آموزش تهیه گزارش حساب اشخاص در نرم افزار حسابداری معین

آموزش تهیه گزارش حساب اشخاص در نرم افزار حسابداری معین
آموزش تهیه گزارش حساب اشخاص در نرم افزار حسابداری معین
تهیه گزارش حساب اشخاص در نرم افزار حسابداری
فهرست مطالب

یکی از امکانات تمامی نرم افزارهای حسابداری معتبر، تهیه گزارشات متنوع است. یکی از مهم ترین گزارشات در تمامی شرکت ها، گزارش حساب اشخاص است. تهیه گزارش حساب اشخاص در نرم افزار حسابداری باعث می شود که مدیریت اشخاص بدهکار و بستانکار را به خوبی کنترل کنید.

در این مقاله قصد داریم به آموزش تهیه گزارش حساب اشخاص در نرم افزار حسابداری معین بپردازیم. این نرم افزار با قابلیت های فراوان گزارشات مختلفی از اشخاص مانند اشخاص بدهکار، اشخاص بستانکار، اشخاص بی حساب، ویزیتور ها و پرسنل را می تواند به شما نمایش دهد.

در صورتی که به تازگی از نرم افزار حسابداری معین استفاده می کنید و هنوز به طور کامل با این بخش آشنایی ندارید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

 

امکانات نرم افزار حسابداری معین در تهیه گزارشات متنوع

 

 • تهیه گزارشات حساب اشخاص از جمله اشخاص بدهکاران، اشخاص بستانکاران، اشخاص بی حساب، ویزیتورها، پرسنل
 • گزارش سود و زیان بر اساس کالا، اشخاص، انبار، ویزیتور، گروه کالا، از فاکتور تا فاکتور، بین بازه زمانی و …
 • گزارشات متنوع هزینه های شخصی، اداری، متفرقه، دیون اسلامی، قبوض پرداختی و …….
 • گزارش فروش روزانه، ماهانه، بین بازه زمانی و نمایش قیمت تمام شده و قیمت خرید کالاهای فروخته شده
 • نمایش گزارش فروش بر اساس یک کالای خاص یا تمامی کالاها
 • نمایش گزارش فروش بر اساس یک گروه کالای یا تمامی گروه های کالاها
 • مرتب سازی کالاها و اشخاص بر اساس پر فروش ترین و کم فروش ترین کالا به صورت صعودی و نزولی
 • نمایش گزارش فروش بر اساس یک شخص خاص یا تمامی اشخاص
 • گزارش پر سود ترین مشتریان با امکان مرتب سازی صعودی و نزولی
 • گزارش فروش بر اساس انبار و خدمات به صورت مجزا
 • امکان گزارش فروش بر اساس ویزیتورها و کاربران به صورت مجزا
 • گزارش بدهی، بستانکاری، نقدینگی، اسناد دریافتی و پرداختی و سرمایه خالص
 • گزارش موجودی کالا بر اساس انبار، بین بازه زمانی و طبقه بندی کالاهای بدون موجودی، دارای موجودی

 

آموزش تهیه گزارش حساب اشخاص در نرم افزار حسابداری معین

 

