مقالات آموزشی معین
ایجاد سال مالی جدید در نرم افزار حسابداری

آموزش ایجاد سال مالی جدید در نرم افزار حسابداری معین

فهرست مطالب

ایجاد سال مالی جدید در نرم افزار حسابداری

 

 یکی از بخش های مهم هر نرم افزار حسابداری، تعریف و ایجاد سال مالی است. سال مالی به دوره مالی که مدت آن یک سال باشد گفته می شود که کاربرد زیادی در امور حسابداری دارد. آغاز سال مالی در هر شرکت ممکن است با شرکت های دیگر متفاوت باشد اما مدت زمان آن در تمامی شرکت ها باید 12 ماه باشد.

مطابق با قوانین موجود، تمامی شرکت ها و حسابداران در پایان هر سال مالی، موظف به ارائه صورت های مالی و تحویل اظهارنامه عملکرد هستند. به همین دلیل ایجاد سال مالی جدید در نرم افزار حسابداری، از اهمیت بالایی برخوردار است.

در این مقاله داریم به آموزش ایجاد سال مالی جدید در نرم افزار حسابداری معین بپردازیم. در صورتی که شما نیز به تازگی از این نرم افزار استفاده می کنید و در ایجاد سال مالی به مشکل برخورده اید، تا انتها با این مقاله همراه باشید.

 

امکانات نرم افزار حسابداری معین در مدیریت سال مالی

 

 • امکان ایجاد و بستن سال مالی تنها با زدن یک کلیک
 • امکان معرفی نامحدود سال مالی برای فروشگاه یا شرکت
 • امکان مدیریت و فعالیت سال مالی ها به صورت هم زمان بدون تداخل با یکدیگر
 • امکان انتقال و به روز رسانی مانده حساب های سال قبل در طی دوره
 • امکان انتقال اطلاعات از سال مالی قبل به سال مالی جدید به صورت اتومات
 • امکان انتخاب و انتقال لیست اشخاص با آخرین مانده حساب از سال مالی قبل
 • امکان طبقه بندی سال های مالی فعال و غیر فعال
 • امکان انتخاب و انتقال لیست کالاها با آخرین موجودی
 • امکان بروز رسانی موجودی کالاها در طی دوره از سال قبل
 • امکان انتخاب و انتقال موجودی بانک ها در هنگام ایجاد سال مالی جدید
 • امکان بروز رسانی موجودی بانک ها پس از تغییرات در سال قبل
 • امکان انتخاب و انتقال چک های دریافتی وصول نشده از سال قبل
 • امکان تعیین و انتخاب موارد زیر جهت انتقال از سال قبل به سال جدید
 • امکان انتخاب و انتقال چک های پرداختی پاس نشده
 • امکان انتخاب و انتقال اقساط وصول نشده
 • امکان انتخاب و انتقال سوابق قیمتی کالاها

 

آموزش ایجاد سال مالی جدید در نرم افزار حسابداری معین

 

