مقالات آموزشی معین

معرفی نرم افزار فروشگاهی پوشاک و ویژگی های آن

معرفی نرم افزار فروشگاهی پوشاک و ویژگی های آن
معرفی نرم افزار فروشگاهی پوشاک و ویژگی های آن
نرم افزار فروشگاهی پوشاک
فهرست مطالب

نرم افزار فروشگاهی پوشاک: امروزه راه اندازی فروشگاه پوشاک، به دلیل سود قابل توجه و تقاضای زیاد از سمت مردم، روند رو به رشدی گرفته است. هر چند علاوه بر راه اندازی فروشگاه بصورت فیزیکی، بسیاری از افراد فروشگاه های آنلاین خود را راه اندازی کرده اند. تمام مشغولان در این حرفه باید قبل از راه اندازی و شروع کار خود، به یک موضوع توجه داشته باشند: انتخاب نرم افزار فروشگاهی پوشاک

نرم افزار فروشگاهی پوشاک

فروشگاه لباس انواع مختلفی دارد و به یک نوع خلاصه نمی شود، بوتیک ها، فروشگاه های زنجیره ای بزرگ، فروشگاه های لباس کودک و … از انواع لباس فروشی ها محسوب می شوند. مدیریت هر فروشگاه پوشاکی بسته به نوع و بزرگی آن، نیازمند نرم افزار فروشگاهی پوشاک است. چه کسب و کاری آنلاین داشته باشید یا فروشگاهی بزرگ، برای رشد سود دهی خود، باید نرم افزار فروشگاهی پوشاک تهیه کنید.

نرم افزار فروشگاهی پوشاک با توجه به امکانات فوق العاده و ویژه، به منظور استفاده صنف پوشاک ساخته شده است. در یک نرم افزار فروشگاهی پوشاک خوب، تمام نیاز های فروشنده باید پیش بینی شده باشد و ابزار های کابردی برای حل آن، مورد استفاده قرار گرفته باشد.

نرم افزار فروشگاهی پوشاک

 

ویژگی های نرم افزار فروشگاهی پوشاک

به طور کلی، کارکرد نرم افزار های حسابداری و فروشگاهی پوشاک در بازار، تفاوت زیادی ندارد. اصول پایه تمام آنها یکی است اما بعضی ویژگی های کوچک و کاربردی خاص، بعضی از نرم افزار ها را از موارد دیگر متمایز می کند.

در این بخش به ویژگی هایی که  یک نرم افزار فروشگاهی پوشاک باید داشته باشد می پردازیم.

امکانات عمومی نرم افزار فروشگاهی پوشاک

ویژگی های کلی و عمومی ای که اکثر نرم افزار های حسابداری شامل آن هستند در این بخش قرار می گیرند. اگر نرم افزاری فاقد این مسائل باشد، نمیتوان آن را نرم افزاری مناسب برای امور فروشگاه پوشاک دانست.

 • ابزار هایی برای تعاریف پایه: نرم افزار فروشگاهی مدنظر شما باید توانایی معرفی اشخاص و طرفین حساب را داشته باشد. افزودن کاربران مختلف به دستگاه و گزارش دقیق فاکتور ها، معرفی و مدیریت انبار به میزان نامحدود و تعریف کردن حساب های بانکی، جزو پایه اصلی ترین وظایف یک نرم افزار فروشگاهی پوشاک است.
 • خرید و فروش: یک نرم افزار فروشگاهی پوشاک مناسب، باید قابلیت مدیریت دقیق فاکتور های خرید و فروش را داشته باشد. امکاناتی مانند صدور پیش فاکتور، صدور فاکتور خرید و فروش محصول یا فاکتور برگشت، جزو بخش های اصلی هر نرم افزار فروشگاهی پوشاک است.
 • تعریف سال های مالی: از ویژگی های اصلی و مهم دیگر نرم افزار فروشگاهی پوشاک، امکان ایجاد سال مالی است. توسط یک نرم افزار حسابداری پوشاک باید بتوانید به تعداد نامحدودی سال مالی برای فروشگاه خود مشخص نمایید بدون آن که تداخلی با هم داشته باشند. انتقال اطلاعات میان سال های مالی، طبقه بندی آن ها، انتقال موجودی کالا از سال مال قبلی به حال و بروز رسانی اطلاعات بانکی هنگام تعیین سال مالی جدید، از ویژگی های لازم هر برنامه حسابداری پوشاک است.
 • ثبت و پرینت انواع گزارشات: گزراشاتی مانند سود و زیان، موجودی کالاها، حساب های اشخاص و نمایش گزارشات طلبکاران و بدهکاران، از نمونه گزارشاتی است که باید هر هفته در یک نرم افزار فروشگاهی پوشاک بررسی شود.
 • تحت شبکه بودن: از امکانات عمومی دیگر نرم افزار فروشگاهی پوشاک، قابلیت تحت شبکه بودن آن است. قابلیتی که با آن تمام اطلاعات سیستم حسابداری، با کارمندان به اشتراک گذاشته می شود.
 • داشتن پشتیبانی: هر نرم افزار حسابداری بدون داشتن پشتبانی، عملا بی فایده است. هنگام ثبت فاکتور و کار با نرم افزار فروشگاهی پوشاک، مخصوصا اگر تازه شروع به استفاده از نرم افزار حسابداری کرده باشید، سوالات و مشکلات فراوانی برای شما پیش خواهد آمد. رفع تمام این مشکلات تنها با وجود یک پشتیبانی عملی است.

