مقالات آموزشی معین

5 عامل موثر در قیمت نرم افزار حسابداری

5 عامل موثر در قیمت نرم افزار حسابداری
5 عامل موثر در قیمت نرم افزار حسابداری
قیمت نرم افزار حسابداری
فهرست مطالب

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، استفاده از نرم افزار حسابداری امری ضروری برای هر کسب و کاری است. نرم افزار های حسابداری مختلفی در بازار وجود دارند که کارکرد کلی آنها یکی است؛ اما قیمت نرم افزار حسابداری، عدد ثابتی نیست. تعدادی از نرم افزار ها با قیمت های پایین به فروش می رسند و تعدادی از شرکت ها، خدمات و محصولات حسابداری خود را با قیمتی نجمی در اختیار کاربر قرار می دهند.

در این مقاله سعی داریم با ذکر ویزگی های یک نرم افزار حسابداری کامل و کابردی، عواملی که باعث تغییر قیمت نرم افزار حسابداری می شوند را بررسی کنیم.

 

 نرم افزار حسابداری چیست؟

 

بیایید از ابتدا شروع کنیم. به طور کلی به چه نرم افزار با چه ویژگی هایی نرم افزار حسابداری می گویند؟

نرم افزار حسابداری به منظور کمک به حسابدار در انجام امور مختلف حسابداری و دفتر داری ساخته شده است. حسابدار با شناسایی و ثبت داده های مالی هر شرکت در این نرم افزار، آنها را ذخیره می کند.

نرم افزار حسابداری ابزاری اولیه برای ارزیابی سلامت مالی یک شرکت یا سازمان است. امروزه داشتن نرم افزار حسابداری حتی برای مشاغل کوچک نیز جزو الزامات است. برای مطالعه بیشتر می توانید مقاله “نرم افزار حسابداری برای کسب و کار های کوچک” را مطالعه نمایید.

 

قیمت نرم افزار حسابداری

 

عوامل موثر در قیمت نرم افزار حسابداری

 

دلیل تفاوت قیمت میان نرم افزار های حسابداری موارد مختلفی است. اینکه قیمت نرم افزاری بسیار گران باشد حتما دلیل بر بهتر بودن آن نیست. برای خرید و استفاده از یک نرم افزار حسابداری کامل، در ابتدا باید به دنبال ویژگی های آن باشید تا قیمت آن. مطمئنا با آگاهی کامل از ویژگی ها و کاربرد های آن، قیمت کلی محصول را بدست خواهید آورد.

در این بخش چند عامل که باعث تغییر قیمت نرم افزار حسابداری می شوند را بررسی می کنیم.

 • نوع نرم افزار حسابداری

اولین عامل قیمت گذاری نرم افزار های حسابداری، نوع نرم افزار بسته به شغل مورد نظر است. بطور مثال قیمت یک نرم افزار حسابداری جامع سازمانی با یک نرم افزار حسابداری کسب و کاری کوچک، متفاوت است.

شما ابتدا باید در نظر بگیرید نرم افزار مخصوص کسب و کار خودتان را انتخاب چیست. آن را انتخاب کنید و سپس با توجه به ویژگی های هر نرم افزار، قیمت آن ها بررسی کنیدتا متناسب ترین محصول را سفارش دهید.

 • پشتیبانی

نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید، نوع پشتیبانی شرکت ارائه دهنده محصول است. بسیاری از صاحبان کسب و کار به این موضوع توجهی ندارند و تنها به فکر مرحله اول یعنی خرید نرم افزار حسابداری هستند.

بسیاری از نرم افزار های حسابداری دارای رابط کاربری ساده ای نیستند اما در مقابل نیز تعدادی از آنها جزو دسته نرم افزار حسابداری آسان قرار دارند. برای استفاده از نرم افزار های پیچیده نیاز به مهارت های کلی حسابداری دارید اما برای نرم افزار های حسابداری با کاربری ساده، تنها آموزش های پشتیانی کافی است.

اینکه چه نرم افزاری سخت یا آسان را انتخاب کنید، در هر صورت نیاز به پشتیبانی آن ضروری است. طبیعتا با افزایش پشتیبانی، قیمت نرم افزار حسابداری نیز تا حدودی بالا می رود.

