downicon.png
نرم افزار حسابداری شخصی چیست؟
نرم افزار حسابداری شخصی چیست؟
نرم افزار حسابداری شخصی چیست؟

نرم افزار حسابداری شخصی: مدیریت سرمایه شخصی امری مهم است که تمام افراد به خصوص کسانی که تراکنش های مالی زیادی انجام می دهند باید رعایت کنند. افراد زیادی بصورت دقیق توجهی به میزان سرمایه ای که خرج میکنند ندارند و تمام توجهشان به درآمد است. در این صورت در انتهای ماه مقداری ناچیز از درآمد آنها باقی می ماند که حتی نمی دانند صرف چه چیزی شده است. اینجاست که حضور نرم افزار حسابداری شخصی لازم می شود.

مدیریت سرمایه توسط نرم افزار حسابداری شخصی مناسب شما کار سحتی نیست. این نرم افزار ها اغلب روی گوشی های هوشمند نصب می شوند و کار با آن ها برای کاربران راحت است.

در این مقاله به معرفی نرم افزار حسابداری شخصی می پردازیم و ویژگی های آن را بررسی می کنیم.

نرم افزار حسابداری شخصی چیست؟

در گذشته حساب کتاب های شخصی مانند امور حسابداری کسب و کار، روی دفترچه های قدیمی نوشته می شد. در سال 1983 با تولید نرم افزار Quicken، ثبت حسابهای شخصی روی اپلیکیشن انجام شد.

نرم افزار حسابداری شخصی

 

نرم افزار حسابداری شخصی، اپلیکیشنی است که اغلب روی تلفن همراه نصب می شود. در این نرم افزار با وارد کردن اطلاعات حسابهای بانکی خود می توانید روی سرمایه شخصیتان مدیریت کاملی داشته باشید. با پیشرفت تکنولوژی، نرم افزار های حسابداری شخصی نیز رشد چشمگیری داشتند و تعداد زیادی از این نرم افزار ها تا به امروز تولید می شود.

انواع نرم افزار حسابداری شخصی

با توجه به استفاده کاربران و تقاضای موجود، نرم افزار های حسابداری شخصی به دو گروه کلی تقسیم شدند.

 • نرم افزار حسابداری شخصی دستی:

این نوع از نرم افزار برای مدیریت سرمایه های کمتر یا کسانی که مدیریت بالایی روی سرمایه خود دارند ساخته شده است. این نوع از نرم افزار حسابداری با وارد کردن اطلاعات بصورت دستی کار می کند.

 • نرم افزار حسابداری شخصی لینک شده:

این نوع نرم افزار برای سرمایه های بالا که انجام عملیات ها بصورت دستی امکان پذیر نیست ساخته شده است. در این نوع نرم افزار، تمام امور حسابداری شخصی به شکلی اتوماتیک و خودکار انجام می شود.

نرم افزار حسابداری شخصی

 

وظایف نرم افزار حسابداری شخصی

پس از تعریف و شناخت انواع نرم افزار حسابداری، لازم است با اموری که توسط این ابزار انجام می شود آشا شد. وظیفه این نرم افزار ها به طور کلی ثبت و برنامه ریزی امور مالی است. با این حال کارایی های دقیق تر این نرم افزار ها را در این بخش نام میبریم.

 1.  انجام امور بانکداری بصورت آنلاین
 2. ارائه گزارشات بصورت بصری و نمودار از میزان در آمد و میزان مصرفی شما
 3. انجام امور سرمایه گذاری و بارگیری قیمت سهام
 4. تبدیل نرخ انواع ارز
 5. پیش بینی مانده حساب پایان ماه با توجه به اطلاعات ماه قبلی
 6. مدیریت بدهی با یادآوری موعد پرداخت وام های دریافتی
 7. پشتیبانی از فرمت های مختلف و هم چنین گرفتن خروجی با فرمت های مختلف مانند QIF, QFX و CSV

مزایا و ویژگی های نرم افزار حسابداری شخصی

با توجه به مطالبی که گفته شد، آشنایی کلی با مزایای نرم افزار حسابداری شخصی کسب کردید. درک کلی از مفاهیمی مانند بودجه، پس انداز و درآمد و مدیریتی کاربردی روی آنها، ویژگی کلی این نرم افزار محسوب می شود. در ادامه به چند مزایا و ویژگی ها دیگر این ابزار شاره می کنیم.

