وفادار سازی مشتریان

وفادار سازی مشتریان
وفادار سازی مشتریان
وفادار سازی مشتریان
فهرست مطالب

امروزه وفادار سازی مشتریان یکی از زمینه های اصلی موفقیت در هر تجارتی است. بدست آوردن مشتریان جدید، راهی مطمئن برای گسترش کسب و کار و حضوری فعال در عرصه تجارت است اما با این وجود، حفظ مشتریان قبلی نیز برای موفقیت در تجارت بسیار مهم است. طبق آمار ارائه شده، هزینه جذب مشتری جدید حدود هفت برابر بیشتر از هزینه حفظ مشتری فعلی است.

 

مزایای وفادار سازی مشتریان

 

اهمیت حفظ مشتری هنگامی نمود پیدا میکند که بخواهید مشتریان جدید جذب کنید. در یک بازار رقابتی تا زمانی که نتوانید مشتریان قبلی خود را حفظ کنید، جذب مشتری جدید فایده ای ندارد.نمونه هایی از مزیت های وفادارسازی مشتریان را بررسی میکنیم.

  • بهبود مشارکت مشتری

مشارکت مشتری جنبه بسیار مهمی است که بر پایداری نام تجاری تأثیر مستقیم دارد به ویژه در بلند مدت. برنامه وفادار سازی مشتریان، راهی عالی برای افزایش مشارکت مشتریان است.

  • بهبود تجربه خرید

تجربه خرید، فرایندی است که مشتری از قبل از فروش تا مراحل بعد از فروش با نام تجاری شرکت شما سر و کار دارد. دارد. امروزه اکثر کسب و کار ها سعی می کنند تجربه ای مفید برای مشتریان خود ایجاد کنند و یکی از ساده ترین راه ها برای انجام این کار برنامه وفاداری است.

انتظار برای دریافت پاداش به مشتریان وفادار، هیجان ایجاد می کند و دریافت پاداش، رضایت مشتری را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. در نتیجه تجربه ای سالم و مثبت از مشتری ایجاد می کند.

  • افزایش نگهداری مشتریان

یکی از مزایای اصلی وفادارسازی مشتریان این است که بر سرعت حفظ مشتری تأثیر فوری و آشکاری دارد. مشتری حفظ شده دارایی هر برند است. مشتریان حفظ شده درآمدزایی بیشتری به همراه دارند و شانس بیشتری برای تبدیل شدن به حامی شما دارند.

  • کمک در جذب مشتری

مشتریان ثابت شرکت شما بر مشتریان جدید تأثیر می گذارند و نام تجاری شما را به آنها ارجاع می دهند. اگر یک برنامه وفادار سازی مناسب را در پیش بگیرید، این روش به ترویج حمایت از نام تجاری شما کمک می کند و به طور گسترده ای در جذب مشتری کمک می کند.

وفادار سازی مشتریان

 

عناصر اصلی وفادار سازی مشتریان

 

وفادار سازی مشتریان حقه جادویی و یا پیچیدگی خاصی ندارد. تنها رعایت کردن اصول خاصی که از دید مشتریان جذاب بنظر می رسد میتواند این وفاداری را شکل دهد. در این مقاله چند روش برای وفادارسازی مشتریان را بررسی میکنیم.

  • افزایش خدمات رسانی

علاوه بر خدمات حسابداری معمولی، خدمات با ارزش و ضروری که می تواند گستره ی خدمات رسانی شما را افزایش دهد را در نظر بگیرید. توسط کادری متخصص که در این زمینه فعالیت کنند، نه تنها میتوانید مشتریان جدید جذب کنید بلکه میتوانید نیاز های مشتریان خود را برطرف سازید بطوریکه به شرکت های دیگر مراجعه نکنند.

استفاده بیشتر از فناوری های به روز مانند نرم افزار حسابداری و اینترنتی کردن خدمات خود راهی مناسب برای وفادار سازی مشتریان است. برای شروع میتوانید استفاده از نرم افزار حسابداری، این مقاله را ازدست ندهید.

 

  • ارائه تخفیف

توسط سیستم های تجزیه و تحلیل، میتوانید تخفیف هایی را به مشتریانی که بطور منظم از خدمات شما استفاده میکنند، در نظر بگیرید. از طرفی تخفیف های معقول، افراد را مجبور به خرید محصول در زمان های مشخصی میکند. دریافت تخفیف از سمت شما به مشتری، کمک میکند که ارتباط خوبی شکل بگیرد و باعث افزایش وفادار سازی مشتریان شما می شود.

