آموزش ثبت اقساط دریافتی در نرم افزار حسابداری معین

آموزش ثبت اقساط دریافتی در نرم افزار حسابداری معین
آموزش ثبت اقساط دریافتی در نرم افزار حسابداری معین
ثبت اقساط دریافتی در نرم افزار حسابداری
فهرست مطالب

آموزش ثبت اقساط دریافتی در نرم افزار حسابداری معین

 

 با توجه به شرایط حاکم بر اقتصاد کشور و قیمت های هنگفت برخی از محصولات، خرید اقساطی طرفداران زیادی پیدا کرده است. بسیاری از مشتریان شما ممکن است به دلایل مختلف مالی، قصد خرید اقساطی از شما داشته باشند؛ به همین دلیل نیاز است که این اقساط را به شکلی هوشمندانه مدیریت نمایید تا در زمان مشخص، اقدام به دریافت مبلغ قسط کنید و در صورت دیرکرد نیز، تصمیمات مختلفی را در پیش بگیرید. بدون استفاده از ابزاری خاص، عملا مدیریت اقساط مختلف امکان پذیر نخواهد بود. نرم افزار حسابداری امکانات مناسبی را در این زمینه در اختیار شما قرار می دهد.

ثبت اقساط دریافتی در نرم افزار حسابداری یکی از ویژگی های اصلی و پرکاربرد آنهاست. در این مقاله قصد داریم به آموزش نحوه ثبت اقساط دریافتی در نرم افزار حسابداری معین بپردازیم. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

آموزش ثبت اقساط دریافتی در نرم افزار حسابداری معین

 

اگر شما نیز مانند بسیاری از مدیران مشاغل و کسب و کارهای مختلف دیگر از نرم افزار حسابداری معین استفاده می کنید و به تازگی آن را خریداری نموده اید، نیاز است با نحوه ثبت اقساط دریافتی در نرم افزار حسابداری آشنایی کامل داشته باشید. ثبت اقساط مختلف دریافتی و مدیریت آنها، تاثیر زیادی در کاهش ضررهای احتمالی کسب و کار شما خواهد داشت.

ویژگی ها و امکانات زیاد این بخش از نرم افزار باعث می شود که بتوانید اطلاعات کاملی از دفترچه اقساطی اشخاص مختلف را در سیستم خود به سادگی هرچه تمام تر ثبت و آنها را مدیریت نمایید.

 1. برای ثبت اقساط دریافتی در نرم افزار حسابداری معین، ابتدا از منوی عملیات، گزینه اقساط دریافتی را کلیک نمایید.ثبت اقساط دریافتی در نرم افزار حسابداری
 2. با انتخاب این گزینه، پنجره اقساط دریافتی باز خواهد شد. این پنجره دارای دو بخش می باشد، بخش اول که مربوط به دسته بندی گروه اشخاص است و در سمت راست قرار گرفته است و بخش بعدی که در سمت چپ قرار دارد، اقساط مختلف را نمایش می دهد.
  برای ثبت اقساط دریافتی در نرم افزار حسابداری معین، از انتهای این پنجره، گزینه جدید را کلیک نمایید.ثبت اقساط دریافتی در نرم افزار حسابداری
 3. با انتخاب دکمه جدید، پنجره اطلاعات دفترچه قسط دریافتی باز خواهد شد. این پنجره از دو تب تشکیل شده است؛ تب اطلاعات قسط و تب اطلاعات ضامن.
  در تب اطلاعات قسط، بخش هایی کاربردی مانند شخص پرداخت کننده قسط، تاریخ قسط اول، مبلغ کل، تعداد اقساط، مدت زمان فاصله بین اقساط، میزان سود و نوع محاسبه سود، جمع کل، مبلغ هر قسط، جریمه دیرکرد، اعمال جریمه به ازای هر چند روز و بخشی برای توضیحات اضافه وجود دارد.
  با کلیک روی دکمه “+” که در بخش پرداخت کننده وجود دارد، می توانید شخص پرداخت کننده قسط را انتخاب نمایید. سپس تاریخ سررسید اول قسط را در بخش بعدی مشخص نمایید.
  در بخش بعد مبلغ کل اقساط شخص را وارد کنید. و سپس تعداد اقساط مورد نظر را مشخص کنید.
  در بخش بعدی می توانید فاصله بین اقساط را در مدت زمان های متفاوت مشخص نمایید.
  در قسمت نوع محاسبه سود، می توانید انواع سود را برای دفترچه قسط شخص تعیین کنید که شامل سود کلی، سود اقساطی، سود مستقیم و سود توافقی می باشد. سپس درصد سود را مشخص نمایید. به این ترتیب به صورت خودکار، مبلغ هر قسط نمایش داده خواهد شد.
  در پایان می توانید جریمه دیرکرد پرداخت قسط را نیز برای شخص تعیین کنید. به عنوان مثال هزار تومان به ازای هر یک روز دیرکرد.
  در انتها برای ثبت اقساط دریافتی در نرم افزار حسابداری معین، روی دکمه ثبت کلیک نمایید.ثبت اقساط دریافتی در نرم افزار حسابداری
 4. به این صورت دفترچه اقساطی دریافتی شخص مورد نظر، با موفقیت ایجاد شد. برای مشاهده ریز حساب، تنها کافی است روی تب ریز اقساط کلیک نمایید.ثبت اقساط دریافتی در نرم افزار حسابداری
 5. مشاهده می کنید اقساط شخص در این بخش معرفی شده اند.ثبت اقساط دریافتی در نرم افزار حسابداری