 • رابط کاربری آسان

کار کردن با انواع برگه ها و پوشه ها یا نرم افزار های حسابداری کامپیوتری که نیاز به آموزش دارند، باعث ایجاد خستگی و کنار گذاشتن مدیریت امور مالی شخصی می شود. در مقابل استفاده از نرم افزار حسابداری شخصی با ظاهری مناسب و کاربری آسان، باعث تشویق شما به مدیریت امور مالی شخصیتان می شود.

استفاده از این ابزار علاوه بر صرفه جویی در وقت و هزینه، درک بهتری از مسائل مالی را به شما می دهد

 • تحلیل دقیق داده ها

نرم افزار های حسابداری شخصی، دارای ابزار های عالی برای تجزیه تحلیل دقیق داده ها هستند. این نرم افزار با ادغام داده ها، شما را از گزارشات گسترده مالی نجات می دهد و تحلیل آنها را برای شما راحت تر می کند. با این تجزیه تحلیل می توانید از نحوه عملکرد حساب و دخل و خرج خود، آگاهی کاملی داشته باشید.

 • دقت بالا

احتمال اشتباه در کار با نرم افزار حسابداری شخصی خوب تا حدودی صفر است. در صورتی که استفاده از صفحات زیاد، احتمال اشتباه در حسابهای شما را تا حد زیادی بالا می برد.

 • قابلیت دسترسی بالا

از آنجا که این نوع از نرم افزار ها برای استفاده با گوشی همراه طراحی شده اند، سهولت دسترسی بالایی در هر زمان و مکانی را دارند. شما با ایجاد یک حساب کاربری و وارد نمودن اطلاعات خود در آن، بوسیله هر دستگاهی می توانید به امور بانکی و حسابداری خود دسترسی داشته باشید.

 •  ساده سازی پرداخت های مالی

با وجود یک نرم افزار حسابداری در تلفن همراه خود، نیازی به مراجعه به بانک یا خود پرداز برای پرداخت امور مالی خود ندارید. با تعیین سررسید برای هر قسط یا بدهی، در صورت موجودی حساب، پرداخت بصورت خودکار انجام می شود. همچنین می توانید با ایجاد یک هشدار در زمان مشخص، موعد پرداخت هر وام یا بدهی را یاد آوری کنید.

 • امنیت بالا

امنیت بیشتر حساب های مالی از مزایای دیگر استفاده از نرم افزار حسابداری شخصی است. در مقابل روش های سنتی، امکان حذف، گم شدن یا دزدی اطلاعات هنگام استفاده ازنرم افزار حسابداری شخصی کاهش زیادی پیدا می کند.

 

نرم افزار حسابداری شخصی

 

جمع بندی

در این مقاله به ویژگی ها و مزایی نرم افزار حسابداری شخصی پرداختیم. بسته به میزان تراکنش ماهیانه شما یا اهداف تعیین شده مانند سرمایه گذاری و پس انداز، می توانید از این نرم افزار استفاده کنید.

برای خرید و استفاده از یک نرم افزار حسابداری و با کیفیت، پیشنهاد می کنیم با دانلود دموی رایگان نرم افزار حسابداری معین، به مدت یک ماه تمامی امکانات نرم افزار و عملکرد پشتیبانی را به صورت کاملا رایگان مورد ارزیابی قرار دهید و در صورت رضایت اقدام به پرداخت و خرید نرم افزار حسابداری مورد نظر خود کنید و از یک سال پشتیبانی رایگان نیز بهره مند شوید.

اگر نیاز به راهنمایی بیشتری در این زمینه دارید می توانید با همکاران پشتیبانی نرم افزار حسابداری معین در ارتباط باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.