راهنمای انتخاب و خرید نرم افزار حسابداری رستوران

راهنمای انتخاب و خرید نرم افزار حسابداری رستوران
راهنمای انتخاب و خرید نرم افزار حسابداری رستوران
خرید نرم افزار حسابداری رستوران
فهرست مطالب

خرید نرم افزار حسابداری رستوران

 

 مدیریت بخش های مختلف رستوران مانند انبار، مواد اولیه، فاکتورهای فروش، تعداد و نوع سفارشات و بسیاری از موارد دیگر، نیازمند سیستمی هوشمند است. بدون استفاده از ابزاری مخصوص، نمی توان مدیریت بخش های مختلف را کنترل کرد و حتما مشکلات زیادی بوجود خواهد آمد. نرم افزار حسابداری رستوران به منظور جلوگیری از همین مشکلات ساخته شده است.

خرید نرم افزار حسابداری خوب، یکی از اولین اقدامات مدیریت رستوران است. نگهداری فاکتورها، ثبت سفارشات، ثبت امور مالی مربوط به سفارش مواد اولیه و موارد دیگر، بدون استفاده از یک نرم افزار حسابداری عملا غیر ممکن است. اگر رستوران یا حتی کترینگ خود را راه اندازی کرده اید و نیاز به خرید نرم افزار حسابداری رستوران دارد، با ما همراه باشید تا نکات مهمی را هنگام انتخاب این نرم افزار بررسی کنیم.

 

نرم افزار حسابداری رستوران چیست؟

 

یکی از کاربردی ترین نرم افزارهای حسابداری، مربوط به مدیریت رستوران می باشد. این نرم افزار باعث می شود مدیریت حساب و کتاب و مسائل مالی رستوران، به سادگی هرچه تمام تر انجام شود.

نرم افزارهای حسابداری رستوران به دو نوع Peach Works و Hot Schedules تقسیم می شوند. مورد اول شامل نرم افزار هایی است که تمامی بخش های رستوران را می تواند مدیریت کند اما بخش دوم، تنها یک بخش شاز رستوران را پوشش می دهد. هنگام خرید نرم افزار حسابداری رستوران باید توجه داشته باشید کدام نوع مناسب کسب و کار شماست و کارایی بیشتری برای شما خواهد داشت.

خرید نرم افزار حسابداری رستوران

 

ویژگی ها و موارد مهم هنگام خرید نرم افزار حسابداری رستوران

 

هنگامی که قصد خرید نرم افزار حسابداری رستوران را دارید، باید برخی نکات و ویژگی های اصلی این نرم افزار را مورد توجه قرار دهید. کارایی یک نرم افزار حسابداری که برای مدیریت رستوران طراحی شده است، بسته به داشتن همین ویژگی هاست.

در این بخش قصد داریم به معرفی ویژگی های اصلی یک نرم افزار حسابداری رستوران که هنگام خرید، باید مدنظر خود قرار دهید بپردازیم.

 

ثبت سریع اشتراک برای مشتریان جدید

 

از ویژگی های کاربردی یک نرم افزار حسابداری رستوران، قابلیت ایجاد اشتراک برای مشتریان است. اغلب سفارشات بیرون بر در رستوران ها بوسیله کد اشتراک صورت می گیرد و نرم افزار حسابداری شما باید از این ویژگی بهره مند باشند. ایجاد سریع اشتراک و ثبت و نگهداری آن همراه مشخصات و اطلاعات مشتری، می تواند کمک زیادی به افزایش سرعت فروش و بازاریابی شما کند.

 

 معرفی منو

 

خرید نرم افزار حسابداری رستوران این امکان را به شما می دهد که منوی رستوران خود را به شکلی مدیریت شده در سیستم خود تعریف کنید. دسته بندی های مختلف مانند پیش غذاها، دسر، نوشیدنی، غذای اصلی و … امکان دسترسی سریع به آنها را فراهم می سازد.

هم چنین نرم افزار حسابداری شما باید امکان قرار دادن تصویر برای هر دسته بندی و غذایی که تعریف می کنید را داشته باشد.

 

تعیین نوع فیش

 

نرم افزار حسابداری شما باید امکان تعیین نوع فیش ها را داشته باشد. به این معنی که هنگام ارائه فاکتور، نوع فیش که سالن، بیرون بر یا پیک باشد را مشخص کرده باشد.