همانطور که مشاهده نمودید، امکانات مناسب و زیادی مانند محاسبه خودکار تعداد اقساط، تعیین مدت زمان فاصله بین اقساط، میزان سود و نوع محاسبه سود، جمع کل، مبلغ هر قسط، تعیین جریمه دیرکرد و … در بخش ثبت اقساط دریافتی در نرم افزار حسابداری معین وجود دارد که باعث می شود مدیریت خوبی روی چک های دریافت شده داشته باشید. کار با این بخش بسیار ساده است و تمام افراد، حتی بدون نیاز به دانش حسابداری و تنها با مشاهده این آموزش، می توانند با آن کار کنند و از این نرم افزار حسابداری استفاده نمایند.

در صورتی که نیاز به آموزش بیشتری در این بخش دارید، می توانید با ورود به صفحه آموزش، نحوه ثبت اقساط دریافتی در نرم افزار حسابداری معین را بصورت ویدیویی مشاهده نمایید.

 

جمع بندی

 

مدیریت اقساط بدون استفاده از ابزاری خاص امکان پذیر نمی باشد. ممکن است اقساط دریافتی شما تعداد زیادی داشته باشند و اگر از یک نرم افزار حسابداری مناسب برای کسب و کار خود استفاده نکنید، نمی توانید اقساط دریافتی خود را کنترل نمایید و دچار ضرر های مختلفی نیز خواهید شد.
قابلیت ثبت اقساط دریافتی در نرم افزار حسابداری خریداری شده شما باید وجود داشته باشد تا بتوانید مدیریت آن را بدون ایجاد هیچ مشکلی در کنترل خود داشته باشید.

ثبت این اقساط مختلف باید به سادگی در نرم افزار حسابداری انجام شود و امکانات زیادی نیز در بخش اطلاعات دفترچه اقساط دریافتی در اختیار شما قرار دهد.

در این مقاله آموزشی، نحوه ثبت اقساط دریافتی در نرم افزار حسابداری معین را بررسی کردیم. نرم افزار حسابداری معین با ارائه امکانات زیاد و کاربردی در تمام بخش ها، می تواند مدیریت شما را در امور حسابداری تقویت کند. کار با این نرم افزار بسیار ساده است و حتی کسانی که هیچ گونه دانشی از حسابداری ندارند، تنها با پشتیبانی رایگان یک ساله ما و فیلم های آموزشی، می توانند با تمام بخش های آن به راحتی کار کنند.

در صورتی که هنوز از نرم افزار حسابداری معین استفاده نمی کنید و قصد خرید آن را دارید، می توانید با دانلود دموی رایگان نرم افزار، به مدت یک ماه تمامی امکانات نرم افزار حسابداری و عملکرد پشتیبانی را مورد ارزیابی قرار دهید و در صورت رضایت اقدام به پرداخت وجه و خرید نرم افزار حسابداری مد نظر خود کنید و از یک سال پشتیبانی رایگان نیز بهره مند شوید.

اگر نیاز به راهنمایی بیشتری در این زمینه دارید می توانید با همکاران پشتیبانی نرم افزار حسابداری معین در ارتباط باشید.
 

مقالات مرتبط

 

پیشنهاد میکنیم مقالات مرتبط به این مقاله را هم مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.