نرم افزار فروشگاهی پوشاک

 

امکانات تخصصی نرم افزار فروشگاهی پوشاک

دلیل تفاوت قیمت نرم افزارهای حسابداری موجود در بازار، داشتن امکانات تخصصی متفاوتی است که هر نرم افزار دارد. بعضی از ویژگی های تخصصی نرم افزار حسابداری پوشاک، برای افزایش سرعت و دقت و عملکرد کلی شما لازم است. در این مقاله ویژگی هایی که نرم افزار حسابداری مخصوص پوشاک باید داشته باشد را بررسی میکنیم.

 • تعریف بارکد خوان: استفاده و همگام سازی نرم افزار فروشگاهی پوشاک با دستگاه بارکدخوان، ویژگی کاربردی است که باعث افزایش عملکرد فروشگاه شما می شود. با تعیین بارکد مخصوص برای هر محصول، هنگام فروش می توانید به راحتی و تنها با اسکن آن، محصول را ثبت و فاکتور نمایید.
 • تعیین قرار گیری پوشاک: توسط این ویژگی این امکان دارید که محصولات متفاوت خود را در بخش های گوناگون قرار دهید و هنگام فروش محصول، آن ها را به راحتی مشاهده کنید.
 • دسته بندی های مختلف: تنوع جنس و رنگ محصولات در فروشگاه پوشاک، بیشتر از هر فروشگاه دیگری است. نرم افزار فروشگاهی پوشاک باید این امکان را داشته باشد که محصولات شما را با توجه به رنگ، طرح، سایز، جنس یا هر دسته بندی دیگری که مورد نظرشماست طبقه بندی کند.
 • چاپ فاکتور در سایز های مختلف: از ویژگی های دیگری که در نرم افزار حسابداری پوشاک اهمیت دارد، چاپ فاکتور به اندازه دلخواه شماست. بسته به تنوع مشتریان فروشگاه پوشاک، شما باید بتوانید فاکتور های خود را در سایز های مختلف چاپ نمایید.
 • ارسال پیامک های مناسبتی و تبلیغاتی: یکی از کاربرد های نرم افزار حسابداری، تبلیغات است. با ثبت اطلاعات مشتریان خود، می توانید جشنواره های تخفیفی خود را به آن ها اطلاع بدهید یا پیامک های تبریک مناسبتی را برای آنها ارسال کنید. این فرآیند، جذب بالای مشتری را در پی دارد.

نرم افزار فروشگاهی پوشاک معین

با خرید و استفاده از نرم افزار حسابداری پوشاک معین، علاوه بر داشتن ویژگی های عمومی می توانید از امکاناتی که مخصوص فروشندگان پوشاک طراحی شده است استفاده نمایید. این نرم افزار تمامی نیاز های شما برای امور حسابداری فروشگاه پوشاک را تامین می کند. علاوه بر این امکاناتی مانند رابط کاربری ساده و قفل سخت افزاری دائمی، محبوبیت این نرم افزار را بیشتر کرده است.

شما می توانید با دانلود دموی رایگان نرم افزار حسابداری معین، به مدت یک ماه تمامی امکانات نرم افزار و عملکرد پشتیبانی را به صورت کاملا رایگان مورد ارزیابی قرار دهید و در صورت رضایت اقدام به پرداخت و خرید نرم افزار حسابداری پوشاک کنید و از یک سال پشتیبانی رایگان نیز بهره مند شوید.

 

نرم افزار فروشگاهی پوشاک

 

 

جمع بندی

داشتن یک نرم افزار فروشگاهی پوشاک برای هر فروشگاه پوشاکی لازم است. انجام امور حسابداری با توجه به حجم محصولات و پوشاک فروشگاه، بدون استفاده از نرم افزار حسابداری امری غیر ممکن است که می تواند خطاهای زیادی را در پی داشته باشد.

در این مقاله سعی شد ویژگی های کابردی و اصلی نرم افزار فروشگاهی پوشاک گفته شود. در صورت هر گونه سوال و درخواست مشاوره، می توانید با گروه نرم افزار حسابداری معین در ارتباط باشید.

 

مقالات مرتبط

 

پیشنهاد میکنیم مقالات مرتبط به این مقاله را هم مطالعه کنید.

 

حقوق و دستمزد در نرم افزار حسابداری

بررسی ویژگی های نرم افزار حسابداری پیمانکاری

راهنمای خرید نرم افزار حسابداری مصالح فروشی

نکاتی در مورد خرید نرم افزار حسابداری فروشگاهی

حل مشکل بهم ریختن کیبورد لپ تاپ و کامپیوتر

مزایای خرید نرم افزار حسابداری پیمانکاری

نکاتی در مورد خرید نرم افزار حسابداری مویرگی

5 نکته مهم برای راه اندازی فروشگاه لوازم آشپزخانه

اتصال نرم افزار حسابداری به سایت وردپرسی و ووکامرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.