 

  • مشارکت با سایر نام های تجاری

مشارکت با یک نام تجاری مرتبط، راهی عالی برای افرایش گستره کسب و کار و ارائه گزینه های بیشتر به مشتریان موجود است. هرچه دست مشتریان برای استفاده از خدمات باز تر باشد، وفاداری آنها به برند تجاری شما نیز بیشتر خواهد بود.

 

  • ایجاد نردبان وفاداری مشتریان

با راه اندازی برنامه وفاداری طبقه ای مشتری، میوانید مشتریان خود را به خرید و پاداش های بیشتر تشویق کنید.

نمونه ای از این برنامه، برنامه پاداش هتل هیلتون است. این روش دارای چهار سطح وفاداری است که هریک مزایای بیشتری نسبت به سطح قبلی خود دارند. مشتریان با هر بار اقامت امتیاز کسب میکنند و با توجه به این امتیازها، وفاداری خود را ارتقا می دهند. همه سطوح شامل تخفیف عضویت هستند اما به مراتب افزایش سطح باعث افزایش تخفیف نیز می شود.

امروزه تجارت های بزرگ ایران نیز از این روش به عنوان روشی پر بازده در وفادار سازی مشتریان خود استفاده می کنند. برای مطالعه بیشتر میتوانید به این مقاله مراجعه کنید.

وفادار سازی مشتریان

 

 

  • توجه به بازخورد مشتریان

یکی از بزرگترین روش های بهبود حفظ مشریان، توجه به نظرات مشتریان است. با استفاده از نظرسنجی ها، تماس های تلفنی منظم و پیگیری خواسته های مشتریان، می توانید بازخورد خوبی دریافت کنید.

نظرات آنلاین در شبکه های اجتماعی یا دیگر انجمن ها، مکان های خوبی برای پاسخگویی به بازخورد مثبت و منفی مشتریان است. انجام این کار نشان می دهد که شما با همه مشتریان تعامل دارید و انتقاد واقعی را به منظور ارائه بهترین خدمات به مشتریان جدی می گیرید.

 

  • توجه به نحوه ارتباط با مشتری

نحوه صحبت کردن با مشتریان خود موضوعی بدیهی بنظر می رسد اما یادآوری آن به اندازه کافی مهم است.

یک مطالعه در انگلستان، عباراتی را که برای خوشامدگویی به مشتریان هنگام ورود به یک فروشگاه استفاده می شد، ثبت کرد و سپس میزان هزینه همان مشتریان را در فروشگاه بررسی کرد. این مطالعه نشان داد خریدارانی که با استقبال و لبخند مورد استقبال قرار گرفتند تا 67 درصد بیشتر از خریدارانی که با این شیوه مورد استقبال قرار نگرفتند هزینه کردند. نیاز به لحن و ارتباط مثبت فراتر از تعاملات داخل فروشگاه است.

حفظ صدا و لحن ثابت در سراسر ارتباطات شرکت شما برای قوی نگه داشتن نام تجاری شما مهم است، اما برای ثابت نگه داشتن تجربه مشتری اطمینان حاصل کنید که از زبان و پیشنهادات خاصی در ارتباطات داخلی خود برای جلوگیری از اطلاعات متناقض که می تواند مشتریان احتمالی را گیج کند، استفاده کنید.

 

 

در شرایط تجاری امروز، نمیتوان از اهمیت وفاداری مشتری چشم پوشی کرد. رعایت این چند نکته از چندین روش های وفادار سازی مشتریان، برای اطمینان از یک تجربه مثبت برای مشترین شما کلیدی است. ایجاد تصویری مثبت از شما در ذهن مشتری می تواند باعث ایجاد رضایت، ایجاد نظرات مثبت برای شرکت شما و در نهایت ایجاد و تقویت وفاداری مشتریان شما شود.

برای خرید نرم افزار حسابداری می توانید با دانلود دموی رایگان نرم افزار حسابداری معین، به مدت یک ماه تمامی امکانات نرم افزار و عملکرد پشتیبانی را به صورت کاملا رایگان مورد ارزیابی قرار دهید و در صورت رضایت اقدام به پرداخت و خرید نرم افزار حسابداری مورد نظر خود کنید و از یک سال پشتیبانی رایگان نیز بهره مند شوید.

اگر نیاز به راهنمایی بیشتری در این زمینه دارید می توانید با همکاران پشتیبانی نرم افزار حسابداری معین در ارتباط باشید.
 

مقالات مرتبط

 

پیشنهاد میکنیم مقالات مرتبط به این مقاله را هم مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.