آموزش تهیه گزارش فروش در نرم افزار حسابداری معین

آموزش تهیه گزارش فروش در نرم افزار حسابداری معین
آموزش تهیه گزارش فروش در نرم افزار حسابداری معین
تهیه گزارش فروش در نرم افزار حسابداری
فهرست مطالب

یکی از امکانات تمامی نرم افزارهای حسابداری معتبر، تهیه گزارشات متنوع است. از مهم ترین این گزارشات، گزارش فروش است که باعث می شود بتوانید تصمیمات مهمی در زمینه های مختلف مالی کسب و کار خود بگیرید و مدیریت فروش تجارت خود را بهبود ببخشید.

بخش تهیه گزارش فروش در نرم افزار حسابداری باید امکانات کاربردی و زیادی را در حین سادگی، در اختیار شما قرار دهد؛ به همین دلیل هنگام خرید نرم افزار حسابداری مد نظر خود، حتما به این بخش توجه ویژه ای داشته باشید.

در این مقاله قصد داریم به نحوه تهیه گزارش فروش در نرم افزار حسابداری معین بپردازیم. اگر شما هم از نرم افزار حسابداری معین استفاده می کنید و هنوز با امکانات این بخش آشنایی ندارید، این مقاله آموزشی را تا انتها مطالعه نمایید.

 

تهیه گزارش فروش در نرم افزار حسابداری معین

 

در صورتی که شما نیز مانند بسیاری از مدیران مشاغل و کسب و کارهای دیگر از نرم افزار حسابداری معین استفاده می کنید، نیاز است با نحوه تهیه گزارش فروش در نرم افزار حسابداری آشنایی کامل داشته باشید. ویژگی ها و امکانات زیاد این بخش از نرم افزار باعث می شود که بتوانید گزارشات فروش را در صد ها حالت مختلف مشاهده نمایید.

کار کردن با این بخش بسیار ساده است و تنها با مشاهده این آموزش، می توانید به سادگی گزارشات فروش دلخواه خود را تهیه کنید. برای تهیه گزارش فروش در نرم افزار حسابداری معین، ابتدا از منوی گزارشات، گزینه گزارش فروش را انتخاب نمایید.

 

تهیه گزارش فروش در نرم افزار حسابداری

 

جهت مشاهده گزارش فروش ها در بازه زمانی مشخص شده، ابتدا بازه زمانی مورد نظر خود را مشخص نموده و سپس روی گزینه تهیه گزارش یا دکمه F2 کلیک نمایید.

 

تهیه گزارش فروش در نرم افزار حسابداری

 

همانطور که مشاهده می کنید، تمامی فاکتورهای ثبت شده در این بازه زمانی نمایش داده می شوند. جهت مشاهده فاکتور، کافی است فاکتور مورد نظر خود را انتخاب نموده و از منوی پایین، دکمه بازیابی را کلیک نمایید.

 

تهیه گزارش فروش در نرم افزار حسابداری

 

فاکتور انتخابی شما به این صورت نمایش داده خواهد شد. برای برگشت به صفحه گزارش فروش ،دکمه خروج را بزنید.

 

تهیه گزارش فروش در نرم افزار حسابداری

 

در صورتی که قصد مشاهده فروش یک کالای خاص را دارید، در بالای صفحه در قسمت کد کالا، روی دکمه ” + ” کلیک کنید.

 

تهیه گزارش فروش در نرم افزار حسابداری

 

سپس در پنجره باز شده، کالای مورد نظر خود را انتخاب نموده و روی دکمه انتخاب کلیک کنید.

 

تهیه گزارش فروش در نرم افزار حسابداری

 

پس از انتخاب کالا، روی دکمه تهیه گزارش کلیک نمایید. با این روش، گزارش فروش یک کالای خاص به شما نمایش داده خواهد شد.

