مقالات آموزشی معین

آموزش معرفی دسته چک در نرم افزار حسابداری معین

فهرست مطالب

معرفی دسته چک در نرم افزار حسابداری

 

 یکی از مهم ترین ابزار های پرداخت در معاملات تجاری، چک است. مطابق با ماده 310 قانون تجارت، چک نوشته ای است که به موجب آن صادرکننده وجوهی را که در نزد محال علیه دارد، کلاً یا بعضاً مسترد یا به دیگری واگذار می‌کند.

چک ها انواع مختلفی را شامل می شوند مانند چک های عادی، چک تایید شده یا گواهی شده، چک بین بانکی، چک تضمین شده و چک مسافرتی. مدیریت انواع دسه چک ها در یک کسب و کار، ممکن است کمی پیچیده بنظر برسد به همین دلیل اکثر مدیران، از یک نرم افزار حسابداری مطمئن برای مدیریت آنها استفاده می کنند.

مدیریت و معرفی دسته چک در نرم افزار حسابداری، یکی از قابلیت های پرکاربرد است که هنگام خرید یک سیستم و نرم افزار حسابداری، باید در اولویت قرار گیرد.

نرم افزار حسابداری معین با ارائه امکانات ضروری و کاربردی در این بخش، می تواند به سادگی تعداد زیادی دسته چک را تعریف و آنها را مدیریت نماید. امکانات مختلفی در بخش معرفی دسته چک مانند تعیین بانک، تعیین سریال دسته چک، تعیین شماره سریال اولین برگه دسته چک، ثبت تاریخ دریافت و درج توضیحات لازم، وجود دارد که به سادگی قابل استفاده است.

اگر به تازگی اقدام به خرید نرم افزار حسابداری معین کرده اید و با این بخش آشنایی ندارید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. در این مقاله نحوه معرفی دسته چک در نرم افزار حسابداری معین را بررسی خواهیم کرد.

 

آموزش معرفی دسته چک در نرم افزار حسابداری معین

 

  1. برای معرفی دسته چک در نرم افزار حسابداری معین، ابتدا از منوی معرفی اطلاعات، گزینه معرفی دسته چک ها را انتخاب نمایید.معرفی دسته چک در نرم افزار حسابداری
  2. با کلیک روی گزینه دسته چک ها، پنجره ای با عنوان لیست دسته چک ها باز خواهد شد. در این پنجره روی دکمه جدید کلیک کنید. هم چنین می توانید با فشردن دکمه F2 این کار را سریع تر انجام دهید.معرفی دسته چک در نرم افزار حسابداری
  3. با کلیک روی این دکمه، پنجره اطلاعات دسته چک باز خواهد شد. در این پنجره می توانید نام بانک، سریال دسته چک، تعداد برگه و شمارع دسته چک، تاریخ دریافت و توضیحات لازم را ثبت نمایید.
    در ابتدا با کلیک روی دکمه “+” که مربوط به بانک است، بانکی که دسته چک را از آن گرفته اید را انتخاب نمایید.معرفی دسته چک در نرم افزار حسابداری
  4. بانک مورد نظر خود را از لیست حساب های بانکی انتخاب نمایید و روی دکمه انتخاب کلیک کنید.معرفی دسته چک در نرم افزار حسابداری
  5. در مرحله بعد سریال دسته چک را وارد نمایید. سپس شماره سریال اولین برگه دسته چک را وارد کنید و تعداد برگه های دسته چک را نیز تعیین نمایید.
    پس از ثبت تاریخ دریافت دسته چک و نوشتن توضیحات لازم، برای معرفی دسته چک در نرم افزار حسابداری روی دکمه ثبت کلیک کنید.معرفی دسته چک در نرم افزار حسابداری
  6. همانطور که مشاهده می کنید، دسته چک مورد نظر با موفقیت ثبت شد.معرفی دسته چک در نرم افزار حسابداری

به این صورت معرفی دسته چک در نرم افزار حسابداری معین با موفقیت انجام شد. همانطور که مشاهده نمودید، امکانات لازم و ضروری مانند انتخاب بانک، تعیین سریال دسته چک، معرفی تعداد برگه ها، تاریخ دریافت و درج توضیحات لازم، در بخش معرفی چک در نرم افزار حسابداری معین وجود دارد که باعث می شود مدیریت خوبی روی دسته چک های تعریف شده خود داشته باشید. کار با این بخش بسیار ساده است و تمام افراد، حتی بدون نیاز به دانش حسابداری، می توانند با آن کار کنند و از این نرم افزار حسابداری استفاده نمایند.

در صورتی که نیاز به آموزش بیشتری در این بخش دارید، می توانید با ورود به صفحه آموزش، نحوه معرفی دسته چک در نرم افزار حسابداری معین را بصورت ویدیویی مشاهده نمایید.

 

جمع بندی

 

یکی از مهم ترین اسناد تجاری که نقش مهمی در نظام اقتصادی کشور ما دارد، چک است. چک یکی از پرکاربرد ترین ابزارهای پرداخت محسوب می شود و به طور سالانه حدود 40 تا 50 درصد پرداخت ها از طریق آن صورت می گیرد.

مدیریت دسته چک های مختلف، یکی از امکانات کاربردی نرم افزار های حسابداری معتبر است. نرم افزار حسابداری شما باید قابلیت معرفی انواع اطلاعات دسته چک های موجود را داشته باشد. معرفی دسته چک در نرم افزار حسابداری باعث می شود کنترل خوبی روی دسته چک ها مانند تعداد برگه های باقی مانده و … داشته باشید و به راحتی آنها را مدیریت نمایید. روند معرفی دسته چک در نرم افزار حسابداری باید به راحتی انجام شود و پیچیدگی زیادی برای شما نداشته باشد.

در این مقاله آموزشی، نحوه ثبت و معرفی دسته چک در نرم افزار حسابداری معین را بررسی کردیم. نرم افزار حسابداری معین با ارائه امکانات زیاد و کاربردی در تمام بخش ها، می تواند مدیریت شما را در امور حسابداری تقویت کند. کار با این نرم افزار بسیار ساده است و حتی کسانی که هیچ گونه دانشی از حسابداری ندارند، تنها با پشتیبانی رایگان یک ساله ما و فیلم های آموزشی، می توانند با تمام بخش های آن به راحتی کار کنند.

در صورتی که هنوز از نرم افزار حسابداری معین استفاده نمی کنید و قصد خرید آن را دارید، می توانید با دانلود دموی رایگان نرم افزار، به مدت یک ماه تمامی امکانات نرم افزار حسابداری و عملکرد پشتیبانی را مورد ارزیابی قرار دهید و در صورت رضایت اقدام به پرداخت وجه و خرید نرم افزار حسابداری مد نظر خود کنید و از یک سال پشتیبانی رایگان نیز بهره مند شوید.

اگر نیاز به راهنمایی بیشتری در این زمینه دارید می توانید با همکاران پشتیبانی نرم افزار حسابداری معین در ارتباط باشید.
 

مقالات مرتبط

 

پیشنهاد میکنیم مقالات مرتبط به این مقاله را هم مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.