آموزش صدور پیش فاکتور در نرم افزار حسابداری معین

آموزش صدور پیش فاکتور در نرم افزار حسابداری معین
آموزش صدور پیش فاکتور در نرم افزار حسابداری معین
فهرست مطالب

صدور پیش فاکتور در نرم افزار حسابداری

 

 در مقالات قبل، اهمیت صدور پیش فاکتور در نرم افزار حسابداری را بررسی نمودیم. صدور پیش فاکتور قبل از صورت گرفتن معامله انجام می شود و باعث محاسبات دقیق تر و اعتماد بیشتر میان مشتری و خریدار خواهد شد. پیش فاکتور برگه یا سندی است که قبل از صورت گرفتن معامله، توسط فروشنده به شخص خریدار ارائه می شود. در این برگه نام محصول، تعداد کالاهای خریداری شده، قیمت و موارد دیگر ذکر می شود. این برگه به عنوان یک پیشنهاد از سمت فروشنده در نظر گرفته می شود و عملا هیچ گونه تعهدی را برای خریدار در قبال پرداخت وجه ایجاد نمی کند.

یکی از امکانات مناسب و کاربردی نرم افزار حسابداری معین، صدور پیش فاکتور های مختلف است. امکانات مناسبی در بخش صدور پیش فاکتور در اختیار کاربران قرار می گیرد؛ به عنوان مثال توسط نرم افزار حسابداری معین می توانید پیش فاکتور مدنظر خود را در انواع مختلف چاپ کنید. هم چنین می توانید موارد مهمی را مانند اطلاعات کامل فروشنده و خریدار، قیمت کالا و تغییر آن، درصد و یا مبلغ تخفیف، مانده حساب، جمع پرداختی ها، کرایه حمل، مالیات بر ارزش افزوده و … را در پیش فاکتور خود ذکر نمایید.

هم چنین توسط نرم افزار حسابداری معین، این امکان را دارید که قبل از صدور و چاپ پیش فاکتور، پیش نمایشی از آن را مشاهده کنید و در صورت وجود خطاهای احتمالی در وارد کردن مبالغ، آن ها را برطرف نمایید.

در این مقاله قصد داریم به آموزش صدور پیش فاکتور در نرم افزار حسابداری معین بپردازیم. اگر با این بخش آشنایی ندارید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

 

آموزش صدور پیش فاکتور در نرم افزار حسابداری معین

 

 1. برای صدور پیش فاکتور در نرم افزار حسابداری معین ابتدا از منوی عملیات، گزینه اول یعنی پیش فاکتور را انتخاب نمایید.صدور پیش فاکتور در نرم افزار حسابداری
 2. با کلیک روی گزینه پیش فاکتور و در پنجره باز شده، لازم است در ابتدا شخصی که میخواهید پیش فاکتور برای آن صادر شود را انتخاب نمایید. این کار را بوسیله دکمه “+” که مربوط به کد شخص است انجام هید.صدور پیش فاکتور در نرم افزار حسابداری
 3. پس از باز شدن پنجره لیست اشخاص، شخص مورد نظر را انتخاب نمایید.صدور پیش فاکتور در نرم افزار حسابداری
 4. سپس روی دکمه انتخاب کالا کلیک نمایید.صدور پیش فاکتور در نرم افزار حسابداری
 5. در پنجره لیست کالا ها، کالای مورد نظر خود را انتخاب نمایید.صدور پیش فاکتور در نرم افزار حسابداری
 6. در پنجره باز شده، تعداد کالا و مبلغ آن را می توانید مشخص نمایید. اگر مبلغ پیش فرض درست بود، نیاز به تغییر مبلغ نیست. در غیر این صورت می توانید قیمت کالا را ویرایش نمایید.
  هم چنین بخش های دیگری در این پنجره مانند وارد کردن درصد یا مقدار تخفیف، مدت تسویه، کد انبار و توضیحات لازم وجود دارد.
  پس از انجام تغییرات لازم، روی دکمه ثبت کلیک کنید.صدور پیش فاکتور در نرم افزار حسابداری
 7. به همین ترتیب می توانید تمامی کالاهای موجود در پیش فاکتور را انتخاب نمایید. در انتها روی دکمه ذخیره کلیک نمایید. هم چنین می توانید با فشردن دکمه F3، این عملیات را سریع تر انجام دهید. به این شکل پیش فاکتور با موفقیت در سیستم حسابداری ثبت خواهد شد.صدور پیش فاکتور در نرم افزار حسابداری
 8. در صورت نیاز به چاپ پیش فاکتور، روی دکمه چاپ (F5) کلیک نمایید.صدور پیش فاکتور در نرم افزار حسابداری
 9. در پنجره باز شده انواع مدل چاپ برای پیش فاکتور در نظر گرفته شده است. برای چاپ و صدور پیش فاکتور در نرم افزار حسابداری معین، نوع چاپ را انتخاب نموده و برای مشاهده اولیه پیش فاکتور، دکمه پیش نمایش را انتخاب کنید.صدور پیش فاکتور در نرم افزار حسابداری
 10. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، پیش فاکتور قابل مشاهده می باشد و برای چاپ آماده است.صدور پیش فاکتور در نرم افزار حسابداری
 11. برای چاپ و صدور پیش فاکتور در نرم افزار حسابداری معین، پس از بستن پنجره پیش نمایش، روی دکمه چاپ کلیک کنید. به این صورت پیش فاکتور با موفقیت ایجاد خواهد شد.صدور پیش فاکتور در نرم افزار حسابداری