 

تهیه گزارش فروش در نرم افزار حسابداری

 

از دیگر امکاناتی که بخش تهیه گزارش فروش در نرم افزار حسابداری معین در اختیاز شما می گذارد، گزینه تجمیع می باشد. گزینه هایی در این بخش قابل مشاهده است که می توانید بر اساس هریک از آنها، گزارش فروش ها را فشرده سازی کنید.
به عنوان مثال می خواهیم فروش امروز را بر اساس کالا یا خدمات فشرده سازی کنیم. با انتخاب گزینه کالا / خدمات و پس از آن دکمه تجمیع، مشاهده می کنیم که در بازه زمانی مشخص شده، چه تعداد از هر کالا یا خدمات به فروش رسیده است.

 

تهیه گزارش فروش در نرم افزار حسابداری

برای مثال در صورتی که بخواهیم فشرده سازی را بر اساس شخص انجام دهیم، با انتخاب گزینه شخص و پس از آن دکمه تجمیع، مشاهده می کنیم که تمامی این فاکتور ها برای شخص متفرقه ثبت شده است.

 

تهیه گزارش فروش در نرم افزار حسابداری

هم چنین اگر بخواهیم تجمیع را بر اساس فاکتور مشاهده کنیم، با انتخاب گزینه فاکتور و پس از آن دکمه تجمیع، تهیه گزارش فروش در نرم افزار حسابداری بر اساس فاکتور به ما نمایش داده خواهد شد.
برای برگشت به حالت قبلی نیز روی دکمه تهیه گزارش کلیک می کنیم.

تهیه گزارش فروش در نرم افزار حسابداری معین، در صد ها حالت مختلف قابل انجام است. در منوی بالا می توانید گزارشات فروش خود را به شکل دلخواه مشاهده نمایید. همانطور که در تصویر نیز مشاهده می کنید، تهیه گزارش فروش در نرم افزار حسابداری معین بر اساس موارد زیر می تواند انجام شود:

1- در بازه زمانی مشخص شده
2- در شفیت کاری تعیین شده
3- از شماره فاکتور تا شماره فاکتوری مشخص
4- از مبلغ تا مبلغی مشخص شده
5- نمایش فاکتور فروش بر اساس گروه کالا
6- تهیه گزارش بر اساس فروش های گروه های اشخاص مشخص
7- بر اساس یک کالای خاص
8- یک شخص خاصبا انتخاب هریک از این آیتم ها و کلیک روی دکمه تهیه گزارش، گزارش ما مجددا ساخته می شود.

 

تهیه گزارش فروش در نرم افزار حسابداری

 

همانطور که مشاهده نمودید، تهیه گزارش فروش در نرم افزار حسابداری معین به صد ها روش مختلف قابل انجام است و پیاده سازی آن، پیچیدگی خاصی ندارد. در صورتی که نیاز به آموزش بیشتری در این بخش دارید، می توانید با ورود به صفحه آموزش، تهیه گزارش فروش در نرم افزار حسابداری معین را بصورت ویدیویی مشاهده نمایید.

 

جمع بندی

 

تهیه گزارش فروش یکی از بخش های مهم در عملیات های حسابداری است که تاثیر زیادی در برنامه ریزی های مالی کسب و کار شما خواهد داشت. بنابراین هنگام خرید نرم افزار حسابداری، به قابلیت هایی که این نرم افزار هنگام ارائه گزارشات فروش در اختیار شما قرار می دهد، توجه ویژه ای داشته باشید.

تهیه گزارش فروش در نرم افزار حسابداری معین، با قابلیت ها و امکانات زیاد، به سادگی قابل انجام است و باعث بهبود کیفیت مدیریت امور مالی کسب و کار شما خواهد شد. در صورتی که هنوز از نرم افزار حسابداری معین استفاده نمی کنید و قصد خرید آن را دارید، می توانید با دانلود دموی رایگان نرم افزار، به مدت یک ماه تمامی امکانات نرم افزار حسابداری و عملکرد پشتیبانی را مورد ارزیابی قرار دهید و در صورت رضایت اقدام به پرداخت وجه و خرید نرم افزار حسابداری مد نظر خود کنید.

اگر نیاز به راهنمایی بیشتری در این زمینه دارید می توانید با همکاران پشتیبانی نرم افزار حسابداری معین در ارتباط باشید.
 

مقالات مرتبط

 

پیشنهاد میکنیم مقالات مرتبط به این مقاله را هم مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.