغل پر درآمد هستید، می توانید به فکر راه اندازی فروشگاه تعمیرات موبایل خود باشید.

این شغل درآمد خوب و مناسبی دارد و روز به روز به متقاضیان آن افزوده می ‌شود. حالا باید بدانید که چگونه باید یک فروشگاه تعمیرات موبایل راه اندازی کنید. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا فاکتورهای مهم برای راه اندازی فروشگاه تعمیرات موبایل را بررسی نماییم.

 

مهم ترین سوالات در رابطه با راه اندازی فروشگاه تعمیرات موبایل

 

  1. آیا میزان تقاضا کننده یا مراجعه کننده این کسب و کار، راضی کننده هست یا خیر؟
  2. برای راه اندازی یک فروشگاه تعمیرات موبایل نیاز به مکان بزرگی است؟
  3. حداقل سرمایه برای راه اندازی فروشگاه تعمیرات موبایل چقدر است؟
  4. آیا برای پیش بردن امور حسابداری و فاکتور مشتریان نیاز به خرید نرم افزار حسابداری هست یا نه؟

در ادامه به تمامی این سوالات پاسخ خواهیم داد.

 

فاکتورهای مهم برای راه اندازی تعمیرات موبایل

 

سنجش بازار

 

از آنجایی که علم و تکنولوژی روز به روز پیشرفت نموده و همچنان در حال توسعه است، نیاز به تلفن همراه هوشمند نیز به طور چشم گیری افزایش پیدا کرده و به جرأت می‌ توان گفت امروزه ۹۰ درصد افراد جامعه دارای تلفن همراه هوشمند هستند. پس می توان نتیجه گرفت که راه اندازی فروشگاه تعمیرات موبایل، انتخاب بسیار خوبی است و سرمایه گذاری در این حرفه، سود آور می باشد.

راه اندازی فروشگاه تعمیرات موبایل

 

میزان درآمد تعمیرات موبایل

 

اگر به طور دقیق بخواهید میزان درآمد یک کسب و کار را محاسبه کنید باید این موارد را در نظر بگیرید.

با توجه به این موارد، میزان درآمد کسب و کار شما می توانید متغیر باشد اما به طور کلی بهتر است پیش از راه اندازی فروشگاه تعمیرات موبایل خود، از یک مشاور و یا کسی که قبلا در این زمینه فعالیت کرده است، کمک بگیرید و در مورد چالش‌های این حرفه از او سوال کنید.

 

سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی تعمیرات موبایل

 

یکی از دغدغه‌های راه اندازی هر کسب و کار، تهیه میزان سرمایه و بودجه مورد نیاز برای آن است. در شغل تعمیرات موبایل هم باید یک سرمایه اولیه برای خرید تجهیزات و اجاره بها در نظر بگیرید. این هزینه بستگی موارد مختلفی مانند اندازه فروشگاه شما، تعداد کارکنان و تکنسین ها و … دارد. در صورتی که بخواهید کسب و کار خود را حرفه ای آغاز نمایید نیاز به سرمایه بیشتری خواهید داشت و مسلما هر چه خدمات شما بیشتر باشد و تجهیزات بیشتری در تعمیرگاه خود داشته باشید، سود بیشتری هم نصیبتان خواهد شد.

 

موقعیت مکانی برای راه اندازی فروشگاه تعمیرات موبایل

 

یکی از مهم ترین مسائلی که می ‌تواند روی سود آوری کسب و کار شما تاثیر بسزایی داشته باشد، موقعیت مکانی تعمیرگاه‌تان است. جالب است بدانید خوشبختانه با راه ‌اندازی فروشگاه تعمیرات موبایل نیاز به فضایی بسیار لوکس و شیک ندارید.

در ابتدای فعالیت خود می توانید یک فضای بسیار کوچک در یک خیابان معمولی را برای کسب و کارتان انتخاب کنید. در نتیجه بودجه و سرمایه شما صرف دیگر تجهیزات می ‌شود چراکه مسلماً اجاره ‌بهای چنین فضاهایی بسیار پایین است.

