راهنمای خرید نرم افزار حسابداری شرکتی

راهنمای خرید نرم افزار حسابداری شرکتی
راهنمای خرید نرم افزار حسابداری شرکتی
خرید نرم افزار حسابداری شرکتی
فهرست مطالب

در ابتدای راه اندازی کسب و کار های کوچک، اغلب افراد نیازی به خرید و استفاده از نرم افزار حسابداری نمی بینند. حساب و کتاب این تجارت های نوپا به اندازه ای نیست که نتوان بصورت دستی انجام داد به همین دلیل برای کاهش هزینه ها، خرید نرم افزار حسابداری را می توان به آینده موکول کرد. اما این مورد برای شرکت های بزرگ صدق نمی کند. خرید نرم افزار حسابداری شرکتی از مهم ترین اقداماتی است که در همان ابتدای باید انجام شود.

تعداد صورت های مالی زیاد، ثبت امور مالی و تعداد تراکنش های بالا، تمامی شرکت ها را ملزم به استفاده از یک نرم افزار حسابداری مناسب می کند. اما هنگام خرید نرم افزار حسابداری شرکتی باید به چه نکاتی توحه کرد و چه ویژگی هایی را مد نظر قرار داد؟ تا انتهای این مقاله همراه باشید تا به بررسی ویژگی های مهمی که هنگام خرید نرم افزار حسابداری شرکتی باید به آنها توجه کنید بپردازیم.

 

نرم افزار حسابداری شرکتی چیست؟

 

همانطور که میدانید، حسابداری شرکتی یکی از زیر شاخه های رشته حسابداری است که تمرکز آن روی تجزیه و تحلیل نتایج مالی و ترازنامه های تلفیقی است. از موارد پرکاربرد در حسابداری شرکتی می توان به حسابداری تلفیقی اشاره کرد که ثبت امور مالی یک شرکت مادر و زیر مجموعه های آن را پردازش می کند. رسیدگی به حساب های مالی یک شرکت و ثبت و گزارش صحیح آنها، تاثیر زیادی در تصمیم گیری های مهم سهامداران و ذینفعان شرکت خواهد داشت.

رسیدگی به این امور مالی، بدون استفاده از ابزاری خاص، عملا امکان پذیر نخواهد بود و درصد خطا، بسیار بالا خواهد رفت؛ به همین منظور نیز استفاده و خرید نرم افزار حسابداری شرکتی که مختص امور مالی شرکت ها و برای ثبت اسناد آنها طراحی شده باشد ضروری است.

خرید نرم افزار حسابداری شرکتی

 

نرم افزار حسابداری شرکتی در ثبت، بررسی و گزارش امور مالی شرکت ها، کمک زیادی به حسابداران می کند و باعث افزایش سرعت روند حسابداری و دقت محاسبات خواهد شد. در نرم افزار حسابداری شرکتی، رسیدگی به اموری مانند خرید و فروش، حقوق و دستمزد و مدیریت انواع حساب ها، از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

ویژگی های مورد اهمیت در خرید نرم افزار حسابداری شرکتی

 

به دلیل اهمیت بالای حسابداری در شرکت ها، نرم افزار حسابداری مورد استفاده در این بخش باید کارکرد عالی داشته باشد و ویژگی های به خصوصی را شامل شود. در این بخش قصد داریم ویژگی هایی که هنگام انتخاب و خرید نرم افزار حسابداری شرکتی، از اهمیت بالایی برخوردار هستند را بررسی کنیم.

 

مدیریت اموال و دارایی ها

 

از مهم ترین ویژگی هایی که هنگام خرید نرم افزار حسابداری شرکتی باید به آن توجه کنید، امکان مدیریت اموال و دارایی های ثابت است. با این ویژگی مهم می توانید دارایی های ثابت شرکت و اموالی که متعلق به آن است را که شامل مواردی مانند املاک، ماشین آلات، تجهیزات، خودرو ها و مواردی از این دسته می شود را به سادگی مدیریت نمایید. به همین دلیل هنگام خرید نرم افزار حسابداری شرکتی به این امکانات توجه داشته باشید:

 • دسته بندی و تعیین گروه برای دارایی ها به همراه ثبت کد اختصاصی برای هر بخش
 • قابلیت خرید یا فروش اموال و بخش هایی از دارایی ثابت
 • تعیین وضعیت اموال و دارایی های مختلف مانند تحویل شده، اقساط بندی شده، بدون استفاده و …
 • قابلیت ثبت گزارش بصورت مجزا از هر دارایی

 

مدیریت شرکت های زیر مجموعه

 

بسیاری از شرکت ها به دلیل داشتن زیر مجموعه های زیاد، روی به حسابداری تلفیقی آورده اند. اگر شرکت شما هم دارای چند زیر مجموعه می باشد که شامل شرکت های کوچکتر می شود، باید هنگام خرید نرم افزار حسابداری، امکان مدیریت حسابداری تلفیقی و چند شرکته را مد نظر قرار دهید. با این ویژگی می توانید به وسیله نرم افزار حسابداری خود به سادگی شرکت های زیر مجموعه را مدیریت نمایید.