همانطور که مشاهده نمودید، نحوه صدور پیش فاکتور در نرم افزار حسابداری معین به سادگی قابل انجام است و پیچیدگی خاصی ندارد. امکانات مناسبی مانند چاپ انواع مختلف پیش فاکتور، اعمال درصد تخفیف، تغییر قیمت و … در این بخش قرار گرفته شده است که باعث می شود پیش فاکتور هایی مناسب و دقیق را در اختیار مشتری قرار دهید.

در صورتی که نیاز به آموزش بیشتری در این زمینه دارید، می توانید با ورود به صفحه آموزش، نحوه صدور پیش فاکتور در نرم افزار حسابداری معین را بصورت ویدیویی مشاهده نمایید. پیشنهاد می کنیم برای استفاده بهتر از نرم افزار حسابداری معین، مقاله آموزش نحوه مشاهده لیست پیش فاکتورها را نیز مطالعه نمایید.

 

جمع بندی 

 

یکی از مواردی که باعث اعتماد بیشتر میان خریدار و فروشنده می شود، پیش فاکتور است. پیش فاکتور برگه و سندی است که قبل از انجام معامله توسط فروشنده کالا به شخص خریدار صادر می شود و توافقات اولیه میان مشتری و خریدار در آن ذکر می شود.

صدور پیش فاکتور بدون استفاده از یک نرم افزار حسابداری معتبر عملا ممکن نخواهد بود. به همین دلیل تمامی کسب و کار ها برای صدور پیش فاکتور های دقیق، از یک نرم افزار حسابداری استفاده می کنند.

نحوه صدور پیش فاکتور در نرم افزار حسابداری معین، با قابلیت ها و امکانات زیاد مانند نوع چاپ پیش فاکتور، مشاهده پیش نمایش قبل از چاپ، اعمال درصد یا مبلغ تخفیف، تغییر قیمت، درج کد انبار، درج توضیحات لازم و … به سادگی قابل انجام است و باعث بهبود کیفیت مدیریت امور مالی کسب و کار شما خواهد شد.
در صورتی که هنوز از نرم افزار حسابداری معین استفاده نمی کنید و قصد خرید آن را دارید، می توانید با دانلود دموی رایگان نرم افزار، به مدت یک ماه تمامی امکانات نرم افزار حسابداری و عملکرد پشتیبانی را مورد ارزیابی قرار دهید و در صورت رضایت اقدام به پرداخت وجه و خرید نرم افزار حسابداری مد نظر خود کنید.

اگر نیاز به راهنمایی بیشتری در این زمینه دارید می توانید با همکاران پشتیبانی نرم افزار حسابداری معین در ارتباط باشید
 

مقالات مرتبط

 

پیشنهاد میکنیم مقالات مرتبط به این مقاله را هم مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.