مقالات آموزشی معین

دلایل خرید نرم افزار حسابداری تعمیرگاه خودرو

دلایل خرید نرم افزار حسابداری تعمیرگاه خودرو
دلایل خرید نرم افزار حسابداری تعمیرگاه خودرو
فهرست مطالب

در این مقاله به راه اندازی کسب و کار تعمیرگاه خودرو و معرفی لوازم مورد نیاز آن پرداختیم. ابزارهای فنی را معرفی و دلایل خرید نرم افزار حسابداری تعمیرگاه خودرو را بیان کردیم.

با پیشرفت صنعت خودرو سازی در جوامع مختلف و استفاده روز افزودن افراد از خودرو، شغل های مرتبط با خودرو نیز افزایش پیدا کرده، شغل هایی همچون تعمیرگاه خودرو به یکی از بهترین مشاغل مرتبط با خودرو تبدیل شده است. استفاده از خودرو در زندگی افراد بسیار ضروری است و خراب شدن آن ممکن است، افراد را با چالش ها زیادی رو به رو کند، این امر با عث می گردد تا شغل های مرتبط با خودرو آینده روشنی داشته باشند.

تغییر سبک زندگی افراد در جوامع متفاوت خودرو را به یکی از مهم ترین وسایل تبدیل کرده و امروزه حداقل هر خانواده دارای یک خودرو می باشد. نتایج بررسی ها نشان می دهد که تعداد خودروها در کشور و نرخ تولید آن روز به روز در حال افزایش است.

در این مقاله به معرفی شغل تعمیرگاه خودرو، و لوازم مورد نیاز برای راه اندازی این کسب و کار، می پردازیم.

 

معرفی شغل تعمیرگاه خودرو

 

تعمیرکار حرفه ای خودرو باید با تمام بخش های خودرو آشنا باشد، بخش هایی از قبیل سیستم تعلیق، سوخت رسانی، انتقال قدرت، هدایت و فرمان، چرخ، ترمز،  و برق که از مهم ترین سیستم های خودرو می باشد. یک تعمیرکار بایستی با طرز کار آنها آشنا باشد و بتواند مشکلات ایجاد شده در آن را رفع نماید. از دیگر وظایفی که یک تعمیرکار یا مکانیک خودرو به صورت حرفه ای باید به آن تسلط داشته باشد، تعمیر موتور خودرو و رفع مشکلات ایجاد شده برای خودروست.

 

تعمیرکار خودرو چه کار می کند؟

 

تعمیرکار خودرو بایستی مهارت های گوناگونی داشته باشد که به برخی از مهمترین مهارت های یک تعمیرکار در این بخش اشاره خواهیم کرد.

 • تنظیم موتور
 • تعویض لنت
 • تعویض تسمه تایم
 • تعویض سنسور اکسیژن
 • سلامت چرخ ها
 • باز و بسته کردن موتور خودرو
 • بررسی سلامت و تعویض شمع های خودرو
 • توانایی باز و بسته کردن گیربکس
 • تعمیر مشکلات سیستم تعلیق خودرو
 • بررسی سلامت و رفع ایرادات فرمان خودرو
 • تعمیر و تعویض واشر سرسیلندر
 • تعویض و تعمیر رادیاتور و ترموستات
 • و بسیاری از مهارت های دیگر

فرصت های شغلی برای یک تعمیرکار خودرو

 

یک تعمیرکار خودرو پس از کسب مهارت های لازم در رشته مکانیکی و دریافت مدارک لازم از فنی و حرفه ای به راحتی می تواند برای نمایندگی های تعمیرات خودرو رزومه ارسال کرده و به استخدام آنها درآید. از دیگر فرصت های شغلی می توان به گاراژها و مراکز بسیاری اشاره داشت که به دنبال یک تعمیرکار متخصص خودرو هستند، می توانید به عنوان تعمیرکار خودرو در این مراکز مشغول فعالیت شوید. فعالیت در مراکز امداد خودرو و مراکز معاینه فنی خودرو نیز از دیگر فرصت های شغلی پیش رو یک تعمیرکار خودرو می باشد.

می توانید تعمیرگاه خود را راه اندازی کنید. افرادی که تمایل ندارند تا به استخدام نمایندگی ها یا دیگر مراکز درآیند، می توانند کسب و کار خود را داشته باشند و برای راه اندازی یک تعمیرگاه خودرو نیز به سرمایه بالایی نیاز ندارند. این افراد می توانند پس از کسب مجوزه های لازم از ادارات مربوطه تعمیرگاه خود را راه اندازی کنند.

خرید نرم افزار حسابداری تعمیرگاه خودرو

لوازم مورد نیاز جهت راه اندازی یک تعمیرگاه خودرو

 

برای راه اندازی تعمیرگاه خودرو به یک سری لوازم و ابزار کار فنی نیاز دارید و از سوی دیگر برای مدیریت حساب های مالی خود به نرم افزار حسابداری احتیاج خواهید داشت، تا بتوانید برای ابتدای کار مسائل مالی خود را مدیریت کنید.

