مقالات آموزشی معین
ثبت هزینه ها در نرم افزار حسابداری

آموزش ثبت هزینه ها در نرم افزار حسابداری معین

فهرست مطالب

ثبت هزینه ها در نرم افزار حسابداری

 

 افزایش هزینه ها در موسسات تجاری، شرکت ها و سازمان های مختلف، از مشکلات رایجی است که تمام مدیران در پی مدیریت و کاهش آن هستند. بهترین راهکار ممکن برای این موضوع نیز، مدیریت هزینه می باشد. در بازار های رقابتی، اهمیت مدیریت هزینه بیشتر دیده می شود و اگر قصد افزایش سوددهی و اعتبار کسب و کار خود را دارید، باید این بخش را مدیریت نمایید.

ثبت و مدیریت هزینه ها، باید توسط نرم افزار حسابداری صورت گیرد. از جمله امکانات ضروری تمام نرم افزار های حسابداری معتبر، قابلیت معرفی و ثبت هزینه هاست. ثبت هزینه ها در نرم افزار حسابداری باید به سادگی صورت گیرد و امکانات زیادی را در اختیار شما قرار دهد. در این صورت می توانید اقدامات مناسبی در پی کاهش هزینه ها بردارید و سوددهی تجارت خود را بالا ببرید.

 

آموزش ثبت هزینه ها در نرم افزار حسابداری معین

 

اگر شما نیز مانند بسیاری از مدیران مشاغل و کسب و کارهای مختلف دیگر از نرم افزار حسابداری معین استفاده می کنید، نیاز است با نحوه ثبت هزینه ها در نرم افزار حسابداری آشنایی کامل داشته باشید. ثبت هزینه ها و مدیریت آنها، تاثیر زیادی در افزایش سوددهی شرکت و یا کسب و کار شما خواهد داشت.

ویژگی ها و امکانات زیاد این بخش از نرم افزار باعث می شود که بتوانید هزینه های مختلفی را در سیستم خود به سادگی هرچه تمام تر معرفی کنید و آنها را مدیریت نمایید. کار کردن با این بخش بسیار ساده است و تنها با مشاهده این آموزش، به سادگی می توانید هزینه های جدید را در سیستم حسابداری معرفی و ثبت نمایید.

 1. برای ثبت هزینه ها در نرم افزار حسابداری معین، ابتدا از منوی “عملیات” گزینه “ثبت هزینه ها” را انتخاب نمایید.ثبت هزینه ها در نرم افزار حسابداری
 2. با انتخاب گزینه ثبت هزینه ها، پنجره لیست هزینه ها باز خواهد شد. این پنجره از دو قسمت تشکیل شده است که در سمت راست آن گروه های دسته بندی هزینه ها قرار گرفته است و در سمت چپ نیز، لیست هزینه ها به نمایش در می آید.
  برای ثبت هزینه جدید، از انتهای پنجره روی دکمه “جدید” کلیک نمایید. هم چنین می توانید با فشردن دکمه “F2” این کار را سریع تر انجام دهید.ثبت هزینه ها در نرم افزار حسابداری
 3. با کلیک روی دکمه جدید، پنجره اطلاعات هزینه باز خواهد شد. در ابتدا تاریخ هزینه را وارد نمایید.
  سپس روی دکمه “+” که مربوط به ایجاد هزینه جدید است کلیک کنید.ثبت هزینه ها در نرم افزار حسابداری
 4. از طریق لیست باز شده، نام هزینه مورد نظر خود را انتخاب نمایید و دکمه “Enter” را کلیک کنید.ثبت هزینه ها در نرم افزار حسابداری
 5.  در بخش “توضیحات” نیز می توانید توضیحات لازم را به این هزینه اضافه کنید.ثبت هزینه ها در نرم افزار حسابداری
 6. در پایین پنجره اطلاعات هزینه، نحوه پرداخت هزینه را می توانید مشخص نمایید. این روش های پرداخت شامل پرداخت از صندوق، پرداخت از بانک، پرداخت چک شخصی، خرج چک مشتری و پرداخت توسط تنخواه است.
  به عنوان مثال برای پرداخت به صورت نقدی، دکمه اول یعنی “پرداخت از صندوق” را انتخاب می کنیم.ثبت هزینه ها در نرم افزار حسابداری
 7. پس از انتخاب صندوق مورد نظر، در پنجره باز شده که مربوط به اطلاعات پرداخت از صندوق است، مبلغ و توضیحات لازم را وارد کنید. سپس روی دکمه “ثبت” کلیک کنید.ثبت هزینه ها در نرم افزار حسابداری
  پرداخت مبلغ هزینه را می توانید از طریق روش های دیگر به همین صورت انجام دهید.
 8. در انتها نیز برای ثبت هزینه در نرم افزار حسابداری، روی دکمه “ثبت” کلیک کنید.ثبت هزینه ها در نرم افزار حسابداری

