نحوه محاسبه مالیات دستگاه کارتخوان

نحوه محاسبه مالیات دستگاه کارتخوان
نحوه محاسبه مالیات دستگاه کارتخوان
مالیات دستگاه کارتخوان
فهرست مطالب
  1. دراین مقاله قصد داریم تا در رابطه با ثبت نام دستگاه کارتخوان در سایت های مالیاتی و میزان مالیات دستگاه کارتخوان مطالبی را ارائه دهیم.

در صورتی که افراد جامعه بدانند مالیات های پرداختی صرف چه اموری می شود با میل و رضایت بیشتری به پرداخت مالیات اقدام خواهند نمود. از بزرگترین اهداف دولت جهت دریافت مالیات، تامین امنیت، آموزش و سلامت جامعه، سرمایه گذاری و گسترش حمل و نقل عمومی و ارائه دیگر خدمات رفاهی در جامعه است.

امروزه کسانی که در کسب و کار خود از نرم افزار حسابداری استفاده می کنند تمایل دارند تا دستگاه کارتخوان را به نرم افزار حسابداری متصل نمایند این امر باعث می شود تا فاکتورهای خرید و فروش براحتی در سیستم حسابداری ثبت شود و در نهایت گزارشگیری ها سریع تر صورت پذیرد اما جدیدترین قوانین مالیاتی مشاغل را موظف کرده تا دستگاه کارتخوان خود را در سایت های مالیاتی نیز ثبت نام کنند.

در واقع هنوز قوانین خاص مالیاتی برای دستگاه های پوز تعریف نشده و محاسبه مالیات دستگاه کارت خوان، همانند نحوه محاسبه مالیات مشاغل است. با ثبت نام دستگاه کارتخوان در سایت های مالیاتی می توانید از رسیدگی شفاف مالیاتی استفاده کنید و عدم ثبت نام دستگاه پوز در سایت های مالیاتی باعث قطع شدن دستگاه شده و جزو جرائم مالیاتی محسوب می گردد.

مالیات دستگاه کارتخوان

در قوانین مالیاتی کلیه کسانی که از دستگاه کارتخوان استفاده می کنند باید مالیات آن را نیز پرداخت نمایند اما موضوع مطرح شده این است که میزان مالیاتی که باید پرداخت شود چگونه محاسبه می شود، چند درصد است و چطور می توانند پرونده مالیاتی دستگاه کارتخوان کسب و کار خود را ایجاد نمایند.

برای پرداخت مالیات دستگاه کارتخوان نیاز نیست تا اقدام خاصی انجام دهید تنها کافی است تا در سامانه مالیاتی ثبت نام و با تکمیل فرآیند ثبت نام دراین سامانه کد مالیاتی دریافت کنید اما در رابطه با روش محاسبه مالیات دستگاه پوز باید گفت که محاسبه مالیات همانند مالیات مشاغل بوده و این کار توسط اداره های مالیاتی کشور صورت می گیرد.

 

سامانه مالیاتی tax.gov.ir جهت دریافت کد مالیاتی دستگاه کارتخوان

 

جهت پیگیری هوشمند پرونده مالیاتی می توانید از کد مالیاتی استفاده کنید، برای دریافت کد مالیاتی باید به سایت سازمان مالیات کشور به نشانیtax.gov.ir مراجعه کنید. از بخش میز خدمت فرآیند پیش ثبت نام را تکمیل نمایید تا کد مالیاتی شما صادر شود.

مالیات دستگاه کارتخوان

مالیات دستگاه کارتخوان

 

برای تعیین مالیات دستگاه کارتخوان ابتدا صاحبان مشاغل باید اظهار نامه مالیاتی خود را تکیمل نمایند سپس دستگاه پوز را نیز معرفی و دستگاه را به پرونده مالیاتی متصل کنند. با توجه به اینکه هر دستگاه کارتخوان دارای کد یکتا می باشد از این طریق بانک مرکزی می تواند براحتی تراکنش های هر دستگاه را پیگیری کند و براساس اظهارنامه مالیاتی به تعیین و دریافت مالیات اقدام نماید.

صاحبان مشاغلی که پرونده مالیاتی تکمیل نکرده و کد مالیاتی نداشته باشند، مالیات دستگاه کارتخوان درنظر گرفته برای آنها بر اساس کارکرد دستگاه پوز محاسبه می گردد و تراکنش های دستگاه بعنوان درآمد فرد درنظر گرفته می شود و این افراد مشمول جریمه مالیاتی خواهند شد اما اگر دستگاه در سامانه ثبت شده باشد مالیاتی به دستگاه تعلق نمی گیرد.

توجه داشته باشید که عدم ثبت دستگاه پوز در سامانه مالیاتی و عدم پرداخت مالیات دسنتگاه کارتخوان پیامدهایی را به دنبال خواهد داشت و طبق اظهارات مسئولان در صورتی که افراد اظهار نامه مالیاتی دستگاه کارتخوان را تکمیل نکنند مطابق قانون با آن‌ها رفتار خواهد شد و اطلاعات حساب‌های بانکی آن‌ها از حیث فرار مالیاتی بررسی می‌گردد.

عدم تکمیل اظهارنامه مالیات دستگاه کارتخوان به منزله فرار مالیاتی شناخته شده و علاوه بر اینکه دستگاه پوز قطع می گردد در لیست سیاه سازمان مالیاتی نیز قرار خواهند گرفت.

مالیات دستگاه کارتخوان

کلام آخر

 

مالیات دستگاه های کارت خوان نیز از دیگر مالیات های پرداختی جدا نبوده و طبق قوانین جدید چیزی به عنوان مالیات دستگاه پوز به صورت جداگانه وجود ندارد و در واقع می توان گفت این همان مالیات بر درآمد است که افراد پرداخت خواهند نمود. توجه داشته باشید افرادی که دستگاه کارتخوان خود را در سامانه مالیاتی ثبت نکرده باشند علاوه بر مالیات شغل باید مالیات دستگاه را نیز بطور مجزا پرداخت نمایند.

نرم افزار حسابداری معین می تواند برای محاسبه مالیات دستگاه کارتخوان به شما کمک کند بدین صورت که شما می توانید دستگاه پوز معرفی شده در سامانه مالیاتی را به نرم افزار حسابداری خود متصل کنید، پس از ثبت فاکتورهای خرید و فروش می توانید مالیات خود را محاسبه نمایید.

قبل از خرید نرم افزار حسابداری معین به شما پیشنهاد می کنیم تا با دانلود دموی رایگان نرم افزار حسابداری، به مدت یک ماه تمامی امکانات نرم افزار و عملکرد پشتیبانی را مورد ارزیابی قرار دهید و در صورت رضایت اقدام به خرید نرم افزار حسابداری مورد نظر کنید.

درصورتی که نیاز به راهنمایی بیشتری در این زمینه دارید می توانید با همکاران پشتیبانی نرم افزار حسابداری معین در ارتباط باشید.

 

مقالات مرتبط

 

پیشنهاد میکنیم مقالات مرتبط به این مقاله را هم مطالعه کنید.

 

بازاریابی B2B چیست؟

معاملات فصلی چیست؟

حقوق و دستمزد چیست؟

برنامه ریزی مالیاتی چیست؟

اهمیت استعلام چک در معاملات

بودجه بندی سرمایه ای چیست؟

روش حل مسئله استخوان ماهی

معرفی مالیات مستقیم و غیر مستقیم

راهکار هایی برای رشد کسب و کار خانگی

5 اشتباه در حسابداری که می تواند منجر به ورشکستگی شود

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.