مقالات آموزشی معین

نکاتی هنگام خرید نرم افزار حسابداری خدماتی

نکاتی هنگام خرید نرم افزار حسابداری خدماتی
نکاتی هنگام خرید نرم افزار حسابداری خدماتی
خرید نرم افزار حسابداری خدماتی
فهرست مطالب

شرکت های خدماتی مختلف برای انجام امور مالی و حسابداری خود، نیاز به استفاده از ابزاری حرفه ای و مخصوص دارند. مدیریت مشتریان، ثبت فاکتورها، بررسی گزارشات مختلف مالی و … از جمله مواردی هستند که تنها با استفاده از یک نرم افزار حسابداری پردازش می شوند؛ به همین دلیل خرید نرم افزار حسابداری خدماتی برای مشاغلی که در این زمینه فعالیت می کنند ضروری است.

کسب و کارهای مختلفی می توانند با خرید نرم افزار حسابداری خدماتی، از ویژگی های به خصوص آن استفاده نمایند. به عنوان مثال شرکت های حمل و نقل، شرکت های نظافتی، موسسات حسابداری و … از جمله مشاغلی هستند که با استفاده از نرم افزارهای حسابداری خدماتی، می توانند کنترلی بهتر روی امور حسابداری و مالی خود داشته باشند. اگر شما نیز مدیریت یک شرکت خدماتی را برعهده دارید و قصد خرید و استفاده از نرم افزار حسابداری خدماتی متناسب با کسب و کار خود را دارید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. در این مقاله به بررسی نکاتی مهم هنگام خرید نرم افزار حسابداری خدماتی می پردازیم.

 

کاربردهای نرم افزار حسابداری خدماتی

 

نرم افزار های حسابداری خدماتی، برای کسب و کارهای مختلفی که در این زمینه فعالیت می کنند، به صورت اختصاصی طراحی شده اند. به طور مثال نرم افزار های حسابداری موبایل فروشی و تعمیرات، تاسیسات ساختمان، تعمیرگاه ها، خدمات کامپیوتری و … از جمله نرم افزار های حسابداری هستند که در دسته خدماتی قرار می گیرند.

اصلی ترین کاربرد نرم افزار حسابداری خدماتی، ثبت و ارائه فاکتور برای خدمات ارائه شده است. این خدمات در کنار کالاهای به فروش رفته، در فاکتور فروش ثبت و هزینه آن به صورت جداگانه به مبلغ کل افزوده می شود. نرم افزار حسابداری خدماتی برای مشاغل مختلفی کاربرد دارد. این مشاغل شامل موارد زیر می شوند:

 • موبایل فروشی ها و لوازم جانبی آنها
 • تعمیرگاه های خودرو
 • شرکت های تاسیسات ساختمان
 • دفاتر خدمات کامپیوتری
 • شرکت های معماری و دکوراسیون داخلی
 • شرکت های کاشی کاری و مصالح ساختمانی
 • مزون ها
 • پت شاپ ها
 • شرکت های تبلیغاتی
 • کارواش ها
 • فروشگاه های ظروف کرایه
 • سالن های زیبایی
 • شرکت های تعمیر و تجهیز آسانسور

 

خرید نرم افزار حسابداری خدماتی

ویژگی های مهم هنگام خرید نرم افزار حسابداری خدماتی

 

اگر شما هم در فروشگاه و یا کسب و کار خود، به ارائه خدمات مختلفی می پردازید و قصد خرید نرم افزار حسابداری خدماتی دارید، باید به برخی ویژگی های اصلی نرم افزار توجه داشته باشید. این ویژگی های ضروری در تمامی نرم افزار های خدماتی یکسان هستند و بررسی آنها قبل از خرید، به شما کمک می کند تا خریدی مطمئن و حرفه ای را انجام داده و از نرم افزار حسابداری خود تا مدت ها استفاده نمایید. در ادامه به بررسی این ویژگی ها می پردازیم.

 

قابلیت معرفی خدمات مختلف

 

تفاوتی ندارد که نرم افزار حسابداری خدماتی خود را برای چه کسب و کاری در نظر گرفته اید، تمامی نرم افزار های این دسته باید قابلیت معرفی و ثبت خدمات مختلف را داشته باشند. در هر زمینه شغلی که فعالیت می کنید، باید بتوانید خدماتی که به مشتریان خود ارائه می دهید را در نرم افزار حسابداری خود ثبت نمایید. این اولین و مهم ترین ویژگی یک نرم افزار حسابداری خدماتی است که هنگام خرید باید به آن توجه داشته باشید.