به این صورت ثبت هزینه در نرم افزار حسابداری معین با موفقیت انجام شد. همانطور که مشاهده نمودید، امکانات مناسب و کاربردی مختلفی مانند ثبت نوع پرداخت هزینه، لیست هزینه های متنوع، ارائه توضیحات لازم هنگام ثبت هزینه و … در بخش ثبت هزینه در نرم افزار حسابداری معین وجود دارد که باعث می شود مدیریت خوبی روی هزینه ها و کنترل آنها داشته باشید. کار با این بخش بسیار ساده است و تمام افراد، حتی بدون نیاز به دانش حسابداری، می توانند با آن کار کنند و از این نرم افزار حسابداری استفاده نمایند.

در صورتی که نیاز به آموزش بیشتری در این بخش دارید، می توانید با ورود به صفحه آموزش، نحوه ثبت هزینه ها در نرم افزار حسابداری معین را بصورت ویدیویی مشاهده نمایید.

 

جمع بندی

 

هزینه به مجموعه مخارج اقتصادی که به یک تجارت یا کسب و کار وارد می شود، گفته می شود و مدیران هر شرکتی، پی کاهش هزینه ها به منظور افزایش سود دهی و بالا بردن اعتبار کسب و کار خود هستند. مدیریت و کنترل هزینه ها باید به راحتی در نرم افزار حسابداری انجام شود. در صورتی که نتوانید انواع هزینه ها را در سیستم حسابداری ثبت و مدیریت نمایید، مسلما در مدیریت فروشگاه دچار مشکل خواهید شد.

در این مقاله آموزشی، نحوه ثبت هزینه ها در نرم افزار حسابداری معین را بررسی کردیم. نرم افزار حسابداری معین با ارائه امکانات زیاد و کاربردی در تمام بخش ها، می تواند مدیریت شما را در امور حسابداری تقویت کند. کار با این نرم افزار بسیار ساده است و حتی کسانی که هیچ گونه دانشی از حسابداری ندارند، تنها با پشتیبانی رایگان یک ساله ما و فیلم های آموزشی، می توانند با تمام بخش های آن به راحتی کار کنند.

در صورتی که هنوز از نرم افزار حسابداری معین استفاده نمی کنید و قصد خرید آن را دارید، می توانید با دانلود دموی رایگان نرم افزار، به مدت یک ماه تمامی امکانات نرم افزار حسابداری و عملکرد پشتیبانی را مورد ارزیابی قرار دهید و در صورت رضایت اقدام به پرداخت وجه و خرید نرم افزار حسابداری مد نظر خود کنید.

اگر نیاز به راهنمایی بیشتری در این زمینه دارید می توانید با همکاران پشتیبانی نرم افزار حسابداری معین در ارتباط باشید.

مقالات مرتبط

 

پیشنهاد میکنیم مقالات مرتبط به این مقاله را هم مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.