 1. برای تهیه گزارش حساب اشخاص در نرم افزار حسابداری معین، ابتدا از منوی گزارشات، گزینه اول یعنی گزینه گزارش اشخاص را انتخاب کنید.تهیه گزارش حساب اشخاص در نرم افزار حسابداری
 2. با انتخاب این گزینه، پنجره گزارش مانده حساب های اشخاص باز خواهد شد. این پنجره دارای دو بخش می باشد. سمت راست این پنجره گروه های اشخاص را می توان مشاهده کرد و در سمت چپ نیز، نام اشخاص قرار گرفته است.
  برای تهیه گزارش حساب اشخاص در نرم افزار حسابداری، ابتدا از سمت چپ شخص مورد نظر را انتخاب نمایید و سپس از انتهای پنجره، روی دکمه نمایش گردش کلیک کنید. هم چنین می توانید با فشردن دکمه “F10” این کار را سریعتر انجام دهید.تهیه گزارش حساب اشخاص در نرم افزار حسابداری
 3. با انتخاب دکمه نمایش گردش، پنجره دیگری به نام گزارش گردش حساب اشخاص باز برای شخص مورد نظر باز خواهد شد. در این صفحه، گردش حساب شخص را می توانید مشاهده نمایید. به عنوان مثال در تصویر زیر نمایش داده می شود که این شخص، مبلغ 7600000 ریال بستانکار می باشد. در این صفحه و در این حالت، خلاصه گردش حساب شخص قابل مشاهده است.
  جهت مشاهده ریز گردش حساب اشخاص، گزینه ریز گردش را انتخاب نمایید.تهیه گزارش حساب اشخاص در نرم افزار حسابداری
 4. با انتخاب این گزینه مشاهده می کنید که گزارش حساب اشخاص به صورت کامل تر و با جزئیات بیشتر قابل مشاهده می باشد.تهیه گزارش حساب اشخاص در نرم افزار حسابداری

همانطور که مشاهده می کنید، تهیه گزارش حساب اشخاص در نرم افزار حسابداری معین، با موفقیت انجام شده است. به این وسیله می توانید ریز گردش حساب اشخاص مورد نظر خود را به صورت کامل و دقیق مشاهده نمایید و متوجه شوید که بستانکاران و طلبکاران شما چه افرادی هستند.

کار کردن با این بخش از نرم افزار با وجود امکانات فراوان، پیچیدگی زیادی ندارد و به راحتی و تنها با مشاهده آموزش، قابل انجام است. در صورتی که نیاز به راهنمایی و آموزش بیشتری در این زمینه دارید، می توانید با ورود به صفحه فیلم های آموزشی، نحوه تهیه گزارش حساب اشخاص در نرم افزار حسابداری معین را به صورت ویدیویی مشاهده نمایید.

 

جمع بندی

 

امکانات بسیار زیاد و متنوعی باعث شده است که مدیران و صاحبان کسب و کار های مختلف، از نرم افزار حسابداری معین برای انجام امور مالی و حسابداری خود استفاده کنند. رابط کاربری ساده و آسان این نرم افزار به همراه امکانات و ویژگی های کاربردی آن، باعث شده که تمام افراد، حتی بدون دانش حسابداری، بتوانند از این نرم افزار استفاده نمایند و مشکلی با آن نداشته باشند.

در این مقاله به بررسی یکی از بخش های کاربردی نرم افزار یعنی تهیه گزارش حساب اشخاص در نرم افزار حسابداری پرداختیم. تهیه گزارشات مختلف یکی از امکانات کاربردی نرم افرار حسابداری معین است. این نرم افزار علاوه بر تهیه گزارش حساب اشخاص، گزارشات متنوعی دیگری مانند گزارش سود و زیان، گزارش انواع هزینه ها، گزارش فروش، گزارش موجودی کالا و … را در اختیار شما قرار می دهد.

بخش تهیه گزارش حساب اشخاص در نرم افزار حسابداری، تاثیر زیادی روی مدیریت امور مالی شرکت یا فروشگاه شما خواهد داشت. کار با این قسمت بسیار ساده است و به راحتی می توانید این عملیات را انجام دهید.

در صورتی که هنوز از نرم افزار حسابداری معین استفاده نمی کنید و قصد خرید آن را دارید، می توانید با دانلود دموی رایگان نرم افزار، به مدت یک ماه تمامی امکانات نرم افزار و عملکرد پشتیبانی را به صورت کاملا رایگان مورد ارزیابی قرار دهید و در صورت رضایت اقدام به پرداخت و خرید نرم افزار حسابداری مورد نظر خود کنید و از یک سال پستیبانی رایگان نیز بهره مند شوید.

اگر نیاز به راهنمایی بیشتری در این زمینه دارید می توانید با همکاران پشتیبانی نرم افزار حسابداری معین در ارتباط باشید.
 

مقالات مرتبط

 

پیشنهاد میکنیم مقالات مرتبط به این مقاله را هم مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.