downicon.png
آموزش تحویل خودرو در نرم افزار حسابداری تعمیرگاه خودرو معین
آموزش تحویل خودرو در نرم افزار حسابداری تعمیرگاه خودرو معین
آموزش تحویل خودرو در نرم افزار حسابداری تعمیرگاه خودرو معین
تحویل خودرو در نرم افزار حسابداری

تحویل خودرو در نرم افزار حسابداری: نرم افزار حسابداری تعمیرگاه خودرو معین دارای بخش مدیریت تعمیرگاه و پذیرش خودرو بوده و امکان مدیریت خدمات و پورسانت تکنسین ها را داراست. از دیگر امکانات این برنامه حسابداری بخش مدیریت انبار و موجودی قطعات است که این امکان را به تعمیرگاه ها و نمایندگی های خودرو میدهد تا امکان مدیریت و فروش قطعات را مانند یک لوازم یدکی در کنار تعمیرگاه خودرو داشته باشند و به راحتی بتوانند خرید و فروش و سود و زیان، کلینیک های خودرو را مدیریت نمایند.

در این مقاله قصد داریم به یکی از بخش های مهم یعنی تحویل خودرو در نرم افزار حسابداری تعمیرگاه خودرو معین بپردازیم. اگر شما نیز به تازگی از این نرم افزار حسابداری استفاده می کنید و هنوز با این بخش آشنایی ندارید، تا انتهای این مقاله با همراه باشید.

آموزش تحویل خودرو در نرم افزار حسابداری تعمیرگاه خودرو معین

 1. برای تحویل خودرو در نرم افزار حسابداری تعمیرگاه خودرو معین، ابتدا پس از باز کردن نرم افزار تعمیرگاه خودرو، در منوی تعمیرات، گزینه لیست تعمیرات را انتخاب نمایید.تحویل خودرو در نرم افزار حسابداری
 2. با انتخاب این گزینه، پنجره لیست تعمیرات باز خواهد شد. این پنجره از دو قسمت تشکیل شده است که در سمت راست آن، وضعیت خودرو ها که شامل تعمیر نشده، پذیرش جدید، در حال تعمیر، در انتظار قطعه، تعمیر نشده، تحویل داده شده و همه موارد می باشد.
  درسمت چپ این پنجره نیز لیست خودرو ها با نمایش اطلاعات کامل هر گروه نمایش داده شده است.
  برای تحویل خودرو در نرم افزار حسابداری تعمیرگاه خودرو معین، از انتهای پنجره روی دکمه تحویل خودرو کلیک نمایید. هم چنین می توانید این عملیات را با فشردن دکمه F8 سریع تر انجام دهید.تحویل خودرو در نرم افزار حسابداری
 3. در پنجره باز شده، گزینه بله را انتخاب نمایید.تحویل خودرو در نرم افزار حسابداری
 4. با تایید تحویل خودرو، پنجره ای باز خواهد شد که اطلاعات مختلفی را به نمایش می گذارد و دارای بخش های مختلفی است. در این پنجره می توانید اطلاعات مختلف خودرو و تعمیرات انجام شده روی آن را ثبت و مشاهده نمایید. در انتهای سمت چپ این پنجره نیز می توانید جمع دریافتی و مانده فاکتور را نیز مشاهده کنید.
  جهت تسویه فاکتور، در انتهای پنجره روی دکمه عملیات دریافت کلیک نمایید.تحویل خودرو در نرم افزار حسابداری
 5. با انتخاب این گزینه، پنجره اطلاعات دریافت باز خواهد شد. در پایین این پنجره می توانید رئش دریافت هزینه را انتخاب نمایید. این روش ها شامل دریافت نقدی، واریز به بانک، دریافت چک و یا دریافت توسط شخص می باشد.
  برای مثال ما گزینه دریافت نقدی را انتخاب می کنیم.تحویل خودرو در نرم افزار حسابداری
 6. با انتخاب دریافت نقدی، پنجره ای باز خواهد شد که باید صندوق مورد نظر را انتخاب نمایید. پس از انتخاب صندوق، روی دکمه Enter کلیک نمایید.تحویل خودرو در نرم افزار حسابداری
 7. مبلغ و توضیحات لازم را وارد نمایید و روی دکمه ثبت کلیک کنید.تحویل خودرو در نرم افزار حسابداری
 8. توجه داشته باشید که در یک فاکتور، می توان به شیوه های مختلف، پرداخت را ثبت نمود. برای تحویل خودرو در نرم افزار حسابداری تعمیرگاه خودرو معین، روی دکمه ثبت کلیک نمایید.تحویل خودرو در نرم افزار حسابداری
 9. پس از ثبت اطلاعات لازم، روی دکمه خروج کلیک نمایید.تحویل خودرو در نرم افزار حسابداری
 10. اکنون در پنجره لیست تعمیرات و در بخش تحویل داده شده ها، می توانید گزارش تحویل خودرو در نرم افزار حسابداری را مشاهده نمایید و در صورت نیاز آن را چاپ کنید.تحویل خودرو در نرم افزار حسابداری

نکته ای که هنگام تحویل خودرو در نرم افزار حسابداری باید رعایت شود، تحویل کالا بدون تسویه است. شما می توانید کالا را بدون تسویه شدن به مشتری خود تحویل دهید. در این صورت مشتری به لیست بدهکار ها افزوده خواهد شد.

همانطور که مشاهده نمودید، تحویل خودرو در نرم افزار حسابداری تعمیرگاه خودرو معین با قابلیت های کاربردی و فراوان به سادگی قابل انجام است و پیچیدگی خاصی ندارد. امکانات مناسبی در این بخش قرار گرفته شده است که باعث بهبود مدیریت تعمیرگاه خودرو شما خواهد شد.

جمع بندی 

یکی از مشاغلی که استفاده زیادی از نرم افزار حسابداری دارند، تعمیرگاه های خودرو هستند. به دلیل وجود زیاد وسایل و لیست خدماتی که این گروه از مشاغل ارائه می دهند، محاسبات دستی چاره ساز نخواهد بود و استفاده از یک نرم افزار حسابداری معتبر جزو ضروریات است.

مدیریت خودرو ها و دسته بندی آن ها به همراه ارائه اطلاعات دقیق هنگام تحویل خودرو های تعمیر شده، می تواند مشکلات محاسباتی و مالی مختلفی را برای شما بوجود آورد. به همین دلیل اکثر صاحبان این مشاغل برای مدیریت این بخش از یک نرم افزار حسابداری استفاده می کنند.

ویژگی تحویل خودرو در نرم افزار حسابداری تعمیرگاه خودرو معین، با قابلیت ها و امکانات زیاد، به سادگی قابل انجام است و باعث بهبود کیفیت مدیریت امور مالی کسب و کار شما خواهد شد.
در صورتی که هنوز از نرم افزار حسابداری معین استفاده نمی کنید و قصد خرید آن را دارید، می توانید با دانلود دموی رایگان نرم افزار، به مدت یک ماه تمامی امکانات نرم افزار حسابداری و عملکرد پشتیبانی را مورد ارزیابی قرار دهید و در صورت رضایت اقدام به پرداخت وجه و خرید نرم افزار حسابداری مد نظر خود کنید.

اگر نیاز به راهنمایی بیشتری در این زمینه دارید می توانید با همکاران پشتیبانی نرم افزار حسابداری معین در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.