downicon.png
چگونه یک فروشگاه لوازم آرایشی موفق راه ‌اندازی کنیم
چگونه یک فروشگاه لوازم آرایشی موفق راه ‌اندازی کنیم
چگونه یک فروشگاه لوازم آرایشی موفق راه ‌اندازی کنیم
لوازم آرایشی

چگونه یک فروشگاه لوازم آرایشی موفق راه‌اندازی کنیم ؟

صنعت لوازم آرایشی در دنیای امروز که اکثر کشور‌های سنتی در حال صنعتی شدن هستند و قدم در دنیای مدرن می‌گذارند، به سرعت رو به پیشرفت و تکامل است.

رشد و تکامل مستلزم تقاضاست ,تقاضا در این صنعت بیشتر از هر زمان دیگریست و در حال افزایش است. سود بالا و تقاضا در صنعت لوازم آرایشی، شرکت ‌های بزرگ و کارخانجات را تشویق به سرمایه‌گذاری هنگفت در این بازار کرده است و همین امر باعث شده تنوع فراوان محصولات آرایشی به وجود بیاید و این تنوع و گوناگونی چون ستاره‌ای درخشان به مشتری ‌ها چشمک می‌زند. از طرفی تقاضا به خودی خود باعث شده تا مبلغ های بزرگی در این صنعت مبادله شود.

شما در ابتدا باید تحقیقاتی در مورد لوازم آرایشی انجام دهید. نیاز است به دقت همه جوانب را بسنجید و همه نکات را یاداشت کنید . تحقیقات به شما کمک میکد تا برای هر گونه چالشی در مسیر کاری که می‌خواهید انجام دهید یک یا چند راهکار داشته باشید .از طرفی برای راه‌اندازی فروشگاه لوازم آرایشی خود و یا راه‌اندازی هر شغل و کار دیگری شما نیازمند تحقیقات کامل هستید. موفقیت شما به موضوع این بستگی دارد.

همچنین به مقدار سرمایه‌ای که برای این کار درنظر گرفته اید توجه داشته باشید. طبقه بندی سرمایه برای مراحل اجرای طرح خیلی مهم است .

مکان مناسب فروشگاه لوازم آرایشی

شما باید در ابتدا ببینید فروشگا‌های لوازم آرایشی موفق در چه مکانهایی بنا شده و دلایل موفقیت آنها چیست .

مطمئنا مناطق شلوغ و پر رفت و آمد را باید در اولویت انتخاب‌های خود قرار دهید. شرایط مالی مردم آن منطقه نیز بسیار هائز‌ اهمیت است. شما می‌توانید مکان فروشگاه لوازم آرایشی خود را در جایی که بورس لوازم آرایشی می‌باشد نیزانتخاب کنید و هم می‌توانید در یک منطقه بکر فروشگاه خود را افتتاح کنید .

درباره محصولاتی که می‌خواهید بفروشید و و تقاضای مشتری در آن نقطه ای که می‌خواهید فروشگاه خود را افتتاح کنید تحقیق کنید. گاهی با توجه به این که یک مکان بورس لوازم آرایشی می‌باشد، باز هم بازار اشباع نشده و شما می‌توانید فروشگاه خود را در آنجا افتتاح کنید. باید به چند مغازه که نزدیک محل انتخابی شماست مراجعه کنید تا با برندهای پرفروش آشنا شوید. گاهی یک یا چند برند بخصوص در یک محله یا منطقه فروش بیشتری دارد.

بهتر است برای اینکه کسب و کار نوپای خود را تقویت کنید، سعی کنید نمایندگی چند برند معتبر که در آن منطقه کسی ندارد را بگیرید . فروش محصولات با کیفیت بالابه اعتبار مغازه لوازم آرایشی شما کمک می‌کند. این گونه شیوه ها درصد موفقیت شما را بالا خواهد برد .

 

لوازم آرایشی

دکوراسیون

دکور در فروشگاه لوازم آرایشی نقش بسیار مهمی دارد. شما باید به این مساله واقف باشید که نه تنها از لحاظ کیفیت اجناس بلکه از لحاظ بصری نیز، نظر مشتری‌های خود را جلب کنید . از طراحان موفق در همین زمینه کمک بگیرید و سعی کنید با کمترین هزینه بهترین و مدرن ترین دکوراسیون را برای فروشگاه لوازم آرایشی خود طراحی و اجرا کنید.

نورپردازی نیز بسیار اهمیت دارد. باید با توجه به هزینه‌ها بهترین نورپردازی را طراحی کنید. همچنین استفاده از لامپ‌های کم مصرف در نورپردازی فروشگاه در کم کردن هزینه‌ها به شما کمک خواهد کرد.

توجه داشته باشید که یک دکوراسیون خوب و کاربردی دکوریست که بیش از حد جلب توجه نکند، چراکه اگر این اتفا برای فروشگاه شما بیوفتد بیشتر از اینکه اجناس مغازه لوازم آرایشی شما دیده شود، دکوراسیون شما به چشم می‌آید .