 1. برای ایجاد سال مالی جدید در نرم افزار حسابداری معین، ابتدا از منوی تنظیمات، گزینه اول یعنی شرکت و سال مالی را انتخاب نمایید.ایجاد سال مالی جدید در نرم افزار حسابداری
 2. با انتخاب شرکت و سال مالی، پنجره ای باز خواهد شد که اطلاعات سال مالی شرکت یا فروشگاه شما را به نمایش می گذارد.
  برای ایجاد سال مالی جدید در نرم افزار حسابداری، روی دکمه سال مالی جدید که در انتهای این پنجره قرار دارد کلیک نمایید.ایجاد سال مالی جدید در نرم افزار حسابداری
 3. با انتخاب این دکمه، پنجره اطلاعات سال مالی باز خواهد شد. در این پنجره بخش های مختلفی که شامل نام شرکت یا فروشگاه شما، تاریخ شروع و تاریخ پایان، تلفن، زمینه فعالیت، شماره اقتصادی، کدپستی، آدرس ، آرم و لوگوی شرکت و … می شوند وجود دارند.
  در این بخش برای ایجاد سال مالی جدید در نرم افزار حسابداری، نباید اطلاعات شرکت را تغییر دهیم. تنها از بخش تاریخ شروع و تاریخ پایان، می توانیم سال مالی جدید را ایجاد نماییم.
  پس از تعیین بازه زمانی مورد نظر، روی دکمه ذخیره کلیک کنید.ایجاد سال مالی جدید در نرم افزار حسابداری
 4. با مطالعه موارد داخل پنجره باز شده، گزینه تایید اطلاعات را ثبت و دکمه تایید را بزنید.ایجاد سال مالی جدید در نرم افزار حسابداری
 5. پس از تایید موارد ذکر شده، پنجره ای برای تایید انتقال اطلاعات باز خواهد شد. روی گزینه بله کلیک نمایید.ایجاد سال مالی جدید در نرم افزار حسابداری
 6. با نمایش پیغامی که در تصویر زیر مشاهده می کنید، ایجاد سال مالی جدید در نرم افزار حسابداری معین با موفقیت انجام شده است.
  روی دکمه تایید کلیک نمایید.ایجاد سال مالی جدید در نرم افزار حسابداری
 7. پس از تعریف و ایجاد سال مالی جدید در نرم افزار حسابداری معین، برای استفاده از آن باید آن را فعال کنید.  همانطور که در سمت چپ این پنجره مشاهده می کنید، وضعیت سال مالی جدید تعریف شده، غیر فعال نمایش داده شده است.ایجاد سال مالی جدید در نرم افزار حسابداری
 8. جهت فعال کردن سال مالی جدید، پس از انتخاب سال مالی، روی دکمه فعال کردن که در انتهای پنجره قرار دارد کلیک نمایید. هم چنین می توانید با فشردن دکمه F5 این عملیات سریع تر انجام دهید.ایجاد سال مالی جدید در نرم افزار حسابداری
 9. برای اجرای مجدد برنامه روی گزینه تایید کلیک نمایید.ایجاد سال مالی جدید در نرم افزار حسابداری
 10. با انتخاب گزینه تایید، پس از راه اندازی مجدد نرم افزار، سال مالی جدید فعال خواهد شد.

همانطور که مطابق این مقاله آموزشی مشاهده نمودید، ایجاد سال مالی جدید در نرم افزار حسابداری معین به سادگی قابل انجام است و امکانات زیادی را در این زمینه مانند تغییر اطلاعات شرکت، انتخاب بازه زمانی مورد نظر، تعیین چندین سال مالی و … را به شما ارائه می دهد.

 

جمع بندی

 

امکانات بسیار زیادی باعث شده است که مدیران و صاحبان کسب و کار های مختلف، از نرم افزار حسابداری معین برای انجام امور مالی و حسابداری خود استفاده کنند. رابط کاربری ساده و آسان این نرم افزار به همراه امکانات و ویژگی های کاربردی، باعث شده که تمام افراد، حتی بدون دانش حسابداری، بتوانند از این نرم افزار استفاده نمایند و مشکلی با آن نداشته باشند.

در این مقاله به آموزش یکی از بخش های اصلی نرم افزار یعنی ایجاد سال مالی جدید در نرم افزار حسابداری پرداختیم. در این بخش می توانید چندین بازه زمانی مورد نظر خود را به عنوان سال مالی تعیین نمایید و هر کدام را با توجه به مدیریت خود فعال نمایید. کار با این قسمت بسیار ساده است و به راحتی می توانید این عملیات را انجام دهید.

در صورتی که هنوز از نرم افزار حسابداری معین استفاده نمی کنید و قصد خرید آن را دارید، می توانید با دانلود دموی رایگان نرم افزار، به مدت یک ماه تمامی امکانات نرم افزار و عملکرد پشتیبانی را به صورت کاملا رایگان مورد ارزیابی قرار دهید و در صورت رضایت اقدام به پرداخت و خرید نرم افزار حسابداری مورد نظر خود کنید.

اگر نیاز به راهنمایی بیشتری در این زمینه دارید می توانید با همکاران پشتیبانی نرم افزار حسابداری معین در ارتباط باشید.
 

مقالات مرتبط

 

پیشنهاد میکنیم مقالات مرتبط به این مقاله را هم مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.