downicon.png
نرم افزار حسابداری دقیق چه خصوصیاتی دارد؟
نرم افزار حسابداری دقیق چه خصوصیاتی دارد؟
نرم افزار حسابداری دقیق چه خصوصیاتی دارد؟
نرم افزار حسابداری دقیق

یکی از بحث‌های داغ این روزها، انتخاب نرم افزار حسابداری است.نرم افزار های زیادی در بازار تولید شده اما تشخصی نرم افزار حسابداری دقیق نیازمند توجهاتی است. در همین میان سوالاتی برای مدیران کسب وکارها و حسابدارها مطرح میشود که از این قبیل است.

 • کدام نرم افزار حسابداری بهتر است؟
 • کدام نرم افزار حسابداری کاملتر است؟
 • نحوه انتخاب نرم افزار حسابداری چگونه است؟
 • یا کدام ویژگی نرم افزار حسابداری مهم‌تر است؟
 • آیا فقط دقیق بودن نرم افزار حسابداری کافی‌ خواهد بود؟
 • نرم افزار حسابداری دقیق چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟
 • هدف ما از نوشتن این مقاله این است که پاسخ سوالات شما را بدهیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

موارد ضروری انتخاب نرم افزار حسابداری

 • سرعت عملکرد نرم افزار
 • امنیت نرم افزار حسابداری
 • دقیق بودن نرم افزار و محاسبات
 • کاربری و یاد گیری آسان
 • پشتیبانی مناسب
 • و…

حالا ما میخواهیم ویژگی های یکی از این اصل‌ها به نام دقیق بودن نرم افزار حسابداری را بررسی کنیم و شرح دهیم

ویژگی های نرم افزار حسابداری دقیق

دقت در کار میتواند از بروز خطاهای سهوی، دوباره کاری‌ها، به هدر رفتن وقت و هزینه جلوگیری کند. در نرم افزار حسابداری هم این اصل، بسیار مهم و حیاتی‌ست. به همین دلیل میخواهیم به نقد و بررسی یک نرم افزار حسابداری دقیق بپردازیم.

نرم افزار حسابداری دقیق

 

 1. نداشتن باگ یا خطا

البته که هیچ نرم افزاری نمیتواند ادعا کند که هیچ خطا یا باگی ندارد اما با این وجود باید تمام تلاش خود را بکنید که یک نرم افزار ایده‌آل با کمترین درصد خطا را بیابید. همانطور که میدانید نبض هر کسب و کاری در بخش حسابداری آن است. پس بروز یک خطا یا اشتباه از سمت نرم افزار میتواند خسارت‌های جبران ناپذیری روی دستتان بگذارد.

 1. به روز رسانی به موقع

یک نرم افزار حسابداری دقیق باید به سرعت به روز رسانی شود تا مشکلات احتمالی آن، از همین طریق، رفع گردد. ممکن است یک نرم افزار خطاها یا مشکلات کوچکی داشته باشد اما اگر به طور مداوم به روز رسانی شود، مشکلاتش هم رفع میشود.

 1. نرم افزار حسابداری دقیق با کدنویسی خوب

اگر میخواهید یک نرم افزار حسابداری دقیق داشته باشید باید از مطمئن شوید که کدنویسی خوبی داشته است و میتواند از پس محاسبات پیچیده شما نیز بربیاید.

 1. توانایی محاسبه مالیات

محاسبه مالیات، یکی از مهم‌ترین اَعمالی‌ست که یک نرم افزار حسابداری باید به خوبی از پس آن بربیاید. پس یک نرم افزار حسابداری دقیق باید توانایی محاسبه مالیات را داشته باشد تا کارفرما در موعد مقرر، به مشکل پرداخت برنخورد.

 1. توانایی محاسبه حقوق و دستمزد

در هر مجموعه‌ای کارمندان یک ساعت مشخص شده برای رفت و آمد دارند و برحسب ساعت کاری و نوع فعالیتشان، دستمزدی دریافت میکنند. اما برخی از کارمندان هم هستند که به دلیل غیبت فراوان، تاخیر در رفت و آمد، اضافه کاری و… باید مبلغی از حسابشان کم یا به آن افزوده شود. بنابراین یک نرم افزار حسابداری دقیق باید بتواند محاسبه حقوق کارمندان را به درستی انجام دهد.

 1. گزارش گیری سریع و درست

نیاز به تهیه گزارش وقتی احساس میشود که کارمندان بخواهند امور انجام شده خود را در جلسات شرح دهند یا حسابدار بخواهد طبق گزارشات تجزیه و تحلیل مالی انجام دهد. همچنین با تهیه گزارشات میتوان سود و زیان‌های روزانه، هفتگی یا سالانه را محاسبه کرد و مشکلات احتمالی که باعث ضرر و زیان‌ها شده‌اند را رفع نمود. در نتیجه یک نرم افزار حسابداری دقیق باید بتواند گزارشات صحیح بگیرد.

