مقالات آموزشی معین
ویژگی های نرم افزار حسابداری شرکتی

بررسی ویژگی های نرم افزار حسابداری شرکتی

فهرست مطالب

بخش مالی و حسابداری، یکی از مهم ترین بخش های هر سازمان و یا شرکتی است. در صورت وجود خطا در محاسبات و یا کند پیش رفتن عملیات های حسابداری، مشکلات زیادی برای شرکت یا سازمان مربوطه پیش خواهد آمد؛ به همین دلیل انجام امور حسابداری شرکت ها، نیازمند استفاده از یک نرم افزار حسابداری حرفه ای و مناسب است. ویژگی های نرم افزار حسابداری شرکتی باعث می شود که محاسبات و امور مالی در شرکت ها به شکلی صحیح انجام شوند و سرعت بالایی بگیرند.

اگر شما نیز شرکت خود را راه اندازی کرده اید و یا قصد پیشرفت کاری خود را دارید، استفاده از یک نرم افزار حسابداری مناسب، باید بخش مهمی از تصمیم گیری های شما باشد. اما هنگام خرید نرم افزار حسابداری شرکتی باید به چه نکاتی توجه کرد و چه ویژگی هایی را مد نظر قرار داد؟ تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا به بررسی مهم ترین ویژگی های نرم افزار حسابداری شرکتی بپردازیم.

 

حسابداری شرکتی چیست؟

 

در هنگام انتخاب یک نرم افزار حسابداری شرکتی، باید با انواع عملیات هایی که در سازمان و یا شرکت شما در حال انجام است آشنایی داشته باشید. آشنایی با حسابداری شرکتی و فعالیت های انجام شده توسط آن باعث خواهد شد که بتوانید نرم افزاری مناسب با این ویژگی ها را انتخاب کرده و تا مدت ها از آن استفاده نمایید. در این بخش طور خلاصه به معرفی حسابداری شرکتی خواهیم پرداخت.

حسابداری شرکتی یکی از شاخه های حسابداری است که فعالیت های صورت گرفته در آن با یک شرکت خاص تعریف می شود. در حسابداری شرکتی عمدتا تمرکز روی تجزیه و تحلیل نتایج مالی و ترازنامه های تلفیقی است. حسابدارانی که در این حوزه مشغول به کار اند معمولا به وسیله شرکت های غیر حسابداری استخدام می شوند. در این نوع حسابداری، ارتباط با مشتریان برقرار نمی شود و تمام تمرکز روی ثبت امور مالی و کمک به حسابداری شرکت است.

فعالیت هایی که در حسابداری شرکتی انجام می شوند شامل موارد زیر هستند:

 • مدیریت حساب های دریافتی شرکت
 • مدیریت حساب های پرداختی
 • مدیریت بخشی از هزینه ها
 • پرداخت دستمزد کارکنان
 • نظم دهی به سیستم حسابداری

بنابراین هنگام انتخاب نرم افزار حسابداری، باید به این ویژگی ها دقت زیادی داشته باشید تا بتوانید بهترین نرم افزار را خریداری نمایید.

 

ویژگی های نرم افزار حسابداری شرکتی

مهم ترین ویژگی های نرم افزار حسابداری شرکتی

 

همانطور که گفته شد، هنگام خرید نرم افزار حسابداری برای شرکت یا سازمان مدنظر خود، باید به برخی ویژگی ها که با حسابداری شرکتی مطابقت داشته باشند توجه کنید. در این بخش به بررسی مهم ترین ویژگی های نرم افزار حسابداری شرکتی می پردازیم. توجه به این ویژگی ها هنگام خرید نرم افزار حسابداری، باعث خواهد شد که بهترین انتخاب را داشته باشید و تا مدت ها از نرم افزار خود استفاده نمایید.

 

مدیریت شرکت های زیر مجموعه

 

یکی از ویژگی های نرم افزار حسابداری شرکتی، مدیریت شرکت های زیر مجموعه است. بسیاری از شرکت ها به دلیل داشتن زیر مجموعه های کوچکتر، روی به حسابداری تلفیقی آورده اند. اگر شرکت شما هم دارای چند زیر مجموعه می باشد، باید هنگام خرید نرم افزار حسابداری، امکان مدیریت حسابداری تلفیقی و چند شرکته را مد نظر قرار دهید. با این ویژگی می توانید به وسیله نرم افزار حسابداری خود به سادگی شرکت های زیر مجموعه را مدیریت نمایید.