همیشه در نظر داشته باشید که باید دکوراسیون مغازه لوازم آرایشی شما در خدمت مغازه باشد؛ این به این معناست که دکوراسیون مغازه لوازم آرایشی شما باید طوری باشد که اجناس و محصولات مغازه دیده شوند نه اینکه دکور شما خودنمایی کند . توجه داشته باشید در حین زیبایی، دکوری داشته باشید درخدمت لوازم مغازه، دکور در حین زیبایی باید کاربردی باشد .

نورپردازی نیز در خدمت مغازه باشد طوری که هرگز خودنمایی نکند و فقط اجناس مغازه را به بهترین شکل ممکن به مشتری نشان دهد. فضای راحت و قابل دسترسی در مغازه لوازم آرایشی خود ایجاد کنید تا مشتری با خیالی آسوده در مغازه شما رفت و آمد کند، بدون نگرانی و با آرامش فقط به لیست خرید خود توجه کند و از خرید در مغازه لوازم آرایشی شما لذت ببرد .

کارکنان

باید از افرادی که یا سابقه کاری در این زمینه دارند یا آشنا با نرم افزار حسابداری در این زمینه هستند بهره برد. به طور کلی استخدام افرادی که از اطلاعات کافی در زمینه لوازم آرایشی برخوردارند، ضریب موفقیت در کارتان را بالا برده و اطلاعاتی که فروشندگان در فروشگاه لوازم آرایشی به مشتری ارائه می دهند، اعتبار فروشگاه شما را بالاتر خواهد برد حتی اگر خودتان به عنوان فروشنده هستید و قرار نیست نیروی کار استخدام کنید، باید اطلاعات خود را در زمینه محصولاتی که می فروشید بروز کنید تا بتوانید جامع و کامل در مورد یک برند بخصوص اطلاعات دقیق و صحیح به مشتری های خود ارائه کنید.

بخاطر رشد بالای این صنعت در جهان هر روز محصولات جدیدی به بازار ارائه می شود که خیلی از مشتری های شما هم از آن اطلاع نخواهند داشت شما باید این محصولات را به آنها معرفی کنید به همین علت اطلاعات یک فروشنده باید بروز باشد و بتواند راه های ارتباط با مشتری را به درستی پیاده کند.

لوازم آرایشی

 

تبلیغات

همان طور که می‌دانید تبلیغات و آموزش یکی از مهمترین روش‌های جذب مشتری می‌باشد. بسته به هزینه‌هاف نوع تبلیغات خود را مشخص کنید. شما نیز می‌توانید از فضای مجازی که این روزها بسیار کمک شایانی در بخش تبلیغات کاری کرده است، استفاده کنید.

یکی دیگر از راههای تبلیغات مخصوصا در بخش لوازم آرایشی، تبلیغات ویدئویی در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام یا حتی یوتیوب می‌باشد چرا که به بهترین شکل ممکن محصولات خود را به مشتری نشان می‌دهد و معمولا مشتری‌ها بیشتر جذب تبلیغات ویئویی می‌شوند.

همچنین می‌توانید یک پکج تبلیغاتی درست کنید. دادن اطلاعات درست و معتبر به مشتری و فروش محصولات شرکت های معتبر و گارانتی دار می‌تواند یکی دیگر از راههای تبلیغات گرم باشد که از طریق مشتری برای شما صورت میگیرد و شما هیچ هزینه‌ای برای آن نکرده‌اید.

مشتری بسیار تیز بین و حساس است. او از نوع برخورد شما از اطلاعاتی که بعدها صحت آن مشخص می‌شود، به صورت ناخودآگاه برای شما تبلیغ می‌کند. به تمام کارکنان فروشگاه لوازم آرایشی خود گوشزد کنید بهترین برخورد را در مقابل مشتری داشته باشند، حتی در صورتی که مشتری از شما خرید نکند خیلی مهم است چگونه رفتار می‌کنید.

حسابداری

شما برای موفقیت در فروشگاه لوازم آرایشی خود نیاز به نرم افزار حسابداری دقیق و کامل دارید. یکی از مهمترین ترین مسائل در این قبیل کسب و کارها حسابداری می باشد.

از آنجا که پیدا کردن یک حسابدار با ساعت کاری مشخص هزینه شما را به سرعت بالا میبرد، ما یک راهکار کاربردی به شما معرفی میکنیم. نرم افزار حسابداری یکی از مهمترین موارد در راه اندازی هر کسب و کاری می باشد و باید آن را جدی گرفت.

نیاز نیست حتما در این رشته درس خوانده باشید. ما با معرفی نرم افزار حسابداری لوازم آرایشی معین با امکانات کاربردی به شما کمک می کند تمام کارهای یک حسابدار حرفه ای را خودتان انجام دهید. در صورتی که  قصد خرید نرم افزار حسابداری لوازم آرایشی معین را دارید، می توانید با دانلود دموی رایگان نرم افزار، به مدت یک ماه تمامی امکانات نرم افزار و عملکرد پشتیبانی را به صورت کاملا رایگان مورد ارزیابی قرار دهید و در صورت رضایت اقدام به پرداخت و خرید نرم افزار حسابداری مورد نظر خود کنید و از یک سال پشتیبانی رایگان نیز بهره مند شوید.

اگر نیاز به راهنمایی بیشتری در این زمینه دارید می توانید با همکاران پشتیبانی نرم افزار حسابداری معین در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.