در این قسمت به برخی از ابزارهای فنی مورد نیاز اشاره می کنیم:

 

ابزارهای دستی

 

به دلیل اینکه تعمیرگاه خودرو جزو مشاغل یدی محسوب می شود، ابزارهای دستی از مهم ترین ابزارهای مورد نیاز برای یک تعمیرگاه می باشد . تعدادی از ابزارهای دستی که شما هنگام راه اندازی تعمیرگاه خود باید در نظر بگیرید.

انواع چکش ها، انواع پیچ گوشتی ها، انواع آچارهای کارگاهی همچون آچار فرانسه، آچار بکس، آچار تخت و آچار رینگ، انواع انبرها همچون انبر قفلی، انبردست و دم باریک، انواع آچارهای آلن و کاتر می باشد. از دیگر ابزارهای مورد نیاز یک تعمیرگاه می توان به دریل و مته، سمباده لرزان، کمپرسور باد، پیچ گوشتی شارژی و یا پیچ گوشتی برقی اشاره داشت.

بخش حسابداری و مدیریت مالی تعمیرگاه که در ابتدای کار می تواند از مهمترین مسائل تعمیرگاه خودرو شما باشد، درصورتی که نتوانید مسائل مالی کسب و کار خود را مدیریت کنید، قطعا با مشکلات مهمی مواجه خواهید شد، حتی بسیاری از کسب و کارها به دلیل عدم مدیریت مسائل مالی خود با شکست مواجه شدند.

 

خرید نرم افزار حسابداری تعمیرگاه خودرو

 

با خرید نرم افزار حسابداری تعمیرگاه خودرو شما می توانید بخش های مختلف تعمیرگاه خود را مدیریت کنید. از جمله مدیریت پذیرش خودرو، امکان تعریف خدمات تعمیرگاه و دریافت هزینه های هر خدمت بخشی از امکاناتی است که نرم افزار حسابداری در اختیار شما قرار می دهد. نرم افزار حسابداری تعمیرگاه خودرو به شما اجازه می دهد تا برای مشتریان خود فاکتور و پیش فاکتور صادر نمایید، پیش فاکتور ها را قطعی کنید و حتی در بازه های زمانی مختلف گزارش سود و زیان تعمیرگاه خود را به دست آورید.

برای خرید نرم افزار حسابداری معین، می توانید با دانلود دموی رایگان نرم افزار حسابداری، به مدت یک ماه از تمامی امکانات نرم افزار استفاده کنید، عملکرد پشتیبانی را مورد ارزیابی قرار دهید و در صورت رضایت به پرداخت و خرید نرم افزار اقدام کنید. یک سال آپدیت رایگان، عدم محدودیت زمانی، عدم نیاز به تخصص بالا در زمینه حسابداری و امکان دریافت مشاوره از جمله امکاناتی است که نرم افزار حسابداری تعمیرگاه معین در اختیار شما قرار می دهد.

با خرید نرم افزار حسابداری تعمیرگاه خودرو معین می توانید از یک سال پشتیبانی و آموزش رایگان نیز بهره مند شوید.

خرید نرم افزار حسابداری تعمیرگاه خودرو

نتیجه گیری

 

همانگونه که در بالا نیز به آن اشاره شد تغییر سبک زندگی افراد در جوامع متفاوت باعث شده تا خودرو به یکی از اساسی ترین لوازم زندگی افراد تبدیل شود. نتایج بررسی ها نشان می دهد که نرخ تولید خودرو نیز روز به روز در حال افزایش باشد.

در این مقاله به بررسی نکاتی مهم در خصوص راه اندازی کسب و کار تعمیرگاه خودرو و کاربرد نرم افزار حسابداری تعمیرگاه خودرو پرداختیم. اگر نیاز به راهنمایی بیشتری در این زمینه دارید می توانید با همکاران پشتیبانی نرم افزار حسابداری معین در ارتباط باشید.

 

مقالات مرتبط

 

پیشنهاد میکنیم مقالات مرتبط به این مقاله را هم مطالعه کنید.

 

استهلاک در حسابداری

تاثیر فرهنگ بر حسابداری

خرید نرم افزار حسابداری فست فود

حسابداری بیمه چیست و چه اصولی دارد؟

خرید نرم افزار حسابداری فروشگاهی

اتصال اینترنت گوشی آیفون به کامپیوتر

چرا به خرید نرم افزار حسابداری لوازم التحریر نیاز داریم

نکاتی در رابطه با نرم افزار حسابداری سالن زیبایی

اشتراک گذاری اینترنت گوشی آنر به سایر دستگاه ها

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.