مقالات آموزشی معین

آموزش نحوه ثبت فاکتور فروش در نرم افزار حسابداری معین

فهرست مطالب

یکی از بخش های جدایی ناپذیر تمامی کسب و کارها، فاکتور فروش است. نحوه ثبت فاکتور فروش، مدیریت و ایجاد آنها و هم چنین نحوه اتشار فاکتورهای فروش تاثیر زیادی روی کسب و کار شما خواهد داشت.

در این مقاله قصد داریم به اهمیت فاکتور فروش در حسابداری و کاربردهای نرم افزار حسابداری معین در این زمینه بپردازیم. هم چنین در ادامه این مقاله، نحوه ثبت فاکتور فروش در نرم افزار حسابداری معین را آموزش خواهیم داد.

 

اهمیت ثبت فاکتور فروش

 

فاکتورهای فروش یکی از بخش های سوابق رسمی فروش در شرکت ها و سازمان های مختلف محسوب می شوند. ثبت فاکتور فروش در برآورد میزان فروش و میزان درآمد احتمالی شرکت ها بسیار موثر خواهد بود و امکان محاسبه سود و زیان و جریان نقدینگی را به شما می دهد.

هم چنین از فاکتورهای فروش در ثبت پرونده های مالی نیز استفاده می شود. ثبت این پرونده ها به محاسبه مالیات کمک زیادی خواهد کرد. بنابراین ثبت فاکتور فروش و اهمیت به آن، می تواند باعث رشد و رونق کسب و کار شما شود.

 

امکانات نرم افزار حسابداری معین در مدیریت فاکتورهای فروش

 

 • دارای قابلیت نحوه ثبت فاکتور فروش با دستگاه بارکدخوان
 • امکان نحوه ثبت فاکتور فروش از طریق فایل اکسل
 • دارای قابلیت فروش کالا و خدمات به صورت همزمان در فاکتور فروش
 • تغییر قیمت کالا هنگام ثبت فاکتور
 • امکان مشاهده سابقه فروش کالا و خدمات و هم چنین هشدار در هنگام فروش کالا زیر قیمت خرید در هنگام ثبت فاکتور
 • قابلیت هشدار به کاربر در هنگام نبود کالا در انبار و امکان منفی شدن موجودی انبار
 • تسویه فاکتور به صورت نقدی، کارتخوان، چک، نسیه و ……
 • جستجوی سریع فاکتورها بر اساس شماره فاکتور، نام مشتری، توضیحات و تمامی اطلاعات ثبت شده در فاکتور

 

آموزش نحوه ثبت فاکتور فروش در نرم افزار حسابداری معین

 

در صورتی که شما نیز مانند بسیاری از مشاغل دیگر از نرم افزار حسابداری معین استفاده می کنید و هنوز با نحوه ثبت فاکتور فروش در این نرم افزار آشنا نیستید، با ادامه این مقاله همراه باشید. نحوه ثبت فاکتور فروش در نرم افزار حسابداری معین به سادگی قابل انجام است و این نرم افزار امکانات زیادی را در این زمینه در اختیار شما قرار می دهد.

