downicon.png
آموزش نحوه مشاهده لیست پیش فاکتورها در نرم افزار حسابداری معین
آموزش نحوه مشاهده لیست پیش فاکتورها در نرم افزار حسابداری معین
آموزش نحوه مشاهده لیست پیش فاکتورها در نرم افزار حسابداری معین
مشاهده لیست پیش فاکتورها در نرم افزار حسابداری

مشاهده لیست پیش فاکتورها در نرم افزار حسابداری: از جمله مواردی که باعث ایجاد اعتماد بیشتر و محاسبات دقیق تر میان مشتری و خریدار می شود، پیش فاکتور است. پیش فاکتور برگه یا سندی است که قبل از صورت گرفتن معامله، توسط فروشنده به شخص خریدار ارائه می شود. در این برگه نام محصول، تعداد کالاهای خریداری شده، قیمت و موارد دیگر ذکر می شود. این برگه به عنوان یک پیشنهاد از سمت فروشنده در نظر گرفته می شود و عملا هیچ گونه تعهدی را برای خریدار در قبال پرداخت وجه و خرید کالا ایجاد نمی کند.

در پیش فاکتورها موارد مختلفی را می توان ذکر کرد. این موارد شامل تاریخ و زمان ثبت پیش فاکتور، جنس و نوع کالا، تعداد محصولات، قیمت هر محصول، شرایط پرداخت و … می شوند. انجام و ثبت تمام این موارد برای پیش فاکتورهای مختلف می تواند کمی پیچیده باشد به همین دلیل بسیاری از کسب و کار ها، ثبت و مشاهده لیست پیش فاکتورها را بوسیله نرم افزار حسابداری انجام می دهند.

مشاهده لیست پیش فاکتورها در نرم افزار حسابداری یکی از گزینه های مناسبی است که در اختیار شما قرار می گیرد. در این مقاله نحوه مشاهده لیست پیش فاکتورها در نرم افزار حسابداری معین را بررسی می کنیم.

امکانات نرم افزار حسابداری معین در مدیریت پیش فاکتورها

 • امکان صدور بی نهایت پیش فاکتور بدون تاثیر در موجودی انبار و گزارشات
 • امکان تبدیل پیش فاکتور به فاکتور فروش تنها با یک کلیک
 • امکان تعیین بایگانی شدن و یا حذف اتومات پیش فاکتورهای تبدیل شده به فاکتور فروش
 • قرارگیری پیش فاکتورهای موجود و پیش فاکتورهای تبدیل شده به فاکتور فروش در تب های مجزا
 • قابلیت پیشنهاد شماره فاکتور فروش در هنگام تبدیل پیش فاکتور به فاکتور فروش
 • قابلیت جستجوی پیش فاکتورها بر اساس شماره فاکتور، تاریخ ثبت، نام مشتری و ….
 • قابلیت هشدار در هنگام ثبت قیمت کالا پایین تر از قیمت خرید
 • امکان تغییر قیمت کالا در هنگام ثبت کالاها در پیش فاکتور
 • امکان فعال کردن محاسبه مالیات بر ارزش افزوده در پیش فاکتورها در صورت نیاز کاربر
 • امکان تعیین مدت تسویه هر کالا به صورت مجزا و محاسبه راس تاریخ تسویه پیش فاکتور
 • امکان گرفتن خروجی اکسل از پیش فاکتورها و خروجی های  Excel ،Word ،PDF ،XML ،JPG ،BMP ، TIFF

آموزش نحوه مشاهده لیست پیش فاکتورها در نرم افزار حسابداری معین

 1. برای مشاهده لیست پیش فاکتورها در نرم افزار حسابداری معین، ابتدا از منوی عملیات، گزینه اول یعنی پیش فاکتور را انتخاب نمایید.

  مشاهده لیست پیش فاکتورها در نرم افزار حسابداری

 2. با انتخاب گزینه پیش فاکتور، پنجره ای مطابق با تصویر زیر باز خواهد شد که مربوط به پیش فاکتورها می باشد.
  از انتهای این پنجره، گزینه لیست فاکتورها را انتخاب نمایید. هم چنین می توانید با فشردن دکمه F11، این عملیات را سریع تر انجام دهید.

