مقالات آموزشی معین

نحوه راه اندازی کارگاه قنادی

نحوه راه اندازی کارگاه قنادی
نحوه راه اندازی کارگاه قنادی
راه اندازی کارگاه قنادی
فهرست مطالب

چطور یک کارگاه قنادی راه اندازی کنیم؟

 

امروزه تعریف قنادی تغییر کرده است. پیش از این قنادی به معنای مغازه ای بود که حاوی اقلام شیرین همچون شیرینی های خشک، شیرینی های خامه ای، آب نبات، شکلات، تافی و کلوچه بود اما امروزه قنادی ها تعداد انگشت شماری شیرینی ارائه نمی دهند بلکه یک قنادی مدرن طیف گسترده ای از شیرینی ها، کیک، انواع آجیل، شکلات های متفاوت، انواع دسر و میوه های خشک را می فروشند.

اگر محصولات شیرینی پزی مناسب را در مغازه های خود داشته باشید، همیشه خریدارانی را جذب خواهید کرد که وارد مغازه شما شوند. اگر مغازه قنادی خود را در مکان مناسب ایجاد کنید، فروش روزانه می تواند بسیار بالا باشد.

راه اندازی تجارت قنادی سخت نیست، اما در عین حال آنقدرها هم که فکر می کنید آسان نیست. اگر می خواهید سود زیادی کسب کنید تجارت قنادی شما باید تا حد امکان منحصر به فرد باشد.

موارد مورد نیاز برای راه اندازی کسب و کار قنادی:

 • طرح و برنامه ریزی
 • انتخاب محل مغازه قنادی
 • دریافت مجوزهای لازم
 • خرید تجهیزات مورد نیاز برای مغازه قنادی
 • انتخاب بهترین تامین کنندگان برای تامین مواد اولیه
 • استخدام نیروی کارآمد
 • راه اندازی کسب و کار آنلاین در کنار کسب و کار سنتی
 • مدیریت حساب ها و استفاده از امکانات نرم افزار حسابداری قنادی

نحوه راه اندازی کارگاه قنادی

طرح و برنامه ریزی

 

همانطور که در راه اندازی تمامی کسب و کارها در مقالات گذشته مطرح شد آماده سازی پلن تجاری از اهمیت بالایی برخوردار است. برنامه ریزی جزء مهمی از شیرینی پزی یا هر شغل دیگری است. با برنامه ریزی صحیح می توانید زمان را برای رسیدن به موفقیت کوتاه کنید.

اگر بودجه کافی دارید می توانید یک شیرینی فروشی متفاوت در منطقه خود ایجاد کنید. به عنوان مثال بخشی از قنادی خود را برای تولید کیک و شیرینی و قسمتی را برای فروش شیرینی های تولید شده اختصاص دهید، البته می توانید بخشی را برای پذیرایی از مشتریان در نظر بگیرید تا زمانی که باید در فروشگاه شما منتظر بمانند براحتی در آن قسمت با انواع دسر و شیرینی از خود پذیرایی کنند.

 

انتخاب محل مغازه قنادی

 

اگر یک مغازه شیرینی فروشی در منطقه ای ایجاد کنید که قبلاً تعداد زیادی قنادی در آنجا وجود دارد شانس فروش روزانه کمتری خواهید داشت. منطقه ای را هدف قرار دهید که در آن مغازه شیرینی فروشی دیگری وجود نداشته باشد یا حداقل فاصله زیادی با قنادی شما داشته باشد. باز کردن یک قنادی در یک منطقه پرجمعیت نیز ثابت می‌کند که تصمیم بسیار هوشمندانه‌ای گرفته اید چون مشتریان بیشتری به قنادی شما خواهند آمد.

 

دریافت مجوزهای لازم

 

برای راه اندازی قنادی شما به مجوزهای مناسب نیاز دارید و نمی توانید کسب و کا رخود را بدون داشتن مجوزهای لازم راه اندازی کنید. شما باید با مراجعه به مراکزی همچون اداره بهداشت و اماکن دیگر گواهی های مختلفی را دریافت کنید سپس جواز کسب از طرف اتحادیه صنف قنادان برای شما صادر می شود. جهت کسب تجریبات جدید می توانید در دوره های مختلفی که توسط آموزشگاه ها برگزار می شود شرکت کنید و مدارکی که نشان دهنده مهارت شماست کسب کنید.