 

مدیریت سهام داران

 

اغلب شرکت ها، از سهامداران و شرکای زیادی تشکیل شده اند که هر کدام، سهم مختلفی از میزان درآمد شرکت را خواهند داشت. مدیریت این بخش نیز بصورت دستی امکان پذیر نخواهد بود و نرم فزار حسابداری، باید امکان مدیریت این بخش را داشته باشد. به همین دلیل هنگام خرید نرم افزار حسابداری مناسب، ویژگی مدیریت سهامداران و شرکاء را جزو موارد اصلی قرار دهید.

خرید نرم افزار حسابداری شرکتی

 

پردازش و مدیریت حقوق پرسنل

 

از دیگر چالش های حسابداری شرکتی، رسیدگی به امور پرداختی های پرسنل و کارکنان شرکت، در زمان مناسب است. یک نرم افزار حسابداری شرکتی مناسب باید قابلیت بالایی در مدیریت حقوق و دستمزد کارمندان شرکت داشته باشد و پرداختی های آن ها را در زمان مناسب انجام دهد. هم چنین این نرم افزار حسابداری باید ویژگی های اصلی مانند ثبت مشخصات پرسنل، سابقه بیمه آنها، اضافه کاری، حق مسکن، بن های نقدی، ثبت مرخصی و تمام امور مربوط به پرسنل را داشته باشد.

 

بررسی و ثبت سود و زیان

 

مدیریت امور مالی شرکت در مورد میزان سود یا زیان هر معامله، از مهم ترین بخش های حسابداری است که باید به بالا ترین دقت ممکن انجام شود. به همین دلیل یک نرم افزار حسابداری شرکتی نیز، باید قابلیت مدیریت این بخش را داشته باشد که بتوان تصمیمات مهمی در مورد برنامه های آینده شرکت گرفت.

مدیریت سود و زیان در نرم افزار حسابداری شرکتی شامل موارد مانند گزارش سود در فاکتور های مختلف، گزارش سود و زیان کلی در یک سال مالی، تنظیم گراشرات سود و زیان بر اساس آخرین قیمت و … می شود.

 

موارد مهم دیگر در خرید نرم افزار حسابداری شرکتی

 

مواردی که گفته شد، ویژگی های اختصاصی یک نرم افزار حسابداری شرکتی است که مختص مدیریت امور مالی شرکت هاست. داشتن هر کدام از این ویژگی ها، امکانات بیشتری برای مدیریت حساب های مالی شرکت به شما ارائه می دهد. اما موارد کلی دیگری نیز وجود دارند که بصورت اختصاصی برای نرم افزار حسابداری شرکتی ساخته نشده اند و باید در تمام انواع نرم افزار های حسابداری وجود داشته باشند.

ویژگی های یک نرم افزار حسابداری خوب که کار کردن با آن را برای شما راحت تر می کند شامل موارد زیر است:

 • کاربری ساده اما کاربردی
 • گرافیک مناسب و طراحی عالی
 • به روز رسانی منظم
 • امنیت بالا
 • قیمتی منطقی
 • پشتیبانی حرفه ای
 • سرعت بالا در ثبت گزارشات
 • سازگاری با CRM

خرید نرم افزار حسابداری شرکتی

 

جمع بندی

 

با توجه به گستردگی امور و صورت های مالی شرکت ها، خرید نرم افزار حسابداری شرکتی برای تمام سازمان و شرکت های مختلف ضروری است. انتخاب نرم افزار مناسب، یکی از چالش های هر کسب و کاری است، به همین دلیل در این مقاله مهم ترین نکاتی که در هنگام خرید نرم افزار حسابداری شرکتی باید به آن توجه کنید را بصورت تخصصی بررسی کردیم.

نرم افزار های حسابداری شرکتی معین، با داشتن تمام ویژگی های تخصصی و عمومی مورد نیاز شرکت ها، می تواند انتخاب مناسبی برای خرید باشد. می توانید با دانلود و استفاده از دموی رایگان این نرم افزار، به مدت یک ماه با تمام ویژگی های آن آشنا شده و از آن استفاده کنید و در صورت رضایت، اقدام به خرید نرم افزار حسابداری شرکتی معین کنید.

اگر نیاز به راهنمایی بیشتری در این زمینه دارید می توانید با همکاران پشتیبانی نرم افزار حسابداری معین در ارتباط باشید.

 

مقالات مرتبط

 

پیشنهاد میکنیم مقالات مرتبط به این مقاله را هم مطالعه کنید.

 

حسابداری شرکتی چیست؟

بررسی ویژگی های نرم افزار حسابداری شرکتی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.