مزایای خرید نرم افزار حسابداری پیمانکاری

مزایای خرید نرم افزار حسابداری پیمانکاری
مزایای خرید نرم افزار حسابداری پیمانکاری
خرید نرم افزار حسابداری پیمانکاری
فهرست مطالب

یکی از انواع حسابداری که چالش های زیادی را به همراه دارد، حسابداری پیمانکاری و پروژه ای است. حسابداری پیمانکاری به یکی از انواع حسابداری گفته می شود که در آن امور مالی و هزینه های یک پروژه، محاسبه، ثبت و بررسی می شوند. این نوع حسابداری به دلیل اهمیت زیاد در یکپارچه سازی فعالیت ها، نیاز به ابزاری کامل در این زمینه یعنی نرم افزار حسابداری پیمانکاری را دارد. خرید نرم افزار حسابداری پیمانکاری، می تواند یکی از چالش های شرکت های پروژه محور باشد به همین دلیل باید نکات مهمی در خرید آن، مد نظر قرار گیرد.

در این مقاله قصد داریم به نکاتی پیرامون خرید نرم افزار حسابداری پیمانکاری و پروژه بپردازیم. اگر شما هم قصد خرید این نوع نرم افزار حسابداری را دارید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

نرم افزار حسابداری پیمانکاری چیست؟

 

حسابداری پروژه و پیمانکاری، به منظور پیش برد امور مالی پروژه های داخلی و خارجی سازمان یا شرکت انجام می شود. کاربرد های زیاد این نوع حسابداری در بخش هایی مانند تولید محصولات، برنامه ریزی برای ارائه خدمات جدید، تعیین میزان سرمایه لازم برای هر پروژه و موارد دیگر، باعث شده است ثبت و رسیدگی به امور مالی آن، نیازمند ابزار مخصوصی باشد.

این نوع حسابداری از سه رکن مهم تشکیل می شود که امور مالی هرکدام باید به صورت جداگانه بررسی شود. کارفرما، پیمانکار و قرارداد، اجزای اصلی تشکیل دهنده در حسابداری پیمانکاری هستند. استفاده و خرید نرم افزار حسابداری پیمانکاری، علاوه بر تسریع امور ثبت و بررسی های صورت حساب ها، منجر به کاهش درصد خطا در محاسبات می شود و کابردهای زیاد دیگری دارد.

خرید نرم افزار حسابداری پیمانکاری

 

خرید نرم افزار حسابداری در تمام شرکت های پیمانکاری جزو الزامات ضروری است. شرکت های پیمانکاری که ملزم به استفاده از نرم افزار حسابداری برای انجام امور مالی خود هستند شامل لیست زیر می شوند.

 • ساختمان
 • آب
 • نیرو
 • راه و ترابری
 • مرمت آثار باستانی
 • نفت و گاز
 • کاوش های زمینی
 • ارتباطات
 • کشاورزی
 • تاسیسات و تجهیزات
 • صنعت و معدن

 

مزایای خرید نرم افزار حسابداری پیمانکاری

 

با توجه به ویژگی های مهم این نوع حسابداری، استفاده از یک نرم افزار حسابداری مناسب بسیار اهمیت دارد. هنگام خرید نرم افزار حسابداری پیمانکاری، باید به برخی ویژگی های اصلی آن دقت کنید تا بهترین نرم افزار را انتخاب کنید.

امکاناتی  که با خرید نرم افزار حسابداری پیمانکاری خوب بدست خواهید آورد شامل موارد زیادی می شود که در این بخش به تمامی آنها اشاره خواهیم کرد.

 

مرتب سازی پروژه ها

 

برخی شرکت های پیمانکاری به دلیل تعداد زیاد پروژه های در حال اجرا و پروژه هایی که هنوز به مرحله اجرا نرسیده اند، نیاز است از یک نرم افزار حسابداری با کیفیت استفاده کنند. خرید نرم افزار حسابداری پیمانکاری باعث می شود مدیریت پروژه ها به نحوی که دلخواه شماست انجام شود. قابلیت های بالای این نرم افزار در گروه بندی و دسته بندی پروژه ها به انواع مختلف مانند پروژه های شخصی، پروژه های دولتی و … ، کمک زیادی به مدیریت صحیح آنها خواهد کرد.

هم چنین توسط این نرم افزار می توانید پروژه های در حال اجرا، تمام شده یا در حال بررسی را در دسته های جداگانه قرار دهید تا حسابداری هر کدام را به شکلی دقیق تر پیش ببرید.

 

ثبت و معرفی بی نهایت پروژه

 

از دیگر مزایایی که خرید نرم افزار حسابداری پیمانکاری به همراه دارد، امکان معرفی و ثبت بی نهایت پروژه است. به این شکل می توانید بدون در نظر گرفتن محدودیت در مورد ثبت و رسیدگی به امور مالی پروژه ها، تعداد زیادی سفارش را قبول کنید و شرکت خود را گسترش دهید.

بنابراین هنگام خرید نرم افزار حسابداری پیمانکاری، به دارا بودن این قابلیت توجه زیادی داشته باشید.