 

خرید تجهیزات مورد نیاز برای مغازه قنادی

 

همیشه جای پیشرفت هست. باید منوی اصلی را انتخاب کنید که می دانید مشتریان را راضی نگه می دارد. مطمئن شوید که اقلام موجود در منو در دسترس هستند و به مشتریان خود فرصت دهید تا محصولات شما را به خاطر بسپارند. تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی یک تجارت شیرینی پزی را خریداری کنید. برای پخت کیک و انواع شیرینی مانند شیرینی‌های مخصوص علاوه بر مهارت و تخصص بالا به تجهیزات و لوازم قنادی نیاز دارید که کار را برای شما آسان تر می کند.

تجهیزات آشپزخانه می تواند برای مغازه شیرینی پزی گران باشد. به همین دلیل است که هر عنصر از فولاد ضد زنگ بادوام و محکم ساخته شده است. مهمترین تجهیزات مورد نیاز در صنعت شیرینی پزی عبارتند از یخچال عمیق برای داشتن سردخانه، میکسر، فر، میز کار، اجاق گاز، ظروف نگهداری و سایر تجهیزات. قنادی برای اطمینان از عملکرد به تجهیزات مدرن نیاز دارد.

نحوه راه اندازی کارگاه قنادی

انتخاب بهترین تامین کنندگان برای تامین مواد اولیه

 

انتخاب بهترین تامین کننده یک الزام است. شما نمی توانید یک شیرینی پزی را بدون همکاری با تامین کنندگان که اقلام مورد نیاز را در اختیار شما قرار می دهد اداره کنید. از محصولاتی که قصد فروش آنها را دارید فهرستی تهیه کنید. همچنین می توانید برای تامین برخی محصولات خود همچون انواع شکلات ها با تولیدکنندگان داخلی همکاری کنید تا آنها بتوانند از طریق قنادی شما محصولاتشان را به بازار عرضه کنند.

توجه داشته باشید که مشریان شما همیشه باید در قنادی شما محصول مورد نیاز خود را خریداری نمایند و هرگز به دلیل اتمام موجودی مشتریانتان نباید دست خالی از قنادی شما خارج شوند. پس با تامین کنندگانی همکاری داشته باشید که علاوه بر مرغوب بودن اجناس همیشه در دسترس باشند و مواد اولیه شما را برای تهیه انواع کیک و شیرینی یا دیگر محصولات قنادی تامین کنند.

 

استخدام نیروی کارامد قنادی

 

برای قنادی خود نیروی حرفه ای و کارآمد استخدام کنید. یک شیرینی پز باید بتواند به طوردقیق مواد اولیه را بشناسد، از مواد اولیۀ مرغوب، تازه و با کیفیت استفاده کند. قدرت دیزاین کیک، شیرینی و انواع دسرها را داشته باشد. باید حتما بتواند مهارت های خود را متناسب با گذر زمان بروز رسانی کند.

نکته مهم دیگر کارمندانی است که در شیرینی فروشی شما مشغول به کارند. می توانید برای کارمندان خود یونیفرم انتخاب کنید هنگام افتتاح یک تجارت مرتبط با مواد غذایی معمولاً لباس کارمندان در نظر گرفته نمی شود اما می تواند برای اهداف برندسازی قنادی به شما کمک کند. همه اعضای تیم باید تمیز و مرتب باشند. لباس های مختلفی برای این هدف وجود دارد که می توان از آن ها استفاده کرد از جمله پیراهن های مد روز، پیش بند، روپوش قناد و غیره. حتی می توانید برای محاسبه حقوق کارمندان خود از امکانات نرم افزار حسابداری قنادی استفاده کنید و از محاسبه دستی هزینه ها، حقوق و دستمزد کارمندان آسوده شوید.

نحوه راه اندازی کارگاه قنادی

راه اندازی کسب و کار آنلاین در کنار کسب و کار سنتی

 

در کنار کسب و کار سنتی خود براحتی می توانید وارد کسب و آنلاین شوید. اگر یک شیرینی پزی کاملاً جدید و مدرن هستید باید بتوانید بصورت آنلاین نیز فعالیت کنید و برای شروع فعالیت تجاری خود به برخی ابزارها نیاز دارید که برای شما هزینه زیادی نخواهد داشت.