قیمت نرم افزار حسابداری

 

 • پردازش سریع 

از جمله عواملی که در قیمت نرم افزار حسابداری مهم است، نحوه کد نویسی و پردازش اطلاعات است. اینکه چقدر زمان صرف برنامه نویسی نرم افزار شده و زمان صدور فاکتور و دقت محاسبات آن چقدر است. تاثیر مهمی روی قیمت نرم افزار حسابداری دارد.

 • امنیت

نکته مهمی که در مورد قیمت نرم افزار حسابداری وجود دارد، امنیت و حفظ اطلاعات آن است. اغلب نرم افزار های حسابداری با قیمت پایین دارای سطح امنیت کمتری بوده که می تواند ضررات جبران ناپذیری را به صاحبان مشاغل وارد کند. اقدامات هر شرکت برای حفظ اطلاعات حسابداری مشتری، مانند افزونه ضد باج افزار معین، اهمیت زیادی در تعیین قیمت نرم افزار حسابداری دارد.

قیمت نرم افزار حسابداری

 

 • نحوه سازمان دهی اطلاعات

امکان سازمان دهی اطلاعات در هر نرم افزار حسابداری وجود دارد. داده های مالی، صورتحسابها و اطلاعات مشتریان، در بخش های مشخصی از نرم افزار ثبت می شوند و شما برای یافتن دوباره آنها کار سختی در پیش ندارید.

اما نحوه سازمان دهی و مرتب سازی اطلاعات، بخش مهمی است که باید به آن توجه شود. اینکه میزان ردیف های ثبت اطلاعات مشتری چقد است، ایجاد شماره ثبت بصورت مرتب و جداسازی انواع فاکتور های خرید، فروش، قرارداد ها و پیش فروش ها، نکات مهمی اند که قیمت یک نرم افزار حسابداری را با نرم افزاری دیگر متفاوت می کنند.

 

علاوه بر موارد ذکر شده، عوامل جزئی دیگری در ایجاد تفاوت قیمت نرم افزارهای حسابداری نقش دارند. این موارد شامل:

 • امکان صدور گزارشات تحلیلی
 • بروز رسانی مرتب نرم افزار حسابداری
 • رابط کاربری ساده
 • گرافیک قوی و ارائه نمودار های مختلف
 • امکان تعریف کاربر های مختلف برای نرم افزار
 • ثبت فاکتور به دلخواه مشتری
 • امکان تنظیم هشدار برای یادآوری موعد های مالی مختلف
 • امکان محاسبه انواع مالیات ها
 • ثبت اسناد گروهی
 • امکان ویرایش تنظیمات بصورت اختصاصی

 

جمع بندی

 

در این مقاله، عوامل مختلفی که باعث تغییر در قیمت نرم افزار حسابداری می شوند را بررسی کردیم. بصورت کلی هرچه کیفیت نرم افزار و خدمات پس از فروش آن بهتر باشد، قیمت نرم افزار حسابداری نیز بالاتر می رود.

شرکت نرم افزار حسابداری معین با ساخت نرم افزار حسابداری برای اکثر مشاغل روز، نیاز های تمامی مشاغل را برطرف کرده است. پشتیبانی مناسب و یکساله با قیمتی متعادل، هم چنین حفظ امنیت و اطلاعات مشتری حتی زمانی که سیستم حسابداری دچار سرقت شود، از ویژگی های کاربردی نرم افزار حسابداری معین می باشد.

شما می توانید با دانلود دموی رایگان نرم افزار حسابداری معین، به مدت یک ماه تمامی امکانات نرم افزار و عملکرد پشتیبانی را به صورت کاملا رایگان مورد ارزیابی قرار دهید و در صورت رضایت اقدام به پرداخت و خرید نرم افزار حسابداری مورد نظر خود کنید و از یک سال پشتیبانی رایگان نیز بهره مند شوید.

اگر نیاز به راهنمایی بیشتری در این زمینه دارید می توانید با همکاران پشتیبانی نرم افزار حسابداری معین در ارتباط باشید.

 

مقالات مرتبط

 

پیشنهاد میکنیم مقالات مرتبط به این مقاله را هم مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.