خرید نرم افزار حسابداری رستوران

 

ثبت اطلاعات مشتری

 

از دیگر ویژگی هایی که هنگام خرید نرم افزار حسابداری باید به آن توجه داشته باشید، ثبت اطلاعات مشتری است. این اطلاعات بیشتر شامل تلفن همراه و آدرس مشتری (در صورت ارسال بیرون بر) می باشد. همچنین چاپ شماره میز، نام پیک، آدرس و شماره تلفن روی فیش از دیگر ویژگی های یک نرم افزار حسابداری رستوران است.

 

قابلیت اتصال به صندوق

 

نرم افزار حسابداری شما باید قابلیت اتصال به صندوق فروشگاهی (POS) را داشته باشد. هم چنین قابلیت اتصال به دستگاه کالر آیدی به منظور نمایش تلفن، نام مشتری، آدرس و … هنگام تماس نیز از دیگر امکانات یک نرم افزار حسابداری رستوران مناسب است.

نرم افزار حسابداری شما باید امکان استفاده بصورت لمسی و بدون نیاز به موس و صفحه کلید، هنگام اتصال به صندوق فروشگاهی را نیز فراهم کند.

 

گزارش کامل پیک

 

اگر قصد استفاده از پیک را برای رستوران خود در نظر دارید، هنگام خرید نرم افزار حسابداری رستوران باید به قابلیت گزارش دهی در مورد پیک نیز توجه داشته باشید. این گزارشات شامل تعداد سرویس، آخرین سرویس، میزان کارکرد پیک، جمع مبالغ دریافتی و موارد دیگری برای شما لازم است باشد.

 

امکان اتصال به ترازو

 

هنگام خرید نرم افزار حسابداری، باید به قابلیت اتصال به ترازو این نرم افزار نیز توجه داشته باشید. با این ویژگی می توانید غذاهای وزنی تعریف شده را مانند مرغ بریان، پاچین و موارد دیگر را مدیریت نمایید.

 

سایر ویژگی های مهم هنگام خرید نرم افزار حسابداری رستوران

 

از دیگر امکاناتی که نرم افزار حسابداری رستوران شما باشد داشته باشد، بعضی امکانات عمومی است که در این بخش به آنها اشاره می کنیم:

  • مدیریت انواع فاکتورهای خرید و فروش
  • مدیریت سود و زیان
  • مدیریت چک های دریافتی و پرداختی
  • مدیریت انبار رستوران
  • مدیریت تمامی حساب های بانکی
  • امکان اتصال به سایت رستوران در صورت طراحی سایت
  • امکان چاپ چک و …

 

خرید نرم افزار حسابداری رستوران رایگان

 

استفاده از نرم افزار های حسابداری کاملا رایگان که اغلب شامل نرم افزار های قفل شکسته یا کرک شده می باشند به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود. با استفاده از این نرم افزارها ممکن است تمامی اطلاعات حسابداری و مشتریان شما به طور ناگهانی از بین برود یا دچار سرقت شود.

اگر برای کاهش هزینه ها یا آشنایی با نرم ازفزار حسابداری مورد نظر خود، قصد استفاده از یک نرم افزار حسابداری رایگان را دارید، به شما پیشنهاد می کنیم نسخه دمو رایگان نرم افزار حسابداری معین را دانلود کنید. به این صورت می توانید به مدت یک ماه از تمامی خدمات و پشتیبانی شرکت معین بصورت رایگان بهره مند شوید و در صورت صورت رضایت از عملکرد نرم افزار و نحوه پشتیبانی، اقدام به خرید نرم افزار حسابداری رستوران کنید.

1 1

 

جمع بندی

 

خرید نرم افزار حسابداری رستوران، یکی از مهم ترین اقدامات برای مدیریت بخش های مختلف رستوران شماست. ویژگی های مهمی باعث می شود که یک نرم افزار حسابداری، عملکرد قابل قبولی داشته باشد که در این مقاله به بررسی این امکانات و ویژگی ها پرداختیم.

در صورتی که سوال یا پیشنهادی در این زمینه دارید، می توانید با مشاورین گروه نرم افزار حسابداری معین در تماس باشید.

 

مقالات مرتبط

 

پیشنهاد میکنیم مقالات مرتبط به این مقاله را هم مطالعه کنید.

 

نرم افزار رستوران
نحوه راه اندازی رستوران
مراحل راه اندازی رستوران
مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری رستورانی
بررسی ویژگی های نرم افزار حسابداری رستوران
نکاتی در مورد راه اندازی رستوران و فست فود
خرید بهترین نرم افزار حسابداری رستوران
مزایا و معایب نرم افزار حسابداری رستوران رایگان
عوامل موثر بر قیمت نرم افزار حسابداری رستوران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.