downicon.png
بررسی 9 نکته مهم و تاثیرگذار در راه اندازی سوپر مارکت
بررسی 9 نکته مهم و تاثیرگذار در راه اندازی سوپر مارکت
بررسی 9 نکته مهم و تاثیرگذار در راه اندازی سوپر مارکت
راه اندازی سوپر مارکت موفق

راه اندازی سوپر مارکت:

با توجه به شرایط اقتصادی امروزه، سوپرمارکت یکی از شغل‌­های پردرآمد می‌باشد اما راه اندازی سوپر مارکت نیازمند صبر و حوصله زیاد است تا کسب و کار نوپای خود را به سوددهی برسانید. شما باید صبور باشید و از کسانی که سال­‌ها سوپر مارکت داشته­‌اند تحقیق کنید.

نکاتی که باید در راه اندازی سوپر مارکت باید به آنها توجه کنید :

1.تنوع اجناس نسبت به سرمایه

در ابتدای راه اندازی سوپر مارکت باید بررسی کنید که چقدر سرمایه برای تاسیس سوپر مارکت احتیاج دارید، باید از ابتدا مدیریت مالی دقیقی داشته باشید، راه‌اندازی سوپر مارکت و به سود رساندن آن مستلزم نظارت دقیق مالی می‌باشد.

در نظر داشته باشید حداقل اجناسی که برای خانوارها ضروری می‌باشد را در سوپر مارکت خود داشته باشید .

مشتری باید بتواند تمام مایحتاج زندگی روزمره و تمامی اقلام مورد نیاز خود را از یک جا تهیه کند . اگر این اتفاق در سوپر مارکت شما برایشان بیفتد برای اعتبار سوپر مارکت خود قدم بزرگی برداشته‌اید و اولین پله‌های موفقیت را پشت ­سر گذاشته­ اید . اگر دقت کنید در تمام سوپر مارکت‌ های بزرگ تنوع اجناس در سطح بالایی قرار دارد و مشتری دست خالی بیرون نمی‌رود.

حتی شما با توجه به سرمایه‌ای که کنار گذاشته­ اید می‌توانید از یک جنس بخصوص چندین برند مختلف با قیمت‌های متفاوت و کیفیت متناسب در سوپر مارکت خود عرضه کنید.

این کار به مشتری اجازه می‌دهد با توجه به شرایط مالی خود و تنوع اقلام، خرید کالاهای مورد نیاز خود را انجام دهد و شما نیز اکثر اقشار جامعه را از سوپر مارکت خود راضی به خانه می‌­فرستید.

 

2.مکان سوپر مارکت

نکته دیگری که در راه اندازی سوپر مارکت باید مورد توجه قرار گیرد مکان سوپر مارکت است. باید برای افتتاح سوپر مارکت خود مکانی را انتخاب کنید که سوپر مارکت یا هایپر مارکت بزرگی در آن منطقه ی بخصوص نباشد یا به اصطلاح اشباع نشده باشد.

تشخیص میزان نیاز یک محله یا منطقه مسکونی برای یک سوپر مارکت خیلی ساده و راحت نیست اما برای تشخیص این مساله باید به رفت و آمد و میزان تردد مردم در آن نقطه توجه داشت یا به میزان پارکینگ و پارک خودروها دقت کنید.

این نکته در راه اندازی سوپر مارکت بسیار مهم است و ان اینست که شما باید به شرایط مالی مردم آن منطقه دقت کنید چرا که این امر بسیار به شما کمک خواهد کرد تا بهترین مکان را برای سوپر مارکت خود پیدا کنید.

 

3.طراحی سوپر مارکت

در راه اندازی سوپر مارکت برای فضا حتما به افراد،حرف‌ه­ای و کسانی که تجربه کافی در این زمینه دارند مراجعه کنید و البته با کمی سلیقه می‌توانید یک طراحی بسیار زیبا و کاربردی برای فروشگاه خود ایجاد کرده و هرگز فراموش نکنید زیبایی بصری بسیار در جلب توجه مشتری مهم و حیاتی می‌باشد.

