downicon.png
نرم افزار حسابداری آماده یا اختصاصی
نرم افزار حسابداری آماده یا اختصاصی
نرم افزار حسابداری آماده یا اختصاصی
نرم افزار حسابداری آماده

برای بیشتر شرکت‌ها و مدیران این سوال مطرح است که نرم افزار حسابداری آماده بهتر است یا نرم افزار حسابداری اختصاصی!

ما در این مقاله می خواهیم به این پرسش شما، پاسخ بدهیم و نرم افزار حسابداری آماده و اختصاصی را از تمام جهات بررسی و به مزیت و معایبش بپردازیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

نرم افزار حسابداری آماده

این نرم ‌افزارها طبق یک روش و دستورالعمل مشخص، نوشته شده است. تولید کننده برای طراحی نرم ‌افزار حسابداری آماده، لیستی از نیازهای مشترک استفاده کنندگان را تهیه می نماید و این عمل قبل از سفارش شخصی صورت می‌ پذیرد.

نرم افزار حسابداری آماده

 

مزیت نرم افزار حسابداری آماده برای مشتری

تحویل در اسرع وقت

معمولاً مدت زمان تهیه نرم افزار حسابداری آماده طولانی است چراکه این نرم افزار در محیط‌های مختلف کاری مورد استفاده قرار می گیرد و از همین رو نباید دچار خطا یا مشکل شود.

اما از آنجایی که شرکت‌های نرم‌افزاری همواره برنامه‌های آماده و نیمه آماده‌ای را برای ارائه به کاربر در اختیار دارند، می توان گفت انتخاب برای مشتری یا مصرف کننده راحتر می باشد و در اسرع وقت، نرم‌افزار مورد نظرش را انتخاب و خریداری و از آن استفاده می‌ کند.

حق انتخاب با مشتریست

در اینجا مصرف کننده حق انتخاب دارد و می‌ تواند از بین چندین شرکتی که نرم افزار حسابداری ارائه می دهند، یک مورد را انتخاب کند. بنابراین مصرف کننده با کمی تحقیق و کاوش در بازار و اینترنت می ‌تواند نرم‌افزار حسابداری متناسب با کسب و کار خودش را با قیمت مناسبی پیدا کند و سریعا آن را تحویل بگیرد.

مزیت و معایب نرم افزار حسابداری آماده برای تولیدکننده

گستردگی بازار

طراح نرم‌افزار حسابداری در ابتدا باید بازار خاص خود را تعریف نموده و سپس تصمیماتی در مورد روش‌های مشابه بگیرد. به دلیل گستردگی بازار و زیاد بودن رقبا، تولیدکننده نرم‌ افزار همواره باید بکوشد که نرم افزاری منعطف و کاملا به روز تهیه نمایند تا مصرف کننده، محصول او را از بین رقبا، برگزیند.

قیمت یا هزینه نرم افزار

معمولاً هزینه طراحی و تهیه نرم ‌افزار حسابداری آماده برای مصرف کننده نسبتاً کمتر است. چراکه مصرف کننده این نرم‌افزار را برای تعداد زیادی از استفاده کنندگان طراحی نموده و هزینه تحقیق و توسعه آن بین این تعداد گم می شود که به اصطلاح به اینکار سرشکن کردن هزینه‌ها می گویند.

زمانبندی

معمولاً نرم‌افزار‌حسابداری آماده بلافاصله قابل استفاده می باشد اما باید زمان ارائه اطلاعات اولیه و دائمی نرم افزار و همچنین آموزش کارمندان برای محاسبات در نظر گرفته شود که این امر حدود دو هفته زمان می ‌برد.

نرم افزار حسابداری آماده

 

نرم افزار حسابداری اختصاصی یا سفارشی

این نوع از نرم افزارها توسط شرکت‌های برنامه نویسی نوشته می شود و به آنها اغلب نرم افزار حسابداری سفارشی نیز می گویند چراکه مصرف کننده دقیقا نرم افزار را متناسب با نیازهایش، سفارش می ‌دهد. سپس برنامه نویس کدهای آن را نوشته و طراح پنل‌های آن را طراحی می‌ کند.

مزیت نرم افزار حسابداری اختصاصی

این نرم‌افزار دقیقا مطابق میل و نظر مشتری طراحی و برنامه نویسی می ‌شود و به همین دلیل هم مصرف‌کننده به تمام نیازها و خواسته‌هایش می رسد.

مزیت دیگر نرم افزار حسابداری اختصاصی این است که شما مستلزم تغییر نیازها و خواسته‌های خود نخواهید بود و کوچکترین موارد دلخواهتان را می توانید در نرم افزار پیاده سازی کنید. فقط کافیست نیازها و خواسته‌های خود را به شرکت تولید کننده بگویید تا آن شرکت با کمک برنامه نویسان و طراحانش، تمام خواسته‌ها و نیازهای شما را در قالب یک نرم افزار پیاده سازی کند.

معایب نرم افزار حسابداری اختصاصی

ناگفته نماند که سفارش نرم افزار حسابداری اختصاصی ممکن است هزینه زیادی روی دستتان بگذارد و از طرفی نیاز به صرف وقت بیشتری برای آماده شدن دارد.

 

جمع‌بندی

در این مقاله سعی کردیم توضیحات مختصر و مفیدی در مورد مزایا و معایب نرم افزار حسابداری آماده و نرم افزار حسابداری اختصاصی، ارائه دهیم. حال انتخاب با شماست که کدام یک از این دو نرم افزار را برای کسب و کار خود برگزینید. در هنگام انتخاب باید بودجه، زمان و دیگر موارد خاص خود را در نظر گرفته، سپس انتخابتان را قطعی کنید.

شما می توانید با دانلود دموی رایگان نرم افزار حسابداری معین، به مدت یک ماه تمامی امکانات نرم افزار و عملکرد پشتیبانی را به صورت کاملا رایگان مورد ارزیابی قرار دهید و در صورت رضایت اقدام به پرداخت و خرید نرم افزار حسابداری مورد نظر خود کنید و از یک سال پشتیبانی رایگان نیز بهره مند شوید.

اگر نیاز به راهنمایی بیشتری در این زمینه دارید می توانید با همکاران پشتیبانی نرم افزار حسابداری معین در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.