خرید نرم افزار حسابداری پیمانکاری

 

مدیریت ارکان پروژه

 

همانطور که گفته شد، هر پروژه از سه رکن اصلی کارفرما، پیمانکار و قرارداد تشکیل می شود که نرم افزار حسابداری، مدیریت آنها را ساده تر می کند. بنابراین این امکان را خواهید داشت که پروژه های خود را با مشخصات و جزئیات کاملی که شامل مبلغ قرارداد، مشخصات کارفرما و ثبت مفاد قرارداد است، ثبت کنید.

 

تعریف ویزیتور

 

یکی از مواردی که محاسبه امور مالی مربوط به آن ممکن است چالش های مختلفی ایجاد کند، درصد پورسانت ویزیتور هاست. با خرید نرم افزار حسابداری پیمانکاری، این قابلیت را دارید که به سادگی برای پروژه های در حال اجرا یا ثبت شده، ویزیتور معرفی کنید و محاسبه درصد پورسانت، تاریخ ثبت پروژه و تحویل آن را به سادگی هرچه تمام تر انجام دهید.

 

تسریع فرآیند های حسابداری

 

از مهم ترین مزایایی که خرید نرم افزار حسابداری به همراه خواهد داشت، افزایش سرعت عملیات های حسابداری است. برای مثال هنگام استفاده از یک نرم افزار حسابداری قادر خواهید بود نمونه قرارداد های مختلفی را ثبت کنید تا هنگام ثبت قرارداد جدید، از ابتدا اقدام به ثبت جدید قرارداد نکنید و تنها بخش هایی از نمونه قرارداد را تغییر دهید.

 

آرشیو پروژه ها

 

از دیگر مزایای خرید نرم افزار حسابداری پیمانکاری، ثبت و نگهداری سابقه پروژه هاست. با این ویژگی می توانید تمامی پروژه های به اتمام رسیده خود را با دقیق ترین جزئیات به ثبت رسانید و آن ها را در فضایی امن ذخیره کنید.

 

دیگر مزایای خرید نرم افزار حسابداری پیمانکاری

 

مواردی که نام برده شد، ویژگی های تخصصی نرم افزار های حسابداری پیمانکاری بود که به شما امکانات زیادی را خواهد داد. اما خرید نرم افزار حسابداری پیمانکاری، علاوه بر مزایای تخصصی آن، برخی مزایای کلی دیگر را شامل می شود که در این بخش آنها را نام می بریم:

 • مدیریت انواع فاکتور ها، فاکتور های برگشتی و پیش فاکتور ها
 • مدیریت آسان چک های دریافتی و پرداختی
 • امکان پرینت و چاپ های متنوع مانند رسید هزینه ها، رسید انبار، حواله ها و …
 • مدیریت تمامی حساب های بانکی
 • مدیریت بخش انبار و انبارگردانی
 • مدیریت سود و زیان
 • تعریف و مدیریت سال های مالی
 • مدیریت کاربران
 • مدیریت اقساط پرداختی
 • چاپ چک و بسیاری ویژگی های دیگر

خرید نرم افزار حسابداری پیمانکاری

 

جمع بندی

 

خرید نرم افزار حسابداری پیمانکاری، یکی از اولین اقدامات در تاسیس و راه اندازی شرکت های پروژه محور و پیمانکاری است. ویژگی ها و قابلیت های بیشمار این نرم افزار، باعث می شود انجام امور حسابداری در بخش های مختلف سرعت و دقت بالایی به خود بگیرد. اگر شما هم قصد انتخاب و خرید نرم افزار حسابداری پیمانکاری را دارید، می توانید با دانلود دموی رایگان نرم افزار حسابداری معین، به مدت یک ماه از تمامی خدمات ما استفاده استفاده کنید و در صورت رضایت از عملکرد نرم افزار و نحوه پشتیبانی، اقدام به خرید نسخه اصلی کنید.

در این مقاله مزایا و ویژگی های اصلی نرم افزار حسابداری پیمانکاری را بررسی کردیم. در صورتی که سوال یا پیشنهادی در این زمینه دارید، می توانید آن را با گروه نرم افزار حسابداری معین در میان بگذارید.

 

مقالات مرتبط

 

پیشنهاد میکنیم مقالات مرتبط به این مقاله را هم مطالعه کنید.

 

حقوق و دستمزد در نرم افزار حسابداری

بررسی ویژگی های نرم افزار حسابداری پیمانکاری

راهنمای خرید نرم افزار حسابداری مصالح فروشی

نکاتی در مورد خرید نرم افزار حسابداری فروشگاهی

حل مشکل بهم ریختن کیبورد لپ تاپ و کامپیوتر

نکاتی در مورد خرید نرم افزار حسابداری مویرگی

معرفی نرم افزار فروشگاهی پوشاک و ویژگی های آن

5 نکته مهم برای راه اندازی فروشگاه لوازم آشپزخانه

اتصال نرم افزار حسابداری به سایت وردپرسی و ووکامرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.