downicon.png
آینده حسابداری
آینده حسابداری
آینده حسابداری
آینده حسابداری

وقتی نام پول به میان می‌آید، نقش حسابدار هم پررنگ‌تر می شود. یک حسابدار باید بتواند حلال مشکلات باشد و کارهای تیمی را پیش ببرد و با ایده پردازی سبب سودآوری شرکت و عملکرد بهتر سایر کارمندان شود. همچنین حسابداران باید بسیار زیرک بوده و از طرفی مسائل قانونی را به خوبی رعایت نمایند. به همین دلیل است که نقش حسابداران در جامعه، بسیار مهم و حیاتی می باشد.

اما سوال اینجاست که آیا آینده حسابداری هم تا این اندازه روشن است یا حسابداران در آینده چه جایگاه و نقشی را ایفا می کنند! آیا شغل حسابداری همواره جزء یکی از نقش‌های مهم جامعه باقی می ماند یا خیر!

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد آینده حسابداری کسب کنید، باید ادامه این مقاله را تا پایان مطالعه کنید.

آینده شغل حسابداری

باید به تمام افرادی که در رشته حسابداری تحصیل می کنند یا به تازگی می خواهند وارد این رشته تحصیلی شوند و همه آن افرادی که می خواهند شغل حسابداری را برای گذران امور زندگی انتخاب کنند

 مژده داد که آینده رشته حسابداری و شغل حسابداری بسیار روشن است.

آینده حسابداری تا وقتی روشن است که معاملات و رویدادها در حال وقوع باشند. پس می ‌توان گفت تا زمانیکه معاملات و رویدادها در حال وقوع باشند نیاز به حسابداری و استخدام حسابدار نیز وجود دارد.

آینده حسابداری

 

آینده حسابداری از نظر کارشناسان

همانطور که می دانید بیشتر تصمیمات مدیران، توابع مالی دارد بنا به همین گفته نظام حسابداری نقش پررنگ‌تری از سایر نقش‌های جامعه ایفا می کند.

قطعاً با خودتان می گویید که چه کسی از آینده خبر دارد یا چه کسی به آینده سفر کرده است! به همین دلیل هم فکر می کنید، پیش بینی آینده کار غیر ممکنی می باشد. اما باید بدانید شاخص‌هایی وجود دارند که این امر را فراهم می ‌آورد و به وسیله‌ی آن‌ها می توان آینده را به صورت اجمالی پیش بینی نمود.

به منظور پیش بینی آینده حسابداری، ۵۰ نفر از صاحب نظران حرفه حسابداری به این امر دعوت شده و شاخص‌ها و روندها را بررسی نموده‌اند و سپس هرکدام نظر خاص خود را بیان کردند.

پس از این جلسه، آینده حسابداری پیش بینی شد. البته باید بدانید این موارد تعیین کننده آینده نیستند و تنها دیدگاه‌های افراد صاحب‌نظر در مورد حسابداری می باشد. این نظرات شامل:

 • نقش حسابداران غیررسمی در موسسات حسابداری
 • فعالیت حسابداران در دانشگاه‌ها و مدارس جهت انجام خدمات هدفدار
 • عدم درک عمومی از واقعیت، سیاست‌ها، روش‌ها و راهکارهای حسابداری و نیاز به استخدام حسابدار در شرکت‌ها
 • محیط کار موسسات حسابداری

دسته بندی بازار کار حسابداری

اکثر حسابداران کار خود را از یک موسسه یا شرکت حسابداری آغاز می کند برخی دیگر از آن‌ها به فعالیت‌های عمومی می پردازند. موسسات کوچک می ‌پیوندند و شروع فعالیت می کند.

از آنجایی که تنوع گرایشات در حسابداری زیاد است، تنوع در انتخاب زمینه فعالیت، در این حرفه نیز فراوان می باشد که در ادامه به چند مورد از آنها اشاره می کنیم:

 • حسابداری عمومی

  حسابداری که فعالیت عمومی را انتخاب می ‌کند باید انعطاف‌پذیر باشد چرا که در این راستا فرصت‌های تخصصی زیادی وجود دارد. بسیاری از افراد جامعه برای پیشرفت در کسب و کارشان از مشاوره مالی کمک می گیرند.