 

مدیریت دارایی های شرکت

 

دارایی ها و اموال ثابت، بخش مهمی از سرمایه یک شرکت را در بر می گیرند که باید به شکلی صحیح مدیرت شوند. از مهم ترین ویژگی های نرم افزار حسابداری شرکتی نیز، مدیریت این بخش یعنی دارایی ها و اموال است. با این ویژگی مهم می توانید دارایی های ثابت شرکت و اموالی که متعلق به آن است را که شامل مواردی مانند املاک، ماشین آلات، تجهیزات، خودرو ها و مواردی از این دسته می شود را به سادگی مدیریت نمایید. ویژگی های دیگری که در این بخش قرار می گیرند شامل موارد زیر می شوند:

 • دسته بندی و تعیین گروه برای دارایی ها به همراه ثبت کد اختصاصی برای هر بخش
 • قابلیت خرید یا فروش اموال و بخش هایی از دارایی ثابت
 • تعیین وضعیت اموال و دارایی های مختلف مانند تحویل شده، اقساط بندی شده، بدون استفاده و …
 • قابلیت ثبت گزارش بصورت مجزا از هر دارایی

 

مدیریت سهام داران

 

بیشتر شرکت ها، دارای چندین سهام دار و شریک هستند که هر کدام، سهم مختلفی از میزان درآمد شرکت را دریافت می کنند. مدیریت سهامداران نیز از دیگر ویژگی های نرم افزار حسابداری شرکتی است. با استفاده از یک نرم افزار مناسب می توانید به شکلی حرفه ای، امور مالی مربوط به سهامداران و شرکای مختلف شرکت را مدیریت نمایید.

 

سایر ویژگی های نرم افزار حسابداری شرکتی

 

 • مدیریت حقوق پرسنل شرکت
 • بررسی و ثبت سود و زیان
 • سرعت بالا در ثبت گزارشات
 • سازگاری با CRM

ویژگی های نرم افزار حسابداری شرکتی

 

ویژگی های نرم افزار حسابداری شرکتی معین

 

نرم افزار حسابداری شرکتی معین، مناسب تمامی شرکت ها و کسب و کارهای بزرگ می باشد. این نسخه در کنار امکانات عمومی مالی و حسابداری شامل امکانات متعدد دیگری نیز می باشد. نرم افزار حسابداری شرکتی معین دارای امکان صدور فیش حقوقی و مدیریت حقوق و دستمزد کارمندان، مدیریت اموال و دارایی های ثابت، مدیریت سهامداران و شرکا و صدها امکان دیگر می باشد که در ادامه بیشتر با آنها آشنا خواهید شد.

 • امکان گروه بندی و طبقه بندی اموال و تعیین کد اموال اختصاصی
 • امکان خرید و فروش اموال و دارایی های ثابت در طی دوره مالی
 • امکان تعیین و تغییر وضعیت اموال در طی دوره مالی به وضعیت های اسقاط شده، بلا استفاده، تحویل شده و…..
 • قابلیت ثبت تاریخ تولید، سریال، کد اموال، مارک، مدل، تعداد، قیمت واحد، تحویل گیرنده، محل استقرار و ثبت توضیحات برای دارایی های ثابت
 • امکان گزارش گیری سابقه هر یک از دارایی ها به صورت مجزا و مشاهده تحویل گیرندگان و ریز گزارش اموال تا آخرین وضعیت فعلی
 • دارای افزونه چند شرکته برای مدیریت شرکت های زیر مجموعه
 • مدیریت کامل سهامداران و شرکا
 • مدیریت حقوق کارمندان
 • مدیریت دارایی ها و اموال ثابت
 • امکان اتصال به سایت (در صورت طراحی سایت برای شرکت)

در صورتی که قصد خرید نرم افزار حسابداری شرکتی معین را دارید، پیشنهاد می کنیم با دانلود دموی رایگان نرم افزار، به مدت یک ماه تمامی امکانات نرم افزار و عملکرد پشتیبانی را به صورت کاملا رایگان مورد ارزیابی قرار دهید و در صورت رضایت اقدام به پرداخت و خرید نرم افزار حسابداری شرکتی کنید.

ویژگی های نرم افزار حسابداری شرکتی

جمع بندی

 

شناخت ویژگی های نرم افزار حسابداری شرکتی، تاثیر زیادی در انتخاب شما خواهد داشت. با خرید یک نرم افزار حسابداری مناسب می توانید کسب و کار خود را بهتر مدیریت نمایید و باعث پیشرفت و رونق کاری خود شوید. اگر نیاز به راهنمایی بیشتری در این زمینه دارید می توانید با همکاران پشتیبانی نرم افزار حسابداری معین در ارتباط باشید.

 
 

مقالات مرتبط

 

پیشنهاد میکنیم مقالات مرتبط به این مقاله را هم مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.