مقالات آموزشی معین
تهیه گزارش موجودی کالا در نرم افزار حسابداری

آموزش تهیه گزارش موجودی کالا در نرم افزار حسابداری معین

فهرست مطالب

از مهم ترین امکانات هر نرم افزار حسابداری که هنگام خرید باید به آن توجه ویژه ای داشت، تهیه گزارشات مختلف است. از میان این گزارشات، گزارش موجودی کالا تاثیرات زیادی روی بهبود مدیریت کالا و انبارگردانی دارد که می تواند باعث عملکرد بهتر کسب و کار شما شود.

هنگام تهیه گزارش موجودی کالا در نرم افزار حسابداری، باید امکانات کاربردی و زیادی، در حین سادگی تمام در اختیار شما قرار گیرد که کار کردن با نرم افزار را آسان کند. نرم افزار حسابداری معین با طراحی کاربردی و منحصر به فرد، امکانات خوبی در این زمینه را در اختیار شما قرار می دهد.

در این مقاله قصد داریم به نحوه تهیه گزارش موجودی کالا در نرم افزار حسابداری معین را آموزش دهیم.

 

امکانات نرم افزار حسابداری معین در گزارشات متنوع

 

جدا از گزارش موجودی کالا، نرم افزار حسابداری معین عملکرد خوبی در ارائه انواع گزارشات دارد. امکاناتی که در این بخش به آنها می پردازیم، به سادگی تمام قابل انجام است.

 • امکان گزارش سود و زیان بر اساس کالا، شخص، انبار، ویزیتور، گروه کالا و …
 • ارائه گزارشات حساب اشخاص
 • ارائه گزارشات متنوع در مورد هزینه ها
 • گزارشات فروش روزانه، ماهانه، بین بازه زمانی و …
 • گزارش موجودی کالا بر اساس انبار، بین بازه زمانی و هم چنین طبقه بندی کالاهای بدون موجودی، دارای موجودی
 • گزارش بدهی، بستانکاری، نقدینگی و …
 • گزارش پر سود ترین مشتریان با امکان مرتب سازی صعودی و نزولی
 • مرتب سازی کالاها و اشخاص بر اساس پر فروش ترین و کم فروش ترین کالا به صورت صعودی و نزولی
 • امکان گزارش سابقه خرید و فروش کالاها با امکان بازبینی فاکتورها
 • امکان گزارش فاکتورهای برگشتی خرید و فروش
 • گزارش و هشدار کسری موجودی کالا و تهیه لیست سفارش خرید به صورت اتوماتیک

آموزش تهیه گزارش موجودی کالا در نرم افزار حسابداری معین

 

در مقاله های قبلی، تهیه گزارش فروش در نرم افزار حسابداری معین را آموزش داده ایم. در این بخش قصد داریم به صورت تخصصی، نحوه تهیه گزارش موجودی کالا در نرم افزار حسابداری معین را بررسی کنیم.

امکانات زیاد نرم افزار حسابداری معین در ارائه گزارشات متنوع، به خصوص گزارش موجودی کالا، باعث شده مدیریت کالا و محصولات شما به سادگی انجام شود. در صورتی که شما هم مانند بسیاری از مدیران و صاحبان کسب و کار های دیگر از نرم افزار حسابداری معین برای انجام امور مالی و حسابداری خود استفاده می کنید و قصد تهیه موجودی کالا در نرم افزار حسابداری را دارید، تا انتهای این بخش همراه ما باشید.

کار کردن با این بخش از نرم افزار بسیار ساده است و می توانید تنها با مشاهده این آموزش، به سادگی گزارش موجودی کالای خود را مشاهده نمایید.

 1. برای تهیه گزارش موجودی کالا در نرم افزار حسابداری معین، ابتدا از منوی انبار، گزینه موجودی کالا را انتخاب نمایید.تهیه گزارش موجودی کالا در نرم افزار حسابداری
 2. در پنجره باز شده می توانید آخرین موجودی کالا ها را مشاهده نمایید. جهت مشاهده گزارش کالا، فقط کافی است با انتخاب نام کالای مورد نظر، روی دکمه گردش کالا کلیک کنید.تهیه گزارش موجودی کالا در نرم افزار حسابداری
 3. در پنجره ای که باز می شود، مشاهده خواهید کرد که این کالا، دو گردش داشته است. در ابتدا موجودی اول دوره، 20 عدد بوده است. سپس در فاکتور فروش شماره 1، یک عدد از این کالا فروخته شده است و موجودی فعلی کالا، 19 عدد می باشد.
  با کلیک روی دکمه انصراف، می توانید این پنجره را ببندید.تهیه گزارش موجودی کالا در نرم افزار حسابداری
 4. برای مشاهده خلاصه ریز گردش کالا ها، تنها کافی است از بالای این بخش، روی تب ریز موجودی کلیک نمایید. در این بخش به سادگی می توانید ورود و خروج کالا ها را مشاهده نمایید.
  در پایین این پنجره، تب هایی قرار داده شده است که امکانات بسیار خوبی را در اختبار شما می گذارند. این تب ها شامل موارد زیر می شوند:
  مشاهده کلیه کالاها
  کالاهای دارای موجودی
  کالاهایی که موجودی آنها صفر شده است
  کالاهایی که موجودی آنها منفی شده است
  کالاهایی که نقطه سفارش آنها رسیده است یا همان کالا های کسری
  یا فقط کالاهایی که تنها گردشی داشته اند
  بوسیله این تب ها می توانید گزارشات مختلفی از موجودی کالا را در این بخش مشاهده کنید.تهیه گزارش موجودی کالا در نرم افزار حسابداری

همانطور که مشاهده کردید، تهیه گزارش موجودی کالا در نرم افزار حسابداری معین، با امکانات زیاد و کاربردی، به سادگی قابل انجام است. در صورتی که نیاز به آموزش بیشتری در این زمینه دارید، می توانید با ورود به صفحه آموزش، تهیه گزارش موجودی کالا در نرم افزار حسابداری معین را به صورت ویدیویی مشاهده و یا دانلود نمایید.

 

جمع بندی

 

تهیه گزارش موجودی کالا در نرم افزار حسابداری معین، با امکانات زیاد و کاربردی، به سادگی قابل انجام است و می توانید تنها در چند مرحله، انواع گزارشات را مشاهده نمایید. این قابلیت یکی از ضروری ترین بخش های هر نرم افزار حسابداری است که تاثیر زیادی روی انبارگردانی و مدیریت محصولات شما خواهد داشت؛ بنابراین هنگام خرید نرم افزار حسابداری مدنظر خود، حتما روی قابلیت های گزارش موجودی کالا، توجه زیادی داشته باشید.

در صورتی که هنوز از نرم افزار حسابداری معین استفاده نمی کنید و قصد خرید آن را دارید، می توانید با دانلود دموی رایگان نرم افزار، به مدت یک ماه تمامی امکانات نرم افزار حسابداری و عملکرد پشتیبانی را مورد ارزیابی قرار دهید و در صورت رضایت اقدام به پرداخت وجه و خرید نرم افزار حسابداری مد نظر خود کنید.

اگر نیاز به راهنمایی بیشتری در این زمینه دارید می توانید با همکاران پشتیبانی نرم افزار حسابداری معین در ارتباط باشید.
 

مقالات مرتبط

 

پیشنهاد میکنیم مقالات مرتبط به این مقاله را هم مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.