 

گسترش کسب و کار با طراحی سایت

 

در مواردی که یک تلفن همراه از نظر نرم افزاری دچار مشکل شده باشد، می توان آن را به صورت آنلاین نیز رفع نمود. پس بهتر است شما نیز این گزینه را در میان خدمات خود قرار دهید. و راهنمایی‌هایی در این خصوص به مشتریان ارائه نمایید.

از همین رو هم برای تبلیغات کسب و کارتان و هم برای مشاوره آنلاین می توانید به راه اندازی و طراحی سایت نیز فکر کنید و یا در شبکه‌های اجتماعی، کسب و کار خود را تبلیغات کنید.

 

راه اندازی فروشگاه تعمیرات موبایل

شرکت در دوره‌های آموزشی

 

پیشنهاد می کنیم اگر به این حرفه علاقمند هستید اما مهارت کافی برای راه اندازی آن را ندارید، بهتر است در دوره‌های آموزشی تعمیرات موبایل شرکت کنید و سپس وارد بازار کار شوید. همچنین وقتی مشتریان متوجه شوند که شما در این زمینه مهارت کافی و دانش مورد نیاز را دارید، روز به روز به تعداد آن‌ها افزوده می‌ شود و می توانید اعتمادشان را جلب نمایید.

در واقع افراد علاقمندند که امور خود را به دست یک متخصص بسپارند، نه فقط کسی که توانسته یک تعمیرات موبایل راه اندازی کند. ناگفته نماند که اطلاعات شما باید همواره به‌ روز بوده و سعی کنید در مورد انواع و اقسام موبایل‌ها اطلاعات کسب کنید.

 

تجهیزات و ابزارهای مورد نیاز برای تعمیرات موبایل

 

خرید نرم افزار حسابداری تعمیرات موبایل

 

خرید و استفاده از نرم افزار حسابداری، یکی از واجبات کار شماست؛ چرا که با این نرم افزار می توانید عیب موبایل را به همراه توضیحات در فاکتور مشتری ثبت کنید و علاوه بر آن، درصد و سهم هر تکنیسین از خدمات را محاسبه نمایید. همچنین با کمک نرم افزار حسابداری تعمیرات موبایل، قابلیت ثبت قطعات تعویض شده موبایل را دارید و می توانید هزینه تقریبی تعمیر هر موبایل را به مشتری اعلام کنید. با آگاه شدن از مزیت‌های فراوانی که این نرم افزار قدرتمند دارد، حتی یک لحظه هم برای تهیه آن، تردید نکنید.

در صورتی که قصد خرید و استفاده از ویژگی های نرم افزار حسابداری تعمیرات موبایل معین را دارید، پیشنهاد می کنیم با دانلود دموی رایگان نرم افزار، به مدت یک ماه تمامی امکانات نرم افزار و عملکرد پشتیبانی را به صورت کاملا رایگان مورد ارزیابی قرار دهید و در صورت رضایت اقدام به پرداخت و خرید نرم افزار حسابداری تعمیرات موبایل نمایید.

 

جمع بندی

 

راه اندازی فروشگاه تعمیرات موبایل، در صورت رعایت برخی نکات لازم، می تواند گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری و ایجاد یک کسب و کار مستقل باشد. در این مقاله نکاتی که در مورد راه اندازی فروشگاه تعمیرات موبایل از اهمیت بالایی برخوردارند را بررسی کردیم.

اگر نیاز به راهنمایی بیشتری در این زمینه دارید می توانید با همکاران پشتیبانی نرم افزار حسابداری معین در ارتباط باشید.

 

مقالات مرتبط

 

پیشنهاد میکنیم مقالات مرتبط به این مقاله را هم مطالعه کنید.

 

انواع برنامه موبایل

20 ویژگی نرم افزار حسابداری موبایل

نحوه راه اندازی فروشگاه موبایل فروشی

راهنمای خرید نرم افزار حسابداری تعمیرات موبایل

نکاتی در مورد خرید نرم افزار حسابداری موبایل فروشی

اصلی ترین ویژگی های نرم افزار حسابداری موبایل فروشی

خروج از نسخه موبایل