 • مشاور مالی

  مشاوران مالی هم افرادی هستند که فعالیت عمومی خود را در جامعه آغاز نموده و معمولاً این افراد تخصص بیشتری نسبت به سایر حسابداران دارند.

 • حسابدار قوانین مالیاتی

  یکی دیگر از اموری که حسابداران در آن مشغول به فعالیت می شوند، حسابداری قوانین مالیاتی و ارائه مشاوره مالیاتی است.. حسابدارانی که در این زمینه فعالیت می کنند باید همواره به دنبال راهکارهایی باشند که بتوانند مالیات را به حداقل برساند.

 • حسابدار تحلیلگر

  برخی دیگر از حسابداران هم هستند که وظیفه تجزیه و تحلیل داده‌ها و گزارش‌ها را بر عهده دارند و این افراد باید تمام تلاش خود را به کار بگیرند تا بتوانند فرصت‌های بهتری را برای شرکت پیش بینی نموده تا آن سازمان به سوددهی بیشتری برسد.

  درست است که سالانه هزاران نفر در رشته حسابداری قبول شده و سپس وارد عرصه کار می شوند اما همه آن‌ها اقدام به گرفتن گواهینامه حسابداری رسمی نمی کنند. اکثرا حسابداران به اموری مانند تنظیم اظهارنامه‌های مالیاتی، بانکداری، بیمه،امور رایانه‌ای، سرمایه گذاری و موقعیت‌های دیگر تجاری مشغول می‌ شوند.

آینده حسابداری

 

آینده حسابداری روشن است!

حال می خواهیم شرح دهیم که چرا می گوییم آینده حسابداری روشن است! همان طور که می دانید آن چیزی که کسب و کارها را به هم مرتبط می سازد، پول است و به جرات می توان گفت بدون پول حق مالکیت از بین خواهد رفت.

هیچ موسسه و شرکتی بدون دریافت پول یا وجهی حاضر به انجام کار نمی شود و در حقیقت اگر پولی در میان نباشد هیچ فردی حاضر به انجام خدمات یا کار نمی باشد. بنابراین می توان گفت همه چیز به پول بستگی دارد و در جامعه حسابداری سیستم مالی مهمترین بخش یک مجموعه است.

باید بدانید از زمان شکل گیری معاملات تجاری در هر شهر و کشوری، علم حسابداری هم وجود داشته است. به عبارتی حسابداری یکی از شغل‌های اصیل و باقدمت بوده و از قدیم الایام نقش بزرگی را در جامعه ایفا می کرده است. از همین رو باید گفت آینده حسابداری، روشن است چراکه تعاملات بشری همیشه نیاز به حسابداری و حسابدار دارد. پس انتخاب با حسابدار است که بخواهد در چه زمینه‌ای و چه محیط کاری، فعالیت نماید.

 

جمع‌بندی

محتوای این مقاله در مورد آینده حسابداری بود. اگر این مطلب را مطالعه نموده باشید خواهید دانست که چرا می گویند آینده حرفه حسابداری روشن است. با توجه به این مقاله می توان گفت حرفه حسابداری یک حرفه بسیار عالی می باشد چراکه به شما قدرت انتخاب می دهد و در واقع این شما هستید که بنا به علاقه خود، محیط و زمینه کارتان را مشخص می کنید. وظایف حسابدار در شرکت ها، اهمیتی بالا و غیرقابل انکار دارد و با توجه به افزایش کسب و کار ها، نیاز به حرفه حسابداری نیز در جامعه بیشتر احساس می شود.

در صورتی که قصد خرید نرم افزار حسابداری معتبری را دارید می توانید با دانلود دموی رایگان نرم افزار حسابداری معین، به مدت یک ماه تمامی امکانات نرم افزار و عملکرد پشتیبانی را به صورت کاملا رایگان مورد ارزیابی قرار دهید و در صورت رضایت اقدام به پرداخت و خرید نرم افزار حسابداری مورد نظر خود کنید و از یک سال پشتیبانی رایگان نیز بهره مند شوید.

اگر نیاز به راهنمایی بیشتری در این زمینه دارید می توانید با همکاران پشتیبانی نرم افزار حسابداری معین در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.