راه اندازی سوپر مارکت

4.اهمیت چیدمان اجناس

نحوه چینش اجناس در راه اندازی سوپر مارکت از اهمیت بالایی برخوردار است نظم در چیدمان علاوه بر این که چشم نواز و زیباست در جذب مشتری نیز به شما کمک می‌کند.

سعی کنید با صبر و حوصله و با دقت این کار را انجام دهید زیرا چینش اجناس در سوپر مارکت شما نیز جزئی از دکوراسیون سوپر مارکت شماست.

5.نور پردازی سوپر مارکت

نورپردازی نیز بسیار با اهمیت بوده و در زیبایی سوپر مارکت شما بسیار مهم می‌باشد سعی کنید در راه اندازی سوپر مارکت برای بهبود نورپردازی مقداری تحقیق کنید و از افراد حرفه ای استفاده کنید تا بهترین نورپردازی را برای سوپر مارکت خود انتخاب و اجرا کنید.

برای جلب مشتری نورپردازی در شب بسیار حائز اهمیت است و باعث جلب توجه مشتریان جدید می شود و مشتریان قبلی هم به صورت ناخودآگاه بیشتر به سوپر مارکت شما مراجعه خواهند کرد.

6.سهولت حرکت در سوپر مارکت

مساله مهم دیگری که در راه اندازی سوپر مارکت باید حتما مد نظر قرار دهید سهولت حرکت مشتری در سوپر مارکت است، مشتری باید بتواند بدون نگرانی از برخورد با کالاهای داخل قفسه­‌ها، با آرامش روی لیست خرید خود تمرکز کند تا چیزی را از قلم نیندازد، این لذت خرید را بخاطر بهم ریختگی فروشگاه خود از مشتری نگیرید.

درباره نوع محصولاتی که در سوپرماکت خود می‌خواهید عرضه کنید از قبل برنامه‌ریزی کنید و بسیار تلاش کنید تا در سوپر مارکت خود تنوع اقلام و اجناس را کاملا حفظ کنید.
شما باید تلاش کنید تمام اجناس و مایحتاج خانوار‌ها را در سوپر مارکت خود داشته باشید.

 

7.استخدام پرسنل

استخدام پرسنل در راه اندازی سوپر مارکت از مسائلی است که در ایتدای راه باید به فکر آن باشید. مطمئنا شما باید چند نفر را استخدام کنید چون نیاز دارید 2 تا 3 نفر در سوپر مارکت به شما کمک کنند .

سوپر مارکت از آن دسته از مشاغلیست که حداقل 2 تا 3 نفر باید در آن به صورت منظم و در ساعت‌های معین در آن مشغول کار باشند، یقینا این شغل پرمشغله از عهده یک نفر خارج است .

شما باید افراد واجد شرایط را نسبت به وظایف و کارهایی که مد نظر شماست استخدام کنید .
این افراد بهتر است سابقه کاری داشته باشند یا از کسانی استفاده کنید که موارد اولیه نیازهای شما را داشته باشند تا در سوپر مارکت شما مشغول به کار شوند .

ساعات کاری در فروشگاه شما بسیار مهم است و در ساعاتی که حتی مشتری بسیار کمی دارید نیز باید باز باشید ساعات کاری در سوپر مارکت زیاد است و به همین دلیل باید افرادی با چند شیفت در آن مشغول به کار شوند .

اگر در نظر دارید سوپر مارکت شما به صورت شبانه روزی باز باشد باید نیروی کار بیشتری استخدام کنید این بستگی به شما دارد و شرایط کاری که برای سوپر مارکت خود در نظر گرفته‌اید.