با طراحی سایت و خرید سایت سفارش آنلاین شیرینی براحتی می توانید به مشتریان خود این امکان را بدهید تا بصورت آنلاین شیرینی های مورد نیاز خود را سفارش دهند. این امر به افزایش حضور شما در فضای آنلاین کمک می کند و ثبت سفارش آنلاین برای فروشگاه شیرینی پزی شما را آسان تر می کند.

برندسازی و بازاریابی برای رشد هر کسب و کاری ضروری است. شیرینی فروشی نیز از این امر مستثنی نیست. مطمئن شوید که برای کسب و کار سنتی خود یک تابلو و لوگوی خوب طراحی کنید و از این طرح گرافیکی حرفه ای در فضای آنلاین نیز جهت معرفی قنادی تان استفاده کنید. این به ایجاد هویت متمایز و به برندسازی شما در کسب و کار سنتی و آنلاین کمک بسزایی می کند.

 

نرم افزار حسابداری قنادی

 

صاحبان مشاغل کوچک از نرم افزار حسابداری سود می برند زیرا به آنها کمک می کند تا حساب های دریافتی و پرداختی خود را پیگیری کنند و درک روشنی از سودآوری خود داشته باشند و برای موارد مالیاتی نیز آماده شوند

پس از راه اندازی کارگاه قنادی، نیاز دارید تا بتوانید مسائل مالی فروشگاه خود را مدیریت کنید با کمک نرم افزار حسابداری قنادی و شیرینی فروشی تمامی امکانات حسابداری و انبارداری با قابلیت اتصال به ترازو به صورت آفلاین یا آنلاین در اختیار شما قرار می گیرد و می توانید براحتی تمامی نیازهای قنادی را برآورده کنید که در ادامه به برخی امکانات نرم افزار حسابداری قنادی اشاره خواهیم کرد:

 

امکانات نرم افزار حسابداری قنادی

 

 • نرم افزار حسابداری قنادی معین صدها امکان متنوع دارد که میتوانید در سایت ما مشاهده کنید
 • اسکن بارکد ترازو و ثبت فاکتور در حسابداری
 • درج اطلاعات فروشگاه در سربرگ فاکتور
 • نرم افزار به انواع دستگاه بارکدخوان و انواع پرینتر متصل می شوید
 • شما می‌توانید نرم افزار حسابداری معین را بصورت آفلاین یا آنلاین به ترازوی دیجیتال متصل کنید
 • صدور و مدیریت فاکتورهای خرید و فروش
 • چک های دریافتی و پرداختی را مدیریت کنید
 • قابلیت اتصال به دستگاه کارتخوان با افزونه اتصال به کارتخوان
 • دارای قابلیت انبارداری و انبارگردانی
 • میتوانید کاربران متعدد معرفی و مدیریت کنید

 

نحوه راه اندازی کارگاه قنادی

پیشنهاد ما

 

پیشنهاد میکنم مقالات مرتبط به این مقاله را هم مطالعه کنید.

1. راهنمای خرید نرم افزار حسابداری قنادی
2. نحوه انتخاب نرم افزار حسابداری قنادی و شیرینی فروشی
3. بررسی ویژگی های نرم افزار حسابداری قنادی
4. راهنمای خرید نرم افزار حسابداری لوازم قنادی

 

کلام پایانی

 

برای راه اندازی و مدیریت هر کسب و کار ابزارها و لوازمی مورد نیاز است که باعث می شود تا راه اندازی کسب و کار برای شما راحت تر شود. دراین مقاله ابزارهایی برای راه اندازی قنادی بصورت فیزیکی، آنلاین و مدیریت مسائل مالی آن معرفی شد. شرکت نرم افزار حسابداری معین در نسخه های تولیدی و فروشگاهی امکانی را در اختیار کاربران قرار می دهد که براحتی بتوانند بدون نیاز به دانش حسابداری مسائل مالی خود را مدیریت کنند.

در صورتی که قصد خرید و استفاده از امکانات نرم افزار حسابداری قنادی و شیرینی فروشی را دارید، پیشنهاد می کنیم با دانلود دموی نرم افزارحسابداری، به مدت یک ماه تمامی امکانات نرم افزار و عملکرد پشتیبانی را به صورت کاملا رایگان مورد ارزیابی قرار دهید و در صورت رضایت اقدام به خرید نرم افزار کنید.

اگر نیاز به راهنمایی بیشتری در این زمینه دارید می توانید با همکاران پشتیبانی نرم افزار حسابداری معین در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.