 

امکان معرفی محصولات

 

از دیگر ویژگی های ضروری نرم افزار حسابداری خدماتی، قابلیت معرفی محصولات مختلف است. تمامی شرکت های خدماتی در کنار ارائه خدمات مختلف، محصولات متنوعی که مورد نیاز مشتری است را به فروش می رسانند که نرم افزار حسابداری، باید آنها را ثبت و مدیریت کند.

 

داشتن ویژگی های اختصاصی مربوط به هر کسب و کار

 

همانطور که گفته شد نرم افزار های حسابداری خدماتی برای مشاغل مختلفی طراحی شده اند. اگر قصد خرید نرم افزاری حرفه ای و مطمئن را دارید، باید به بخش ویژگی های اختصاصی نرم افزار توجه زیادی داشته باشید. هر نرم افزار با توجه به نوع طراحی و کاربرد آن، دارای ویژگی های به خصوصی است؛ به عنوان مثال در نرم افزار حسابداری تعمیرگاه خودرو که جزو نرم افزار های خدماتی محسوب می شود، ویژگی هایی مانند امکان پذیرش خودرو، داشتن قطعات مختلف خودرو، امکان ثبت اطلاعات تعمیرکار، امکان محاسبه دستمزد و بیعانه تکنسین ها و … وجود دارد که هنگام خرید باید به این ویژگی ها توجه داشت.

 

ارائه گزارشات مختلف

 

از دیگر ویژگی هایی که هنگام خرید نرم افزار حسابداری خدماتی باید به آن دقت زیادی داشته باشید، بخش گزارش گیری نرم افزار است. ارائه گزارشات مختلف مانند گزارش سود و زیان هر کالا، نمایش گزارش فروش بر اساس شخص و یا گروه کالا، گزارش بدهی و بستانکاری، گزارش موجودی کالا، گزارش حساب اشخاص و … باید با سرعت و دقت بالایی توسط نرم افزار حسابداری انجام شوند. این گزارشات تاثیر زیادی بر مدیریت بهتر کسب و کار شما خواهند داشت.

 

اتصال به سایت

 

امروز طراحی سایت برای شرکت های خدماتی، رونق زیادی گرفته است و مطمئنا شما نیز در آینده ای نزدیک، اقدام به خرید سایت برای کسب و کار خود می کنید. به همین دلیل نرم افزار شما باید قابلیت اتصال و همگام سازی با سایت شما را داشته باشد.

 

خرید نرم افزار حسابداری خدماتی

جمع بندی

 

خرید نرم افزار حسابداری خدماتی، یکی از بخش های مهم و ضروری در راه اندازی و مدیریت بهتر کسب و کار های مرتبط با این زمینه است. هنگام خرید نرم افزار حسابداری برای شرکت و یا کسب و کار مدنظر خود، باید به برخی نکات، توجه ویژه ای داشته باشید تا خریدی مطمئن را انجام دهید. در این مقاله به بررسی این نکات پرداختیم.

در صورتی که قصد خرید و استفاده از ویژگی های نرم افزار حسابداری خدماتی معین را دارید، پیشنهاد می کنیم با دانلود دموی رایگان نرم افزار، به مدت یک ماه تمامی امکانات نرم افزار و عملکرد پشتیبانی را به صورت کاملا رایگان مورد ارزیابی قرار دهید و در صورت رضایت اقدام به پرداخت و خرید نرم افزار حسابداری خدماتی مورد نظر خود کنید. اگر نیاز به راهنمایی بیشتری در این زمینه دارید می توانید با همکاران پشتیبانی نرم افزار حسابداری معین در ارتباط باشید.

 

مقالات مرتبط

 

پیشنهاد میکنیم مقالات مرتبط به این مقاله را هم مطالعه کنید.

 

مهم ترین ویژگی های نرم افزار حسابداری خدماتی

ویژگی ها و مزایای نرم افزار حسابداری خدماتی

آموزش معرفی گروه خدمات جدید در نرم افزار حسابداری معین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.