  مشاهده لیست پیش فاکتورها در نرم افزار حسابداری

 3. با انتخاب این دکمه، لیست پیش فاکتورها باز خواهد شد. مشاهده می کنید که آخرین پیش فاکتور ثبت شده، در این بخش قابل مشاهده می باشد.
  در صورتی که در تاریخ های مختلف پیش فاکتور صادر نموده اید، فقط کافی است تاریخ ثبت، تاریخ شروع و پایان ثبت را وارد نموده و روی دکمه تهیه گزارش کلیک نمایید.

  مشاهده لیست پیش فاکتورها در نرم افزار حسابداری

 4. تمامی پیش فاکتورهای ثبت شده در این بازه زمانی قابل مشاهده می باشد.
  جهت مشاهده و ویرایش پیش فاکتور، ابتدا باید پیش فاکتور مورد نظر را انتخاب نمایید. به عنوان مثال در تصویر زیر روی پیش فاکتور اول دابل کلیک می کنیم تا صفحه پیش فاکتور انتخاب شده باز شود.

  مشاهده لیست پیش فاکتورها در نرم افزار حسابداری

 5. در این پنجره پیش فاکتور انتخاب شده قابل ویرایش و استفاده می باشد.

  مشاهده لیست پیش فاکتورها در نرم افزار حسابداری

همانطور که مشاهده نمودید، نحوه مشاهده لیست پیش فاکتورها در نرم افزار حسابداری معین به سادگی قابل انجام است و پیچیدگی خاصی ندارد. امکانات مناسبی در این بخش قرار گرفته شده است که باعث بهبود مدیریت و کنترل بهتر شما روی پیش فاکتورهای فروشگاه یا شرکتتان خواهد شد.

در صورتی که نیاز به آموزش بیشتری در این زمینه دارید، می توانید با ورود به صفحه آموزش، نحوه مشاهده لیست پیش فاکتورها در نرم افزار حسابداری معین را بصورت ویدیویی مشاهده نمایید.

جمع بندی 

یکی از مواردی که باعث اعتماد بیشتر میان خریدار و فروشنده می شود، پیش فاکتور است. پیش فاکتور برگه و سندی است که قبل از انجام معامله توسط فروشنده کالا به شخص خریدار صادر می شود و توافقات اولیه میان مشتری و خریدار در آن ذکر می شود.

مدیریت پیش فاکتورها در هر کسب و کار، از اهمیت زیادی برخوردار است و در صورت عدم مدیریت صحیح آنها، می تواند مشکلات محاسباتی و مالی مختلفی را برای شما بوجود آورد. به همین دلیل اکثر کسب و کار ها برای مدیریت این بخش از یک نرم افزار حسابداری استفاده می کنند.

مشاهده لیست پیش فاکتورها در نرم افزار حسابداری باعث می شود دورنمایی از پیش فاکتورهای مختلف داشته باشید و بتوانید به صورت جزئی نیز، تک تک آنها را مدیریت و کنترل نمایید.

نحوه مشاهده لیست پیش فاکتورها در نرم افزار حسابداری معین، با قابلیت ها و امکانات زیاد، به سادگی قابل انجام است و باعث بهبود کیفیت مدیریت امور مالی کسب و کار شما خواهد شد.
در صورتی که هنوز از نرم افزار حسابداری معین استفاده نمی کنید و قصد خرید آن را دارید، می توانید با دانلود دموی رایگان نرم افزار، به مدت یک ماه تمامی امکانات نرم افزار حسابداری و عملکرد پشتیبانی را مورد ارزیابی قرار دهید و در صورت رضایت اقدام به پرداخت وجه و خرید نرم افزار حسابداری مد نظر خود کنید.

اگر نیاز به راهنمایی بیشتری در این زمینه دارید می توانید با همکاران پشتیبانی نرم افزار حسابداری معین در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.