 1. برای ثبت فاکتور فروش در نرم افزار حسابداری معین، ابتدا از منوی عملیات گزینه فاکتور فروش را انتخاب نمایید.نحوه ثبت فاکتور فروش2. در بالای فاکتور می توانید با استفاده از دکمه ” + ” مشتری مورد نظر را انتخاب نمایید.نحوه ثبت فاکتور فروش3. پس از انتخاب شخص مورد نظر، بوسیله دکمه انتخاب کالا و یا جستجو در این بخش، می توانید کالای مورد نظر را پیدا کنید.نحوه ثبت فاکتور فروش4. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، از میان کالاها، کالای مورد نظر خود را انتخاب نموده و بر روی دکمه اینتر کلیک نمایید.نحوه ثبت فاکتور فروش5. در این بخش پنجره ای باز می شود که دارای بخش های مختلفی است. بخش های مختلف این پنجره به ترتیب شامل کد کالای انتخاب شده، مقدار کالا، قیمت کالا، میزان تخفیف و مدت تسویه می باشد.
  این پنجره هم چنین دارای اطلاعاتی شامل موجودی کل، موجودی در انبار، بهای تمام شده، آخرین خرید، آخرین فروش و آخرین فروش به شخص می باشد که هنگام ثبت فاکتور فروش می توانید مشاهده کنید.
  پس از مشخص نمودن موارد این پنجره، روی دکمه ثبت کلیک کنید.نحوه ثبت فاکتور فروش6. همانطور که مشاهده می کنید کالای مورد نظر به فاکتور اضافه شده است.
  برای انتخاب کالای بعدی، کافی است همین روند را تکرار نمایید. به همین منظور دکمه انتخاب کالا را کلیک نمایید.نحوه ثبت فاکتور فروش7. کالای مورد نظر خود را از لیست کالاها انتخاب نمایید.نحوه ثبت فاکتور فروش8. در پنجره باز شده مقدار کالا، قیمت محصول و میزان تخفیف را وارد نمایید و روی دکمه ثبت کلیک کنید.نحوه ثبت فاکتور فروش9. جهت ذخیره و تسویه فاکتور، در انتهای فاکتور فروش، روی دکمه تسویه نقدی کلیک نمایید.نحوه ثبت فاکتور فروش10. در این مرحله از ثبت فاکتور فروش، پنجره ای باز می شود که می توانید صندوق ها، کارت خوان ها و حالت نسیه را مشاهده نمایید.
  اگر مشتری شما مقداری از مبلغ فاکتور را نقدا پرداخت نموده است، در بخش صندوق ورودی این مبلغ را وارد نمایید. هم چنین اگر مقداری از مبلغ کالا را بوسیله دستگاه کارت خوان پرداخت نموده است، این مبلغ را در بخش کارت خوان وارد کنید.
  اگر مبلغی نیز بصورت نسیه در حساب شخص مانده است، نیازی به وارد کردن مبلغ در بخش سوم نیست و با تایید این پنجره، به صورت خودکار الباقی وجه در حساب شخص به صورت نسیه، ثبت خواهد شد.نحوه ثبت فاکتور فروش

  11. با تایید، ثبت فاکتور فروش با موفقیت انجام شده و به صورت اتوماتیک، فاکتوری جدید باز خواهد شد.نحوه ثبت فاکتور فروش

همانطور مشاهده نمودید ثبت فاکتور فروش در نرم افزار حسابداری معین به سادگی قابل انجام است و امکانات زیادی در این زمینه در اختیار شما قرار می گیرد. برای مشاهده آموزش ویدیویی نحوه ثبت فاکتور فروش نیز می توانید به صفحه آموزش مراجعه نمایید.

 

جمع بندی

 

قابلیت ها و امکانات بی نظیر نرم افزار حسابداری معین باعث شده است که بیشتر صاحبان کسب و کارها، امور حسابداری و مالی خود را توسط این نرم افزار ها انجام دهند.

در این مقاله به آموزش یکی از بخش های مهم نرم افزار حسابداری معین یعنی نحوه ثبت فاکتور فروش پرداختیم. در صورتی که هنوز از نرم افزار حسابداری معین استفاده نمی کنید و قصد خرید نرم افزاری با کیفیت را دارید، می توانید با دانلود دموی رایگان نرم افزار، به مدت یک ماه تمامی امکانات نرم افزار حسابداری و عملکرد پشتیبانی را مورد ارزیابی قرار دهید و در صورت رضایت اقدام به پرداخت وجه و خرید نرم افزار حسابداری مد نظر خود کنید.

اگر نیاز به راهنمایی بیشتری در این زمینه دارید می توانید با همکاران پشتیبانی نرم افزار حسابداری معین در ارتباط باشید
 

مقالات مرتبط

 

پیشنهاد میکنیم مقالات مرتبط به این مقاله را هم مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.