نرم افزار حسابداری دقیق

 

قابلیت های نرم افزار حسابداری دقیق

 • ثبت غیبت یا حضور کارمندان

در برخی از شرکت‌ها غیبت بیش از حد کارمندان باعث ایجاد اختلال در نظم شرکت شده است. با کمک یک نرم افزار حسابداری دقیق میتوانید غیبت یا حضور کارمندان را ثبت کنید. با اینکار کارمندان بی‌نظم، حساب کار دستشان می‌آید و برای اینکه کسر حقوق نخورند، سر وقت در محل کارشان حاضر میشوند.

 • ثبت فاکتورهای خرید و فروش

این گزینه شاید برای افرادی که فروشگاه یا مغازه دارند، کاربرد بیشتری داشته باشد. فکرش را بکنید اگر کالایی فروخته شود و هیچ فاکتوری نداشته باشد، حسابدار چگونه میخواهد کسری‌های ماهیانه را محاسبه کند؟ یا چگونه میتوان فهمید کدام کالاها به فروش رفته‌اند؟ اینجاست که یک نرم افزار حسابداری دقیق میتواند کارگشای شما باشد.

 • امکان مشاهده موجودی انبار

موجودی انبار یکی از مسئله‌های حائز اهمیت برای هر شرکت یا فروشگاه است. اگر حسابدار یا کارفرما از موجودی انبار باخبر نباشد، ممکن است با مشکل کمبود کالا مواجه شود و برخی از مشتریان ثابتش را به همین دلیل از دست بدهد. اما با استفاده از یک نرم افزار حسابداری دقیق که قابلیت نشان دادن موجودی انبار را دارد، دیگر شاهد این معضلات نخواهید بود.

 • سرعت بالا

اگر یک نرم افزار حسابداری تمامی امکانات و ویژگی‌های دیگر را داشته باشد اما در انجام امور کند عمل کند، دیگر دقیق و کاربردی نیست. پس باید در انتخاب نرم افزار حسابداری باید سرعت بالا را مد نظر داشته باشید.

 • امنیت بالا

از آنجایی که امور مالی هر مجموعه یا کسب و کاری، باید محرمانه بماند، بحث امنیت در نرم افزار حسابداری به میان می‌آید. صد در صد هیچ فردی نمیخواهد هزینه‌ها، سود و زیان‌ها، بودجه شرکتش و… علنی و فاش شود یا به سادگی اطلاعات حساب‌هایش لو برود! که اگر این اتفاق بیفتد، کارفرمای بیچاره همه هست و نیستش را از دست می‌دهد. به همین دلیل امنیت را میتوان یکی از مهم‌ترین خصوصیات‌های یک نرم افزار حسابداری دقیق دانست.

 • آموزش جامع

یکی از مهمترین موارد قبل از خرید نرم افزار حسابداری این است که نرم افزار حسابداری مورد نظر شما از نظر آموزش و یادگیری به چه صورت است. از برخی از مشتریان آن شرکت کمی تحقیق کنید. این روش میتواند کمک شایانی به شما بکند و از طرفی برسی نماید که فایل های آموزشی نرم افزار حسابداری مربوطه به چه صورتی می باشد آیا کامل و دقیق است ؟ اگر این موارد قبل از خرید برسی نشوند شما با چالش هایی مواجه خواهد شد پس با این کار به آن مجموعه نرم افزاری این موضوع را انتقال میدهید که شما مجموعه ای باتجربه هستید و با دقت بیشتری با شما همکاری خواهند داشت.

جمع‌بندی

همه تلاش ما در این مقاله این بود که خصوصیات یک نرم افزار حسابداری دقیق را برایتان شرح دهیم. اما انتخاب برند نرم افزار با شماست. با جایگزینی نرم افزار حسابداری دقیق بجای دفاتر قدیمی، رونق کسب و کار شما افزایش چشمگیری خواهد یافت.

ما در مجموعه حسابداری معین، بسته به نیاز کاربر نرم افزار دقیق و جامعی را طراحی نموده‌ایم که با هزینه بسیار مناسب، قابل خریداری میباشد.

در صورتی که  قصد خرید نرم افزار حسابداری معین را دارید، می توانید با دانلود دموی رایگان نرم افزار، به مدت یک ماه تمامی امکانات نرم افزار و عملکرد پشتیبانی را به صورت کاملا رایگان مورد ارزیابی قرار دهید و در صورت رضایت اقدام به پرداخت و خرید نرم افزار حسابداری مورد نظر خود کنید و از یک سال پشتیبانی رایگان نیز بهره مند شوید.

اگر نیاز به راهنمایی بیشتری در این زمینه دارید می توانید با همکاران پشتیبانی نرم افزار حسابداری معین در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.