اگر سوپر مارکت شما از لحاظ وسعت بسیار بزرگ باشد باید تعدادی کارمند داشته باشید تا در تامین اجناس سوپر مارکت به صورت منظم و روزانه به شما کمک کنند تا در قسمت تامین و پشتیبانی مشکلی نداشته باشید و به نوعی کارتان لنگ نماند.

راه اندازی سوپر مارکت موفق

8.افتتاحیه

یکی از مهمترین مراحل راه اندازی سوپر مارکت جدید، افتتاحیه می‌باشد و باید از قبل تحقیقاتی انجام دهید تا بتوانید در افتتاحیه سوپر مارکت خود به بهترین شکل ممکن سوپر مارکت جدید را به محله و منطقه معرفی کنید .

روش­‌های مختلفی برای برگزاری یک افتتاحیه خوب وجود دارد و مستقیما به مقدار سرمایه یا پولی که برای این کار کنار گذاشته‌اید بستگی دارد.

شما می‌توانید یک جشن بگیرید و یک سری از اجناس را به صورت رایگان برای مشتری در نظر بگیرید یا می‌توانید برای هر شخص در پایان خرید اشانتیون تهیه کنید، حتی می‌شود برای مشتری‌هایی که در آن روز از شما خرید کنند بن تخفیف ماهانه در نظر بگیرید .

این مساله کاملا به شما بستگی دارد حتما باید از قبل برای افتتاحیه برنامه‌ریزی انجام داده باشید و با اعضای خانواده و دوستان نزدیک خود نیز مشورت کنید و از آنها مشاوره بگیرید تا به شما کمک کنند

پس از انجام کارهای اولیه راه اندازی سوپر مارکت با کسانی که در همین شغل افتتاحیه گرفته‌اند صحبت کنید، تجربه گران­‌بهای آنها به شما کمک خواهد کرد تا بهترین افتتاحیه را برای سوپر مارکت خود برگزار کنید و از این موقعیت کمال بهره را ببرید.

 

9.نرم افزار حسابداری سوپر مارکت

یکی از مهمترین مراحل راه اندازی سوپر مارکت مکانیزه کردن فروش سوپر مارکت می­‌باشد و این کار تنها با استفاده از نرم افزار حسابداری امکانپذیر است، در این شغل بخصوص شما با محصولات ریز و درشتی سر و­ کار دارید که نظارت بر آنها بسیار سخت است و در لحظه باید آمار دقیق موجودی انبار خود را داشته باشید. استفاده از یک صندوق فروشگاهی می تواند کمک زیادی به شما کند.

تمامی این کارهای سخت و پیچیده را بر عهده نرم افزار حسابداری بگذارید، نرم افزار حسابداری کسری­‌های انبار را به شما اعلام می کند، سود و زیان فروشگاه را محاسبه می‌کند، بدهی ها و طلب ها را به شما یادآوری می کند، افراد بد­ حساب را مسدود می­‌کند.

ثبت فاکتور‌‌ های خرید و فروش و حساب سود و زیان و چک‌های بانکی، همه این نکات شاید بسیار پیچیده و سخت به نظر برسند، کاملا درست است، اما نا­ امید نشوید، ما نرم افزار­ حسابداری سوپر مارکت معین را پیشنهاد می کنیم چون در عین سادگی بسیار کامل و جامع طراحی شده است تا به راحتی بر تمام این پیچیدگی ها پیروز شوید.

در صورتی که قصد خرید نرم افزار حسابداری معین را دارید، می توانید با دانلود دموی رایگان نرم افزار، به مدت یک ماه تمامی امکانات نرم افزار و عملکرد پشتیبانی را به صورت کاملا رایگان مورد ارزیابی قرار دهید و در صورت رضایت اقدام به پرداخت و خرید نرم افزار حسابداری مورد نظر خود کنید و از یک سال پشتیبانی رایگان نیز بهره مند شوید.

اگر نیاز به راهنمایی بیشتری در این زمینه دارید می توانید با همکاران پشتیبانی نرم افزار حسابداری معین در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.